18 Ekim 2012 Perşembe

0 4 Yayınevinden 4 Yeni Kitap


Epsilon Yayınevi duyurduğu yazarların yanına bir de sürpriz yaparak yeni bir yazarın kitabını tanıttı. Kate Elliott'un Türk okuyucuları ile buluşacak ilk kitabı Soğuk Büyü. 
Kitap 22 Ekim'de ön siparişte ve 518 sayfa olan kitabın fiyatı 20 TL. 

Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum: 


Yeni bir çağın şafağındayız… Sanayi Devrimi’nin başlamasıyla, ülkenin dört bir yanında fabrikalar açılıyor ve kullanılan yeni teknolojiler, kentleri de dönüştürüyor. Ama eski geleneklerden vazgeçmek kolay değil.Cat ve Bee de bu devrimin birer parçası. Genç kadınlar üniversiteye gidiyor, kendi geleceklerini ve ailelerine hükmeden büyülerle dolu cehaleti şekillendirmek için bilime güveniyorlar. Fakat, Cat için gelen buz büyücüleri tüm bunları bir anda değiştirecek. Artık her köşede bir tehlike ve yapılan her hamlenin ardında gizli bir tehdit var. Eğer kendi kanınızdan olanlara güvenemeyecekseniz, güvenecek kim kalır ki?
Türünün en iyi yazarlarından birinin kaleminden, bilim ve büyünün iç içe geçtiği cesur ve destansı bir fantastik roman.
Martı Yayınları okuyucularını yeni bir üçleme ile buluşturuyor. Alma Katsu'nun 'The Taker Üçlemesi'. Serinin ilk kitabının henüz matbaada olduğunu bildiren yayınevi kitabın 536 sayfa ve 19 TL olduğunu da duyurdu. Kitabın ön satış tarihi ise 22 Ekim. 

Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum: 

Polisler tarafından hastaneye getirilen cinayet zanlısı yaralı bir kadın, Dr. Luke Findley’in tüm hayatını değiştirir. Çünkü bu kadının kimsede olmayan tuhaf çekiciliğinin yanı sıra akıllara durgunluk veren gizemli bir hikâyesi vardır. Ve bu hikâyesine Dr. Luke’u da katarak, sıra dışı serüvenine kaldığı yerden devam edecektir…
Aşk, tutku ve ihanetin harmanlandığı olağanüstü bir üçlemenin ilk romanı…Optimum Kitap, Türk okuyucuları yeni bir BDSM serisi ile tanıştırıyor. Sylvain Reynard'ın kaleminden şimdilik iki kitaplık olan serinin ilk kitabı Gabriel'in Cehennemi, 19 Ekim'de ön satışta. Grinin Elli Tonu'na rakip görülen kitabın fiyatı 25 TL ve  kitabın arkasında 'yetişkin okurlar için' uyarısı da bulunuyor. 
Grinin Elli Tonu'ndan sonra çok tutulacağa benzeyen bir seri olduğu değişmez bir gerçek.

Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum:


Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır.
Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Juliayla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.
Gabrielin Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.
Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım.Pegasus Yayınları, yeni bir yazarla daha tanıştırıyor okuyucularını üstelik Gece Evi, Hush Hush ve Açlık Oyunları serilerini seven okuyucuların hoşuna gideceğini söyleyerek. 

John Green, Alaska'nın Peşinde kitabı Michael L. Printz Ödülü'nü almış bir kitap aynı zamanda. 320 sayfalık olan kitap 20 TL fiyatında ve 19 Ekim'de kitapçılarda okuyucularını bekliyor olacak. 

Kitabın tanıtımını aşağıda belirtiyorum. 

Miles Halter, ünlülerin son sözlerine bayılan sıradan bir gençtir. Evindeki güvenli hayata katlanamadığından François Rabelais’nin ölmeden hemen önce “Büyük Belki” olarak betimlediği bilinmezin ne olduğunu bulabilmek için yatılı okula yazılır. Onu Culver Creek Lisesi’nde, aralarında Alaska Young da olmak üzere pek çok şey beklemektedir. Zeki, komik, son derece seksi ama bir o kadar perişan halde olan Alaska, Miles’ı kendi labirentine sürükleyecek ve “Büyük Belki” arayışında ona yol gösterecektir.
Michael L. Printz Ödülü’ne layık görülen Alaska’nın Peşinde, bir hayatın başka bir hayat üstünde ne kadar kalıcı izler bırakabildiğini muhteşem bir dille anlatıyor. Pek çok ödül sahibi John Green’in bestseller olan bu kitabı, çağdaş kurgu kitaplar arasında çığır açan yepyeni bir ses.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın