16 Ocak 2013 Çarşamba

2 Koridor Yayınevi'nin Ocak Ayında Yayınlayacağı Kitaplar


Koridor Yayınevi sessizliğini bozarak Ocak ayında çıkaracakları üç kitabın tanıtımını yaptılar. Kitaplarını 22 Ocak'ta çıkacaklarını da belirttiler. 
Ayrıca sormamın üzerine Pamela Clare ve Tracy Anne Warren'ın kitaplarının da çevirileri bittiklerinde yayınlanacaklarını söylediler. Umarım yakın bir zamanda çevirileri biter ama en azından çeviride olmalarını bilmek bile rahatlatıcı :)


Jan-Philipp Sendker'in aile,aşk, gizem kategorilerinde yer alan kitabı Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ismiyle yayınlanacak. Çıkış tarihi 22 Ocak olan kitap 320 sayfa ve 16 TL fiyatında. 
Ayrıca yayınevi orijinal kapağın siyah beyazını kullandığını da ekleyerek kitabın tanıtım yazısını paylaşıyorum.

HER KALP KENDİ ŞARKISINI SÖYLER VE YALNIZCA DİĞER YARIMIZ O SESİ DUYAR
Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan’da sadece, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle yüz binlerce sattı, en çok konuşulan kitaplardan biri oldu.
Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia’nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır – Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup. 
Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Mi’nin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler – çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.
Neredeyse her ay bir tarihi aşk romanı çıkarmaya özen gösteren yayınevinin bu ay ki tarihi aşk romanı Vicky Dreiling'in üçlemesi olan 'How to Serisi'nin ilk kitabı Cesaretin Var mı. Kitap 18 TL ve 400 sayfa... 
Yayınevi bu tür kitap kapaklarında çok başarılı bence ve bu kitabın kapağı da güzel olmuş. 
Kitabın tanıtım yazısını sizlerle paylaşıyorum. 

Shelbourne Dükü Tristan’ı bekleyen zorlu bir görev vardır. Ömrünün geri kalanında tahammül edebileceği bir eş bulmak. Aşık olmayı ise ne istemekte ne de gerekli görmektedir. Baş döndürücü zenginliklerine rağmen anlayışa ve inceliğe sahip olmayan bir dizi aday arasında bunu nasıl başaracaktır peki? Londra’nın namı dilden dile dolaşan, aşırı ciddi ve terbiyeli çöpçatanını kiralayarak elbette. Ve ona hayatında gördüğü en büyüleyici kadın gibi davranmaktan da kendini alıkoyması gerekecektir… 
Pervasız dükü mükemmel eş adayını bulabileceği bir yarışma düzenlemesi için ikna etmek, Tessa Mansfield’in keyifle üstesinden geleceği bir iştir. Başvurduğu yöntemler skandal yaratacak ölçüde olabilir ama bu kötü şöhretli bekara eş bulma ve ona gerçek aşkı tattırma konusunda kararlıdır. Ne var ki dükün diğer kadınlara ilgi göstermeye başlamasıyla onun kalbini asıl kazanmasını istediği kişinin kendisi olduğunu fark eder. Yasak bir öpücüğün Tristan’ın arzularını harekete geçirmesiyle Tessa bir numaralı çöpçatan kuralını da öğrenmiş olur: Damada asla aşık olma. Birden fazla yazarın ortak yazdıkları ve çok sevilen kitap Tavuk Suyuna Çorba kitaplarının yeni kitabı "Asla Pes Etme - Cesaretin ve Azmin Zaferi" yayınevinin bu ay çıkaracakları üçüncü kitap. Bu kitapları okuyanların yeni kitap ile sevinecekleri bir gerçek. 330 sayfa olan kitabın fiyatı 16 TL ve 22 Ocak'ta raflarda. 
Kitabın tanıtım yazısını paylaşıyorum .

İçinizi ısıtacak öykülerden oluşan bu kitap, insanın zorluklar karşısında boyun eğmeyen doğasını gözler önüne seriyor. Kalbinizi bu kitapla açın ve hayatınızı sonsuza kadar en zengin şekilde yaşayın. Hayatta sağlam bir karaktere, cesur bir kalbe ve güçlü bir mizah anlayışına karşı engel oluşturabilecek hiçbir şeyin olmadığını göreceksiniz. 
Unutmayın ki şu ana kadar başarılan harika şeyler, içlerindeki bir şeyin koşulların üstünde olduğuna inanma cesareti gösterenler tarafından yapılmıştır. Eğer okyanusu keşfetmek istiyorsanız önce kıyıdan uzaklaşmayı göze almalı ve dalgalarla boğuşurken de asla pes etmemeyi öğrenmelisiniz.
2 yorum :

  1. paylaşım için teşekkürler :) Bu arada blogunuzun adına bayıldımmm :)

    YanıtlaSil
  2. Beğenmiş olmanıza sevindik :)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın