2 Ekim 2012 Salı

0 Koridor Yayınlarından İki Yeni Orta Çağ Romanı


Koridor Yayınevi, yayınladıkları orta çağ yazarlarına yeni iki yazar daha ekliyor. 10 Ekimde çıkacak olan kitaplar Kat Martin'in Kara Melek ve Karyn Monk'un Warriors serisinin ilk kitabı Savaşçı olacak. 
Kara Melek 434 sayfa ve Savaşçı 363 sayfa ve fiyatları 18 TL.  

Her iki kitabın da konusunu aşağıda belirtiyorum:  

KARA MELEK
"Onlar bölünmüş topraklarda, birbirlerini düşman biliyorlardı.
Ivesham’lı Caryn manastırın soğuk duvarları arasından kurtulup özgürlüğüne kavuşmayı beklemektedir. Acımasız Ral olarak tanınan Norman şövalye onu bir kez ölümden kurtarıp sonra kaderine terk ettiği günden beri Caryn, onu babasının topraklarına konan ve adamlarını kız kardeşinin üzerine salan bir adam olarak tanımaktadır. Halkına barış getirmek için onunla evlenmeyi kabul ettiğinde ise düşünceleri ve planları korkutucu bir hal alır.
Fakat kaderleri çarpışan kılıçlardan çok daha keskindi.
Esrarengiz Savaşçı’nın kanı, Caryn’in kıpkırmızı ve yakıcı dudaklarıyla lanetlenmiştir sanki. Vahşi bir tutkunun pençesinde olduğundan habersiz Ral, tehlikenin nereden geldiğini geç fark edecektir. Asi bir gelin, İngiliz ormanlarında gezinen kurtlardan ve haydutlardan daha ölümcül bir hain olabilir mi?"SAVAŞÇI
"Ariella MacKendrick için hayatta kalmanın tek bir yolu vardı: Kara Kurt olarak tanınan kahramanı bulmak ve onu klanı için savaşmaya ikna etmek. Fakat sonunda onu bulduğunda Malcolm MacFane’in, hayal ettiği muhteşem savaşçıyla hiç alakası olmadığını fark eder. Bir zamanlar binlerce kişiden oluşan orduyu yöneten ve korkusuz bir lider olan MacFane, artık eskisi kadar güçlü değildir. Ariella’nın ise ona güvenmekten başka çaresi yoktur. Çok geçmeden, gözden düşmüş kahramanın içinde bir şeyler kıpırdanmaya başlar. Damarlarında hâlâ dolaşmakta olan bu ateş, güzel İskoç’un onda uyandırdığı arzunun şiddetini de hiç ummadığı bir noktaya taşıyacaktır."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın