18 Ekim 2012 Perşembe

2 Nemesis Kitap'tan Gelecek 3 Kitap


Vefa Enver'in yeni kitabı kendini gösterdi. Yazarımız Nemesis Kitap ile anlaşmıştı ve şimdi bu yayınevinden ilk kitabını çıkarıyor.
Kitabın adı "Aşka Dönüş" olacak ve yayınevi facebook sayfasında kitabın şuanda matbaa'da olduğunu duyurdu. Ön siparişi 22 Ekim'de verilebilecek ve kitabın etiket fiyatı da 18TL. 

Kitabın konusunu aşağıdan okuyabilirsiniz.

"Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar…"
Bildiğimiz tüm masallar bu cümleyle biter. Peki sonra neler olur hiç merak ettiniz mi?
Evlendiklerinde, sonsuza dek sürecek bir aşk masalının kahramanlarıydı onlar. Perim ve Hakan…
Perim genç, güzel ve başarılı bir avukat, Hakan ise onun hep beklediği beyaz atlı prensti… Tartışmalar, kırgınlıklar, aileler ve eski sevgililer, onları o çok uzun süreceğine inanılan rüyadan uyandırmak için sırada bekliyorlardı.
Tüm yaşananlara rağmen aşk hala affeden ve en kötü zamanlarda kendini hatırlatan bir his olmayı sürdürebilecek miydi?
Kadınlar hep kadın.
Erkekler hep erkek.
Peki ya aşk?
Aşk, her koşulda hep aşk mıdır?
Vefa Enver sizi ilişkilerin karmaşık dünyasına davet ederken, aşk hakkındaki düşüncelerinizi de sorguluyor…
Ve soruyor...
Aşk geride bıraktıktan sonra tekrar dönülebilecek bir yer midir?Nemesis Kitap "Beyaz Gardenya" kitabı ile okuyucu ile tanıştırdığı yazar, Belinda Alexandra'nın yeni kitabını çıkarıyor. Vahşi Lavanta adı ile yayınlanacak olan kitabın şuan da matbaada olduğu duyuruldu. 

Kitabın yayın tarihi henüz belli değil ancak yayınevi kitabın konusunu okuyucuya tanıttı.

Simone Fleurier, on dört yaşında ailesinden koparılır ve bir lavanta tarlasında çalışmak üzere Marsilya’ya gönderilir. Yaşadığı yoksul ve zor hayatın karanlığı içerisinde bir gün bir ışık fark eder. Bu, sahne ışığıdır. Artık tek hayali, o parlak ışıkların altında, kendisini hayranlıkla izleyecek gözlerle buluşmaktır.
Aynı dönemde patlak veren savaş onu hayallerinden uzaklaştırırken birçok tehlikeyle de burun buruna getirir. Vazgeçmek ise lavanta tarlasının vahşi çiçeğine göre değildir.
Belinda Alexandra tutku ve cesaret dolu bir öyküyle daha sizleri Marsilya’nın arka sokaklarından Paris’in en lüks salonlarına, savaş öncesi Berlin’inin yoksunluğundan New York’un görkemli yaşamına kadar götürecek. Vahşi Lavanta, bittikten sonra bile uzun süre aklınızdan silinmeyecek bir roman.

"Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar" kitabı ile Türk okurlarıyla tanışan Jane Graves'in yeni kitabı çok yakında okuyucu ile buluşuyor. 
Bu ay içerisinde çıkması beklenen kitabın adı "Küçük Yalanlar Yüksek Topuklar" olacak. 18 TL olacak olan kitap 315 sayfa. 

Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum.

Dikkat dikkat!!!
Bu kitap, büyük hayallerle evlendiği yaşlı ve zengin kocası tarafından terk edilmiş, beş parasız ortada bırakılmış bir kadının ağır dramını içermektedir.
O para ve lüks dolu günlerinden geriye sadece çok sevdiği son model arabası kalmıştır. Ancak onun da benzine ihtiyacı vardır.
Bir gün başka bir adam çıkar gelir. Borcu tam olarak ödenmedi diye o arabaya el koyar. Artık elinde hiçbir şeyi kalmamıştır kadının. Tam bu noktada bir karar vermesi gerekir. Küllerinden yeniden doğacaktır elbette… Ancak bunu yaparken kullanacağı yol biraz çetrefillidir. Tabii bir o kadar da eğlenceli… Ve heyecanlı… Ve aşk dolu, biraz da şans…


2 yorum :

  1. aa ama Vefa Enver'in kitabındaki kapağın ana teması pembe değil :D

    YanıtlaSil
  2. elbise pembe yazı pembe :)) pembe kapaklar önce kitaptan çıkanlardı. Bunu sen istedin ve aşk kumarı da pembe değil :)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın