18 Mart 2013 Pazartesi

0 Olimpos Yayınları'ndan Çıkacak Yeni İki KitapOlimpos Yayınları, tarihi aşk kategorisinde bir kitap yayınlıyor. 
Evangeline Collins kaleminden "Yedi Gün Yedi Gece" ismiyle çıkacak kitabın salı günü ön siparişe gireceğini söylediler. 

Şahsen kapağını beğendim ve okumayı isterim :)) 
Ayrıca konusu da ilginç, değişik, sıradışı... ;)

Konusunu aşağıda paylaşıyorum:

Eşsiz Bir Güzellik 
Bazı fedarkarlıklar, diğerlerinden daha zordur. Babasının ölümünden sonra yokluk içinde kalan Rose Marlowe'un ödemesi gereken borçları olması ve destek olması gereken kendinden küçük bir erkek kardeşi vardır. Fakat anı zamanda eşsiz de bir güzelliğe sahiptir. Bol miktarda paha biçilebilecek bir güzellik... 
Artık Rose her ay kendi ülkesinden Lodra'da gözden düşmüş bir geneleve giderek orada bir hafta geçirmektedir ve orada çok rağbet gören bir ganimete dönüşmüştür. Zevk sanatında zarif ve başarılı olan Rose, geceleri sosyete beyefendilerinin fantezilerini yerin getirerek geçirirken kendi kalbinde gömülü olan arzuları reddetmektedir. 
Derken bir gee zengin bir tüccar beyefendi kapısından içeri girer. Yakışıklı, nazik ve merhametli bu adamın yalnız olan ruhu kadınınkiyle eşleşmektedir. James Archer, kadının normal müşterilerine benzememektedir. Evli olması bir yana müşteriye aşık olmak olanaksızdır. Fakat Rose kendine hakim olamaz. James'in kollarında bir gece yediye dönüşür ve yedi gece de sonsuz birliktelik şansına göz kırpar.Amy Kathleen Ryan'ın Gökyüzü Üçlemesi'nin haklarını alan Olimpos Yayınları, ilk kitabı "Pırıltı" adıyla çıkarmışlardı. Şimdi facebook sayfalarında duyurdukları habere göre serinin ikinci kitabı "Kıvılcım" adıyla yayınlanacak.

İlk kitabı okuyup da ikincisini bekleyenlere sevineceği bir haber olacağı şüphesiz. 

Kitabın konusunu sizlerle paylaşıyorum:

Waverly, Kieran ve Seth zamana karşı bir yarışın içindeler ve insanlığın geleceği dengede asılı duruyor. Hayata yer yok... 
Düşmangemisinden korkunç bir biçimde kaçtıktan sonra, Waverly sonunda Empyrean'a döner. Son aylarda onu evinin anıları ayakta tutmuştu fakat evi bıraktığı gibi değildir. New Horizon'da tutsak ailelerini geride bırakmak zorunda kalan Waverly, döndüğünde Kieran'ın sert bir lider olduğunu ve mürettebatı Seth'e karşı doldurduğunu görür. Tanıdığını sandığı Kieran'a ne olmuştur? Wavely artık kime güveneceğini bilmemekteydi. Ve inanmak istediği tek kişi olan gizemli ve parlak zekalı Seth ise geminin düşmanı olarak kabul edilmiştir. Waverly ailelerini kurtarana dek durumun daha kötüye gideceğini bilmekteydi fakat onları nasıl kurtaracaklardı? 

Bir plan yapmaya zaman bulamadan, Empyrean'da bir patlama meydana geldi ve Seth ve Waverly de baş zanlılar olarak görüldü. Kieran onları hapsetmeden veya daha kötüsünü yapmadan gerçeği ortaya çıkartabilecekler miydi? Waverly, yaşamları riske atma pahasına kalbini takip edecek miydi? Şimdi he zamankinden de fazla atıkları her adım onları ya yeni bir başlangıca ya da ani bir sona doğru götürecek. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın