14 Mart 2013 Perşembe

0 Dört Yayınevinden Dört Yeni Kitap


Feniks Kitap, mart ayı kitaplarından birini açıkladı.
Sophie Page kaleminden Peri Masalım, aşk romanı hatta konusu ile bir kül kedisi hikayesi bile denilebilinir.
Kitabın fiyatı konusunda bir bilgimiz yok ancak kitabın çok çok yakında çıkacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Kapak tasarımını çok beğendiğimi ve konusunu da aşk olduğundan çok sevdiğimi söyleyerek alıp okuyacağımı söyleyebilirim.

"Bella Greenwood bir peri kızı ya da kül kedisi değil ve eğer onu zorlarsanız, belki size yalnızca ailesiyle çok yakın arkadaşlarının davetli olduğu muhteşem düğününü anlatabilir.
Bella bir gece yarısı katıldığı partide uzun boylu, esmer ve yakışıklı bir adam tarafından gülünç duruma düşmekten kurtarılır ve o andan itibaren bu yakışıklı adamın kim olduğunu bilmeyen Bella’nın hayatı sonsuza kadar değişir. Bu yakışıklı adam dünyadaki en gözde bekârlardan biridir ve Bella’nın bir taraftan ayakları yerden kesilirken , bir taraftan da Prens Richard, yani Britanya tahtının varisi ile adım adım evliliğe doğru gitmektedir. Fakat nişanlandıklarında işler değişmeye başlar, kraliyet ailesinin bir üyesi olacak Bella’yı bir yığın protokol ve yapılması gerekenler listesi beklemektedir. 
Acaba sıradan kızımız bu kraliyet düğününü hiçbir sorun çıkmadan atlatıp mutlu sona ulaşabilecek mi?"

Arkadya Yayınları'da yeni kitabını duyurdu. 
Chick-lit ve aşk romanları kategorisinde yer alan kitap 20 Mart'ta yayınlanıyor. 
Yayınevi kitabı 17 TL fiyatında olduğunu duyurarak konusunu da açıkladılar. Arkadya Yayınlarının sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum konusunu:
"Siz kendi gölgenizin esiri olmuşken, başkasının hayatını nasıl aydınlatabilirsiniz?
Bir zamanlar tek derdinin fazla kiloları olduğunu düşünen Bernadette Murphy, hayatın, yediği çikolata kadar tatlı olmadığını acı bir şekilde anlamıştır. Babasının ani kaybıyla kendini adeta bir boşlukta bulurken, kocasının onu terk edişiyle içten içe savaşmaktadır. En yakın arkadaşının bir bebek beklediği gerçeği ise onu adeta karanlığa sürüklemektedir.
Aslında acıya ve kalp ağrısına hiç de yabancı olmayan Bernadette, babasının ona bıraktığı şifreli cümlelerden oluşan bir defterle kendine bir yol bulmaya çalışacaktır. Çözmeye çalıştığı her şifreli cümle, yeni bir umut kapısıdır onun için. Ya bu umut kapısını aralarken gökkuşağının peşinden gidecektir ya da kendi gölgesine hapsolacaktır…
Gökkuşağını Yakalamak, kabullenişi ve hayat sağanağında nasıl ilerleyeceğimizi trajikomik bir dille anlatan etkileyici bir roman… "


Yeni kitap haberi veren bir başka yayın evi de Epsilon oldu. 
Nora Roberts'in bir serisini bitirdikten sonra yazarın yeni bir serisine başlıyor yayın evi.
"Inn BoonsBoro" Üçlemesinin ilk kitabını "Yarın ve Daima" adıyla yayınlanacak ve kitapta orjinal kapak kuulanılacak. 

Nora Roberts severlere harika bir haber olduğunu düşünüyorum. Şehsen bende o gruptan olduğumdan çok sevindim bu habere. 
Kitabın konusunu sizlerle yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum:
"Boonsboro’daki tarihi otel hem savaşı hem de barışı gördü, el değiştirdi, hatta söylentilere göre periliydi. Şimdiyse Montgomery kardeşler ve onların enteresan anneleri sayesinde büyük bir yenilemeden geçiyor.
Tarihi oteli yenileyen mimar olan Beckett Montgomery’nin sosyal hayatı, pizza yiyip bira içerken işten bahsetmekten ibarettir. Ancak ilgilendiği bir proje daha vardır: On beş yaşından beri öpmeyi beklediği Clare.
Kocasını kaybettikten sonra doğduğu kasabaya geri dönen Clare Brewster, yalnız bir anne olarak üç çocuğunu büyütürken kasabadaki kitapçıyı da işletmektedir. Romantizm için çok az zamanı olan Clare, caddenin karşısında yeniden hayata dönen eski otele yakından bakmak istemektedir… hem binaya hem de bu işin arkasındaki adama.Otelin büyük açılışı yaklaşırken Beckett, Clare için özel bir tur düzenler ve… birdenbire çok özel bir anı paylaşırlar. Bu bir buluşma değildir ama bu kısacık özel an yepyeni bir şeylerin başlamasına vesile olacak, olağanüstü bir maceranın kapılarını onlara açacaktır."Martı Yayınları, çok sevilen yazarlarından biri olan Harlan Coben'in yeni kitabını yayınlamaya hazırlanıyor. 
Polisiye gerilim türünde olan kitabın şuanda matbaada olduğunu bildirdi yayınevi. Kitap 432 sayfa olmasının yanında fiyatı da 19TL olacak.
Kitabın konusunu yayınevinin sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum:
"Anne sevgisinden mahrum büyümüş Brenda, yıllar içinde kendini geliştirmeyi başarmış, zeki ve güçlü bir basketbol yıldızıdır. Fakat kariyerinde hızla zirveye doğru yol alırken babasının ortadan kaybolmasıyla yapayalnız kalır.
Ünlü spor menajeri Myron, başarılı olduğu kadar güzelliğiyle de dikkat çeken bu oyuncunun yaşamında bir şeylerin gizli kaldığını düşünerek, ailesinin geçmişini araştırmaya başlar ve kendisini esrarengiz olayların içinde bulur. Çünkü ortada birilerinin saklamak için öldüğü, diğerlerinin ise bunu korumak için öldürdüğü bir sır vardır.
Peki, bu sır Brenda’yı yeni bir hayata mı yoksa derin bir hiçliğe mi sürükleyecektir?"

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın