11 Mart 2013 Pazartesi

0 Panama Yayıncılık'ın Çıkaracağı 4 Yeni KitapPanama Yayıncılık, çıkaracakları dört kitabın kapak tasarımları ve kitapların tanıtım yazılarını paylaştı. 
Aralarında iki yazar, Türk yazarlarımızdan. 

Çıkacak kitaplardan biri dedektifli, polisiye tarznda Maurice Leblanc kaleminden "Arsen Lüpen Herlock Sholmes'e Karşı".
Kitabın konusunu yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum:

Her şey çalınan bir masayla başlar. Paris’te matematik profesörü olan Monseryör Gerbois, kızına doğum günü hediyesi olarak bol çekmecesi olan antika bir masa satın alır. Anlaşılmaz bir şekilde masa evden kaybolur.
Bu hırsızlığı önemli kılan, antika değeri olmasının dışında, çekmecesinde büyük ikramiye vurmuş bir piyango biletinin saklanması ve hırsızın ünlü Arsen Lüpen olmasıdır.
Olayı aydınlatması için İngiltere’den Herlock Sholmes ve yardımcısı Bay Wilson davet edilir. 
Bu olay ve beraberinde getirdikleri Sholmes ile Lüpen arasında amansız bir mücadeleyi başlatır.
Gözüpek dedektif Herlock Sholmes’un işi zor. Çünkü bu kez karşısında zekâsı, asaleti ve kibarlığıyla bir suçludan çok bir rakip var.

Diğer çıkacak kitap, Türk yazarlarımızdan M. Samih Fethi kaleminden "Timur". Kitap tarihi roman severler için zevkli okuma saatleri vaat ediyor. 
Kitabın konusunu yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum:

Kimi tarihçilere göre; zalim, despot, “taş üstünde taş, omuz üstünde baş kalmasın” emriyle korku salan istilacı bir cani ve kelle avcısı. 
Kimilerine göre; sanatçılara, alimlere sonsuz saygı duyan ve yüzyıllar sonra bile zekâsıyla kendine hayran bırakan büyük bir komutan.
M. Samih Fethi’nin şiirsel anlatımıyla bezenmiş bu tarihi romanda, Timur’un bilinen ve genel olarak çizilen portresinin dışında iç dünyasına yolculuk yapacağız.
Okuduğumuz her satırda biz de onun gibi duygudan duyguya geçeceğiz. Timur her insan gibi ağlıyor, gülüyor, endişeleniyor, heyecanlanıyor, korkuyor, mutlu oluyor. Hatta yüzbinleri önünde diz çöktüren bir hakan, yeni yetme kızın önünde büyük bir aşkla eğiliyor. 
Ve bu ümitsiz aşk; Çubuk Ovası’nda Yıldırım Beyazıt’la çarpışırken, Çin üzerine atlılarını salarken ve hatta ölürken bile kalbinde bir sızı, gözünün önünde bir hayal olarak hep kalacaktır.

 Marcel Prevost kaleminden "Bir Kadının Sonbaharı" adlı kitabı güzel bir aşk hikayesi... Kapak tasarımı ciddi anlamda dikkat çekici ve göz doldurucu olduğu da bir gerçek. 
Kitabın tanıtım yazısınız aşağıda sizlerle paylaşıyorum: 
Bir yanda kendisine şefkat, tutku, aşk sunan ve fedakârlığıyla etkileyen orta yaşlı Julie...Diğer yanda gençliği ve masumiyetiyle büyüleyen Claire.Maurice bu iki aşk arasında kalıyor ve ikisinden de vazgeçemiyor. Başedemediği karışık, kararsız duyguları onları hiç beklemedikleri bir sona taşıyor.Vicdan azabı, merhamet, tutku ve pişmanlığın içiçe geçtiği hayatlar. Sonu tahmin edilemeyecek bir aşk üçgeni.

Panama Yayıncılığın çıkaracağı son kitap ise Türk yazarlarımızdan Candan Özer'in kaleminden "Kader." Bu kitabın da kapak tasarımı çok hoşuma gittiğini söylemeden geçemeyeceğim. Güzel bir aşk hikayesi okutacak gibi görünüyor Candan Özer.
Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Şehrin bir ucundan, diğerine birbirlerinden habersiz yaşayan, her kesimden insanın, hiç ummadıkları bir zamanda yolları kesişiverirse ne olur?Yarın için ne planlar kurarız kendi kendimize. Ama en ince yapılmış planlar bile kaderin önünde yerle bir olur. Kader’i okurken misafir olduğumuz kimi yerlerden, soluğumuz kesiliyormuş gibi kaçmak, kiminde de, yaşanan mutluluğun bir parçası olabilmek için hep orada kalmak isteyeceksiniz.Bazen Zehra’yla kederlenip, bazen de Lamianımla kahkahalar atacak, gündelik yaşamımızın olağanlığı içinde olağanüstü anlar yaşayacak ve sonunda tüm çirkinliklere karşın güzelliğin kazandığına inanacaksınız.Ve...Dinimizin güzelliklerinin, değişik kesimlerde ne kadar farklı algılandığını bir kez daha düşüneceksiniz.  

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın