25 Mart 2013 Pazartesi

0 Epsilon'un Yeni İki Kitabı


Epsilon Yayınları'ndan bütün Julia Quinn severlerin hatta başka bir deyişle bütün Brigderton Severlerin havalara uçacakları bir haber geldi. 
Brigderton Serisi'nin sekizinci kitabı ve son kardeşin kitabı yayına hazırlanıyor. Kitap "Biz Evleniyoruz" adıyla yayınlanacak.
Kitap Gregory'i anlatıyor ve serinin de son kitabı... Kitabın kapak tasarımı yayınlandı ve konusu açıklandı ama henüz çıkış tarihi ve fiyatı konusunda bir fikir sahibi değiliz... 

Kitabın konusunu yayınevinin sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum:

Garip Bir Şey Oldu...
Tanıdığı bütün adamların aksine, Gregory Bridgerton gerçek aşka inanmaktadır. Ve hayallerinin kadınını bulduğunda, onun doğru insan olduğunu bir anda anlayacağından emindir. Başına da tam olarak bu gelmiştir. Fakat... Bu kadın, doğru kişi değildir. Hatta, nefes kesici Bayan Hermione Watson başkasına âşıktır. Ama en iyi arkadaşı Leydi Lucinda Abernathy, Hermione’yi feci bir birliktelikten kurtarmaya karar verir, böylece Gregory’ye onun kalbini kazanması için yardım etmeyi teklif eder. Ama bu esnada Lucy âşık olur. Hem de Gregory’ye. Fakat... Lucy nişanlıdır. Ve amcası onun nişandan caymasına izin verecek gibi görünmez. Gregory kendine gelip, doğru kişinin keskin zekâsı ve insanın içini açan gülümsemesi ile kalbine şarkılar söyleten Lucy olduğunu anlayınca bile... Böylece, düğün yolunda, gelini öpme vakti geldiğinde, sunakta duran kişinin yalnızca kendisi olmasını sağlamak için Gregory’nin her şeyini riske atması gerekmektedir...
Epsilon Yayınları'nın yayına hazırladıkları bir diğer kitap da Barbara Erskine kaleminden "Savaşçı Prenses".
Kitap seri değil ama goodreads'te paranormal, gizem, aşk gibi kategorilerde yer alıyor ve ne inkar edeyim oldukça da ilgi çekici görünüyor.
Bu kitabında henüz net olarak yayın tarih ve fiyatı konusunda bir bilgi sahibi değiliz.

Kitabın konusunu yayınevinin sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum:


Jess güvendiği biri tarafından saldırıya uğradığında kız kardeşinin Galler’deki çiftlik evine sığınır. Fakat esrarengiz bir çocuğun sesini duymasıyla huzursuzluğa kapılır.
Artık bu oyunu bırakabilir miyiz? Korkuyorum…Burası çok soğuk ve ıslak. Beni de içeri al…
Çiftlik evinin aşağısındaki vadi iki bin sene önce İngiliz kabilelerinin lideri Kral Caratacus ile istilacı Romalılar arasında büyük bir savaşa tanık olmuştur. Kral esir alınıp kızı Eigon ve karısı ile birlikte Roma’ya sürülmüştür.
Kötü adamlar gitti mi?Lütfen, artık oynamayı bırakabilir miyiz?Neredesin? Beni bırakma!
Jess Eigon’un hikâyesinin içine çekildiğini fark ettiğinde Galler’deki çiftlik evinden ayrılıp tek başına Roma’ya gider. Yolunu kaybetmiş küçük bir kızın şifa veren göz alıcı bir kadına dönüşmesini izlerken Eigon’un şaşırtıcı hayatının gizemini aydınlatacak ipuçları bulur. Tabii bu sırada kendi işkencecisini de uyandıracaktır.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın