22 Eylül 2012 Cumartesi

0 J. K. Rowling'in Yeni Kitabı Haftaya Çıkıyor


74 dile çevrilen, 450 milyon adet satan, 8 filme konu olan ‘Harry Potter’ serisinin dünyaca ünlü yazarı J. K. Rowling'in yetişkinlere yönelik olan ve Harry Potter'dan tamamen farklı olduğunu söylediği romanı yalnızca bir hafta sonra okur ile buluşuyor. Küçük bir İngiliz kasabasındaki rekabeti ve ikiyüzlülüğü anlatan kara mizah türündeki roman 27 Eylül’den itibaren, İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa’da satışa sunulacak. Tüm zamanların en çok beklenilen tabı ünvanını alan ve yayınlandığı anda çok satanları fethedeceğine kesin gözüyle bakılan The Casual Vacancy, hem ciltli kitap hem e- kitap hem de sesli formatlarda piyasaya sürülecek.

Kitabın Türkiye'deki yayın hakları Doğan kitap tarafından alındı. Ancak Rowling'in Türk hayranları biraz daha beklemek zorunda zira roman, Türkiye'de 2013 yılında piyasaya çıkacak.

Kara mizah, akıl oyunları ve baştan sona sürprizlerle süslü bir roman olan The Casual Vacancy'in için Rowling ve yayımcısı Little Brown’dan David Shelley,romanda sihirbazlar ve cadılar olmadığını ama yine de kitabın okurlar üzerinde sihirli bir etki yaratacağını söylüyor ve bundan emin görünüyorlar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın