22 Kasım 2012 Perşembe

0 Monica McCarty - İki Ateş Arasında (Highland Guard #1)


İtiraf etmek gerekirse okumaya başladığımda ve kitabı yarıladığımda düşündüğüm tek şey, McCarty kalemini özlediğim oldu. Yazarın olayları ele alışı, sadece vıcık vıcık aşkı değildi savaşı ve bir amacı da işlemesi çok güzeldi. Zaten yazarın kalemini seviyorum, akıcı ve sürükleyici bir üslubu var ve tarihi aşk romanı - özellikle İskoç tarihinden- sever okurların mutlaka okumasını tavsiye ediyorum.

Kitap güzeldi ve hoşuma da gitti. Özellikle de MacLeod ailesinin devamını konu alması güzeldi. Yazarın kitabın sonundaki notuna bakılırsa Tor MacLeod, bizim Asi'den tanıdığımız Rory MacLeod'un altı kuşak dedesiymiş. Yani tavsiye ederim, önce Asi, Maskesi ve Kır Zincirleri'ni okuyun sonrasında buna başlayın ve bu da bir seri aynı zamanda... 6 kitaplık bir serinin ilk kitabı.

Neyse kitapla ilgili yorumuma gelirsek ben beğendim zaten kalemini beğendiğim bir yazardı ve kitabını da beğendim. Savaşma anlarını anlatması, adamların eğitimini anlatması harikaydı ama şikayetçi olduğum küçücük bir yer vardı o da diğer kitaplarına kıyasla aşkı çok fazla hissettirmiyordu. Bu seferki karakterimiz, Tor MacLeod biraz daha inatçı ve güvenme, bağlanma, sevme konularında kalbinin etrafına duvarlar örmüş biri. Bu yüzden de karısına, Christina'ya davranışlarında biraz sinir bozucu etkiler yarattı. Bu biraz gıcık etti beni ama bunun haricinde şikayetçi olabileceğim hiçbir nokta bulunmuyor.

Aşk romanlarında hareketliliği severim. Bu kitapta da o hareketliliği buldum. Adrenalin hep doruklardaydı bence...

Güzel bir tarihi aşk romanıydı ve yine harika bir İskoç erkeği ile tanıştık. Serinin ikinci kitabını - The Hawk- bekleyeceğim ve çıkınca da alıp okuyacağım şüphesiz. Umarım yayınevi fazla bekletmez.

Highland Guard Serisi (İskoç Muhafız Alayı)

Kitabın konusunu aşağıda açıklıyorum:

Cesur Yürek (Brave Heart) filmine konu olan, tarihin en güçlü, en unutulmaz kahramanlarından William Wallace’ın izinde benzersiz bir serüven… 
Yıl 1305… Robert the Bruce, dünyanın en güçlü ordusunu oluşturmak ve İskoçya’yı İngiliz hakimiyetinden kurtarmak için, ülkenin en ücra köşelerinden ve Batı Adaları’ndan, her biri üstün yeteneklerle donatılmış on savaşçı seçer. Bu gizli orduya önderlik edebilecek tek bir kişi vardır: Muhteşem savaşçı Tor MacLeod.
Tor MacLeod’un ise İskoçya ile İngiltere arasındaki bir savaşta taraf olmaya hiç niyeti yoktu. Kendini klanına adamış bu özgür ruhlu adam, kimseye hesap vermekten hoşlanmazdı özellikle de bir kadına. Fakat babasıyla ittifak yapabilmek için sinsice koynuna giren ve onu kendisiyle evlenmek zorunda bırakan karısı yüzünden hiç istemediği olayların içine çekileceğinden habersizdi. Tor, onunla evlenmiş olabilirdi ama kalbini ele geçirmesine asla izin vermeyecekti.
Christina Fraser, sert görünümüne rağmen kocasının duygusuz biri olmadığını biliyordu. Onun yeniden birini sevebilmesi ve güvenebilmesi için her şeyini feda etmeye hazırdı. Tor’un kalbini kazanmaya çalışırken yaptığı dikkatsiz bir hareket, onları savaşın kıyısına sürüklediğinde ise Tor hayatının en zorlu mücadelesini verecekti: Çok geç olmadan karısını kurtarmak ve ona kalbini açmak.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın