7 Mart 2013 Perşembe

0 Optimum Kitap, Yeni Kitaplarını Fuara HazırlıyorOptimum Kitap'tan yeni kitap haberleri yavaş yavaş geliyor...
Yayınevi, Tüap'a katılamamışlardı ama şimdi Bursa Kitap Fuar'ına katılmak için hazırlanıyorlar. Hatta yeni çıkaracakları  kitapların ilk satışlarını da fuar standında yapacaklar...

Kitapları sizlere tanıtacak ve konularını yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak paylaşacağım.
Fuarda stantta yer alacak kitaplardan biri Eva Stachniak'ın kaleminden "Kış Sarayı."

Kitap, 18. yüzyıl edebiyatıyla anlatılan Rusya, Kanada kültürlerine ait izler taşıyan dram ve aşk harmanlanmış bir konuya sahip. 

İşte kitabın konusu: 

Beni dinle. Ben biliyorum.  
En tehlikeli casus, şüphelenmediğindir. 

18. yüzyılda, Rusya’da, İmparatoriçe’nin casusu olarak görevlendirilen genç bir kızın gözlerinden anlatılan bir yükseliş hikâyesi.  

Polonyalı genç kız Varvara, İmparatoriçe Elizaveta’nın ihtişamlı ve tehlikeli sarayına getirilir. Kilit açmak, sevişmek ve en önemlisi sessiz kalıp dinlemek konularında eğitilir. İmparatoriçe’nin varisine, genç ve kırılgan Prusya Prensesi Sophie, gelin olarak getirilir. Varvara’nın görevi onu gözetlemek iken, onun arkadaşı ve sırdaşı olur. Saraydaki gizli ilişkileri ve güvenilmez işbirliklerini öğrenmesine yardım eder. Fakat Sophie’nin kaderi, kötü şöhretli Büyük Katerina olmaktır. Peki, onun hırsları herkesinkinden daha yüce ve etkili mi? Gücünün son noktasına ulaşmadan duracak mı?Fuarda stantta olacak ikinci kitap ise, Rachel Hauck kaleminden "Gizemli Gelinlik."
Chick-Lit dediğimiz türde kategorilendirilen kitap bir aşk romanı. 

Merak uyandırıcı bir konusu var ve şahsen Optimum Kitap'ın çıkaracağı merak ettiğim  ikinci kitap...


Konusunu aşağıda paylaşıyorum: 


Eğer dört kadın tarafından giyilen yüz yıllık bir gelinlik olsa ne olurdu?Bu kadınlar kimler olurdu? Hayatları nasıl olurdu? O gelinlik nasıl kısmetlerine düşerdi? Neden o gelinliği giyerlerdi? Gelinlik eskimez miydi? Hepsine de hiç kusursuz uyabilir miydi? 
SONSUZ BİR AŞK, İNANÇ VE KURTULUŞ HİKÂYESİ 
Charlotte’un şık bir gelinlik butiği vardır. Gelinleri, bu büyük gün için hazırlamak onun yeteneği ve tutkusudur. Ama kendi düğünü yaklaşırken, mükemmel gelinliği bulamaz ve Tim’le evlenmek konusunda kararsızdır.Sonra Charlotte, bir açık arttırmada, eski bir sandık içinde bir klasik gelinlik satın alır. İnci ve satenlerle parlayan, el dikimi ve modası hiç geçmemiş yepyeni bir gelinlik… Fakat bu gelinlik nereden gelmiştir? Kim giymiştir? Kim onu bu sandığa kilitlemiştir? Ve bu gelinliğin, “kutsanmış olduğunu” ısrarla söyleyen mor kıyafetli adam kim olabilir?Charlotte gelinliğin hikâyesini araştırır ve kendi aşk hayatından uzaklaşır. Gelinliği giyen kadınları buldukça başka bir hikâye oluşmaya başlar; 1912’de Emily. 1939’da Mary Grace. 1968’de Hillary. Hepsinin hikâyesi acıyla, umutla dolu ve hepsinin ortak bir noktası vardır. Yüz yıllık gelinliğin ipleriyle örülmüş bir hikâye… Cesaret ve inancın gücü, Charlotte’un gerçek aşkı bulmasına yardım edebilir mi?


İşte en çok merak ettiğim kitap Jack Hight kaleminden Kartal. 
Saladin Üçlemesinin ilk kitabı olan Kartal, tarihi içerikli ve tarihi romanlar kategorisinde yer alabilir. Yayınevi bu kitapta orjinal kapağın benzerini kullanmış gibi görünüyor... 

Tarih ve edebiyat kitaplarının tutkunları bir kitabı sevecek eminim.

Çıkmasını beklediğim ve alacağım bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

İşte kitabın konusu:

Bu kitapta Selahaddin efsanesinin yanında, başka bir hikaye daha vardır. 1148’de Haçlı ordusu, Şam’ın duvarlarına doğru ilerlerken, John adında genç bir Sakson yakalanır ve esir düşer. Yusuf adında kitapsever küçük bir çocuk tarafından, bir çift sandalet fiyatına satın alınır.Ve kader iki düşmanı bir araya getirir. Kutsal Toprakları değiştirecek bir arkadaşlığın hikayesi böyle başlar. Ürkek Yusuf büyüyüp ‘Kartal’ lakaplı savaşçı Selahaddin olacaktır. John, önce efendisine savaş sanatını öğretecek, sonra Kudüs Kralı’na ve Kral Richard’a hizmet etmek için batıya dönecektir.Muhteşem planlanmış savaşlar... Yozlaşmış Haçlı zihniyeti... Ölümüne dövüşler… İslam hayatı… Bu kitap, Orta Doğu’nun gördüğü en büyük liderin hikayesini anlatacak olan olağanüstü bir üçlemenin ilki.***Selahaddin veya Avrupalıların bildiği adıyla Saladin, bir Kürt ve horlanmış bir halkın oğluydu. Sonunda da Mısır ve Suriye’nin kralı oldu. Allah’ın kullarını bir araya getirdi, Kudüs’ü geri aldı ve Haçlı ordusunu denize döktü. Savaştı ve Aslan kalpli olarak bilinen ve bu lakabı kesinlikle hak eden İngiltere kralı Richard’ı dize getirdi. Saladin yüce bir insandı, tanıdığım en yüce insandı. Ancak, onunla tanıştığımda sadece çelimsiz bir çocuktu.
Yahya al-Dimqahq’ın günlüğünden

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın