7 Eylül 2012 Cuma

1 Monica McCarty - Maskesiz


Asi'yi okuduktan sonra bu kitabın biraz sönük kaldığını düşünen biriyim. Yine de ilk sayfalarında ve son sayfalarında oldukça hareketliydi.

Alex'in Meg'i ormanda saldırganlardan kurtarması, savaş zamanlarındaki Meg'in savaşın tam ortasında bulunması heyecanla okunan yerlerdi. Bence Rory ve Isabel'in ki gibi değildi aşkları ama herkesin kendine göre sevgi anlayışı olduğu düşünülürse Alex'te Meg'i kendine göre seviyordu. Aslında belki Rory'nin bağlılığından daha fazla bağlı bile olabilir bilemiyorum. İlk Maskesiz'i okuyanlar Alex'i daha fazla seviyorlar bense Rory'yi daha fazla seviyorum :)

Neyse, kitap güzeldi. Zaten Asi'den sonra benim her yazdığını okurum dediğim yeni bir yazardı Monica McCarty. Ayrıca McLeods üçlemesinin ikinci kitabıydı Maskesiz.

Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum:

"Yiğit görüntüsü, korku uyandıran şöhreti ve dillere destan dövüş becerileri Alex MacLeod'un kaya kadar sert bir paralı asker rolüne bürünmesi için biçilmez bir kaftandı. Klanını korumak için bu gizli görevi üstlenen Alex, asıl amacını kimseye belli etmeyeceğine dair yemin etmişti. Ancak bu cesur girişimi, bizzat haydutların elinden kurtardığı güzel bir kadın tarafından tehdit edilir; bu masum meleğin bir anda planlarını tehlikeye atacağı aklının ucundan bile geçmemektedir. Meg Mackinnon onu koruyacak ve klanını ayakta tutacak güçlü bir eş arayışı içindeydi; ta ki bir gece yarısı delici mavi gözleri ve toy şehvetiyle karşısında onu görüp soluksuz kalacağı ana dek. Alex hiç sadakati olmayan bir paralı asker gibi davranır, ancak hiç de öyle değildir. Meg, ateşe doğru yürüdüğünden habersiz, onun tüm karanlık yönlerini keşfetmeye çalışır ve tehlikenin boyutları giderek artar, özellikle de bir İskoç erkeğinin maskesini indirmeye cesaret edecek bir kadın için."

1 yorum :

  1. Şahsen ben kitabı fazlası ile sevmiştim. İki taraflı mücedelenin anlatıldığı gerçekten güzel bir kitap Asi de öyle...

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın