25 Mart 2013 Pazartesi

0 Altın Bilek Yayınları'ndan Gelen Yeni Kitap Haberler


Altın Bilek Yayınları, nisan ayında çıkaracak kitaplar listesine iki yeni kitabı daha ekledi 

Bu isimlerden biri Harold MacGrath'ın kaleminden Tehlike Çanları...
Yazar Amerika'da çok ünlü olmasına rağmen ülkemizde yayınlanacak ilk kitabı yanılmıyorsam. Yayınevinin tanıtımlarında yazdığı gibi bir çok kitabı filmlere konu olduysa kesinlikle okunmaya değer olduğunu düşünüyorum...
Yeni bir yazar yeni bir kitap... Üstelik kapakta olukça iyi görünüyor... Denenmeye değer değil mi? :)

Kitabın konusunu yayınevinin sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum:

Bir bilim adamı olan Dr. Boris Karlov, balerin olan kızının ölümünden Rus Kraliyet Ailesi'ni sorumlu tutmaktadır. İntikam isteği yüzünden hapse atılan Karlov, Bolşevik devriminden sonra hapisten çıkar. Rus Kraliyet Ailesi Amerika'ya kaçmıştır ama Karlov'un içindeki intikam ateşi hâlâ sıcaktır. 
Karlov, izlerini bulduğu aileye, onların 24 saat içinde öleceği mesajını taşıyan bir kolye gönderir.  
Bu kolyenin adı TEHLİKE ÇANLARI'dır...  
Çılgın bilim adamı Karlov, kolyenin içine, Kraliyet ailesini etkileyecek nasıl bir tuzak yerleştirmiştir? Peki ya aile karşılaştığı bu durumla nasıl mücadele edecektir?..  
Filme de uyarlanan bu soluk kesici macera, MacGrath'in yazdığı kitapları arasında en ünlüsüdür. Kitaptaki Karlov karakterinin ismini alan daha pek çok kitaba da ilham vermiş olan bu kitap, benzerlerine sıkça rastlamadığımız yaratıcılıkta gerilim öğeleri barındırmaktadır. Dr. Karlov, başlı başına efsane bir karaktere bürünürken, çılgın bir Rus bilim adamının içindeki baba sevgisi de o denli çarpıcı bir dille anlatılmıştır. MacGrath, "Karlov'dan kurtaramadığım eserim" dediği Tehlike Çanları ile günümüzde de pek çok kitaba ve filme ilham veren bir kurgu modeli yaratmıştır. Dr. Karlov, okurunu hem bir gerilimin içine taşıyor, hem de babalık kavramıyla gözümüzde büyüyor.Ve nisan ayında çıkaracakları ikinci Türk yazar Erdem Karagöz...
Adı "Türk İşi İkna" olan kitabın ilginç bir kapağı olduğunu düşünüyorum :)) sanki içeriğinde biraz muzurluk varmış gibi geldi :))  

Kitabın konusunu yayınevinin sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum: 

Bu geceyi seninle geçirmek istiyorum. Sen de bana sahip olmak istersen öde ücretimi birlikte çıkalım. İstersen adresini ver ben eve geleyim. Eline beni aldığına göre sen de ilgileniyorsun. Haydi; evrende tesadüf yoktur al kollarına beni. Gece uzan yatağına ikimiz yalnız kalalım. İşin bitince kütüphaneye bıraksan da kapris yapmam. Alışkınım aldatmalara. Özlersen tekrar al kollarına beni… 
Bu kitabı okumaya başladıysanız ikna konusunda farkındalık sahibisiniz. Türkleri ikna etmek için iletişim stratejileri belirlemek ve yol haritanızı hazırlamak istiyorsanız okumaya devam edin lütfen. Bu kitapta yazılı olanları kendinize özgü kurgulamanız gerekir. 
Her insan ayrı bir dünyadır. Ayrıca her insan her an değişkenlik gösterebilir. Hiçbir kitap size genel bir reçete sunamaz. O nedenle bu kitaptaki teknikleri gözlem yetenekleriniz, egzersizleriniz ve iletişim tekniğinizle bireyselleştirmelisiniz. Farklı insanlarla satranç oynadığınızı düşünün hepsine aynı hamleleri yaparak her zaman kazanamazsınız.
Başkalarını ikna etmek istiyorsanız önce kendinizi tanımak ve netleşmeniz gerekmektedir. Başkalarını ikna etmenin ilk yolu kendini ikna etmektir. Kendinizi ikna etmek için büyük resmi görmeli ve sadece hedefe odaklanmalısınız. Unutmayın iknada “heyecan transferi” için heyecan duymalısınız. Türkler duyguları hareket eden toplumdur. İkna % 100 duygusal bir kavramdır. İkna için usanmadan hisse ulaşın. Tam olarak ne istiyor? Bunu nasıl elde edebilir? Bunlara yoğunlaşın. 
Tekrarlanabilir binlerce ikna zaferi için yolculuğumuz başlıyor. Kitap içindeki ikna odalarında onlarca soru ile karşılaşacaksınız ve cevaplarını vermenizi rica ederim. Bu soruları sizin yanıtlamanız ikna egzersizleri adına çok güçlü sorgulama olacaktır. Ayrıca saha egzersizleri de bulunmaktadır. Bunları da arkadaşlarınızla ortaklaşa yapabilirsiniz.
Değişime hoş geldiniz.Yayınevi yayımlamaya hazırlandıkları kitaplardan sonra yeni iki kitap hakkında bilgi verdiler...

Bunlardan biri Rupert Thomson'ın "Secrecy" adlı kitabı. Kitap sanırım "Mahremiyet" adıyla yayınlanacak ve yayınevinin duyurduğuna göre de yazın çıkacak kitaplar arasında görünüyor. 

Diğer kitap ise Elizabeth Gaskell kaleminden "North and South". İşte bu kitap klasikler arasında yer alıyor ve yayıenvi tam metin yayınlayacaklarını duyurdu. Ekim ayında geleceğini bildirdiler ayrıca...
Okuduğum yorumlardan sonra bu kitabı merak etmeye başladım ve daha şimdiden alınacaklar listesine girdi. :))

Altın Bilek Yayınları'nın Nisan ayında yayımlayacakları diğer kitaplar blogumuzda bulunuyor. :)Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın