8 Ocak 2013 Salı

2 Arkadya'dan 22 Britanya Yolu Geliyor


Arkadya Yayınları yeni yılın yeni kitabının tanıtımını yaptılar. Kitap 16 Ocak 2013'te çıkacak ve fiyatının 17TL olduğunu söylediler. Kitap İkinci Dünya Savaşı sıralarını konu alıyor. Yurt dışında çok okunup ve iyi puanlar alan kitapta orjinal kapak tasarımı kullanılıyor ve  adı da 22 Britanya Yolu olacak. 

Kitabın konusunu yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum. 
Her savaş bir kaybediştir...

Kimi sevdiğini, kimiyse benliğini kaybeder...
Silvana veJanusz yeni evli bir çifttir ve bu mutluluk evliliklerini bir bebekle taçlandırmışlardır. Ancak II. Dünya Savaşı'nın başlayıp Varşova sınırlarına kadar ulaşmasıyla o huzurlu günler de geride kalır. Janusz, ülkesini savunmak için Polonya birliklerine katılırken, Silvana'ya da  küçük oğlunu korumak adına tüm zorluklarla mücadele etmek düşer.
Ardından geçen kabus dolu altı ayın ardından silvana, skeiz yaşındaki oğlu Aurek ile birlikte bir deniz  yolcuğuna çıkar. Janusz, onların Polonya'dan İngiltere'ye gelmelerini istemiştir. Artık barışın hüküm sürdüğü topraklarda yeniden bir arada olacaklardır. Bir 'aile' hayali ise Silvana'nın biricik oğlu Aurek için gerçekleştirmek istediği tek şeydir.
Fakat ne Silvana ne de Janusz, eskiden oldukları kişilerdir artık. Mutlu bir aile tablosu çizmeye çalıştıkları her an, beraberinde getirdikleri sırların ağına takıldıklarının farkındalardır.  Ya umuda yelken açıp bur sır ağından birlikte kurtulacaklardır ya da onun kendilerini dibe çekmesine göz yumacaklardır. İhanetin, sevginin, şefkatin ve annelik duygusunun birlikte harmanlandığı yürek burkan bir roman... -22- Britanya Yolu, savaş sancısıyla dağılan bir ailenin toparlanış öyküsünü etkileyici bir dille anlatıyor.

2 yorum :

  1. hiç tanışmadım yazarla , keşke her gördüğüm kitabı hemen okuyabilsem ama ne mümkün:)

    YanıtlaSil
  2. Ülkemizde yayınlanan yeni yazarlardan sanırım ve keşke hepimizin hemen alıp okuyabilmesimümkün olsa. =)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın