21 Mart 2013 Perşembe

0 Pegasus'tan Kitap Haberleri Geldi...


Pegasus Yayınları'da yayınlamaya hazırlandıkları kitapları ve çok yakın zamanda raflarda yerini alacak kitapları hakkında bilgiler yayınladılar.

Doğan Kitap'tan çıkan erotik aşk romanlarıyla tanıdığımız Sylvia Day'in tarihi aşk romanı "Günaya Davet"i Pegasus Yayınlarının logosuyla yayınlanacak. Tarihi aşk romanı olmasının yanında içerisinde erotizm de barındırıyor kitap. 
400 sayfalık kitap 22,50 TL ve 26 Mart'ta okuyucuyla buluşuyor.
Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum:


"Baskılara tüm gücüyle karşı koyan genç bir kadın
Yedi yıl önce, düğün arifesindeki narin Leydi Jessica Sheffield hiçbir masum genç kızın hayal edemeyeceği kadar ateşli bir manzaraya tanık olur. Şaşkına düşen ancak tuhaf bir şekilde heyecanlanan genç kadın, skandallarla dolu Alistair Caulfield hakkındaki sessizliğini koruyarak evliliğine adım atar. Ancak Caulfield’ın cazibesi genç kadının hayalinde ateş gibi yanarak en yasak rüyalarını süslemeye devam eder.
Kalbini aşka açmaktan korkmayan genç bir erkek
Alistair, gözlerinde tutkunun ateşi yanan bu ciddi genç kızın cazibesinden kaçarak uzaklara gider. Ancak yıllar sonra Jessica denizaşırı bir yolculuk için genç adamın gemisine adım attığında, yedi yıldır bastırdıkları arzularının esiri olurlar. Eğer bu tutkuya teslim olurlarsa, birbirlerine kapılıp gideceklerdir...
Erotik, kışkırtıcı ve reddedilemeyecek bir davet"

P.C.Cast'in daha önce beş kitabının yayınlandığı "Tanrıça" serisinin altıncı kitabı "Truva Tanrıçası" adıyla Nisan ayında yayınlanacak. Seriyi takip edenlerin sevineceği bir olduğu değişmez bir gerçek. 
Eğer seriyi ilk kez duyuyorsanız da kısaca bilgi verelim. Seri paranormal aşk romanı ve Yunan Mitoloji'sini de kapsıyor. Seri toplamda 7 kitaptan oluşuyor ve ülkemizde 6. kitabı yayınlanıyor. 

Pegasus'tan çıkacak bir diğer tarihi aşk romanı ise; Samantha James'in "McBride Family" serisinin ikinci kitabı "Gönül Avcısı". Serinin birinci kitabı "Akşam Yıldızı" adıyla yayınlanmıştı ve seri toplamda üç kitaptan oluşuyor. 
Kitap 336 sayfa ve 22,00 TL'den 27 Mart'ta satışa sunuluyor. 
Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum:


"BEDELİ AĞIR OLSA DA AŞKIN ÖNÜNDEHİÇBİR ENGEL DURAMAZ
Fionna Hawkes o güne kadar baştan çıkarılmanın ne demek olduğunu bilmemektedir. Sadece ay ışığının aydınlattığı bir caddede, cazibesiyle onu büyüleyen bir yabancıyla karşılaştığında bu esmer ve yakışıklı talibe karşı kendisini savunmasız hisseder. Ama tüm endişelerinden sıyrılıp Lord Aidan McBride’a âşık olduğunda daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalır. Güçlü bir kadın olan Fionna, genç adamın gözlerindeki arzuya karşı koyamaz. Acı verici sırlarla dolu hayatını sadece onun kollarındayken unutmak ister. 
Aidan, bu büyüleyici genç kadınla ilgili sır perdesini aralayana kadar onun peşini bırakmaz. Fionna’yı her köşe başında takip eden, her türlü tehlikeye göğüs geren Aidan onu savunmaya kararlıdır… Tıpkı ona sahip olmaya kararlı olduğu gibi."
Paul Cleave kaleminden "Koleksiyoncu". 
Kitap polisiye, gizem kategorilerinde yer alıyor ve bu türü sevenlerin seveceği bir kitap gibi görünüyor.
Yayınevi kitapta orijinal kapak kullanmış diye de küçük bir not düşeyim :))
"Koleksiyoncu", 26 Mart'ta çıkıyor ve 440 sayfa olan kitap 25,00TL den satılacak.
Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum: 


"Katiller Katillerin Peşinde
Katilleri kaçırıp koleksiyonunu yapan tehlikeli bir akıl hastası ve hapishaneden yeni çıkan eski dedektif Tate… Ölümler, kundaklanan evler ve ortadan kaybolan insanlar arasında kana bulanan yolunu aydınlatması için Tate en küçük bir ipucunu bile atlamamalı."

Robin Sharma kaleminden "Ferrari'sini Satan Bilge'den Liderlik Bilgeliği" kitabının dağıtımının yapıldığını ve tüm kitapçılarda bulunabileceğini duyurdular.
Kitap 272 sayfa ve fiyatı da 18,00 TL. 
Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum:


"Başarıya uzanan yolda güçlü bir lider olmanın 8 ritüeli
Uluslararası bestseller olan Ferrari’sini Satan Bilge’nin hevesle beklenen devam kitabında liderlik gurusu ve ünlü konuşmacı Robin Sharma hayatınızı değiştirirken çalışma ortamınıza da güven, bağlılık ve canlılık aşılayacak olağanüstü bir sistemi adım adım anlatıyor.
Sharma basit bir dili ustalıkla kullanarak başarılı liderliğe dair bilgece tavsiyeler veriyor; lider, yönetici ve girişimcilerin böylesine karışık bir dönemde insanların moralini yükseltmesine, üretimi artırmasına ve insanlarda bağlılık duygusu uyandırarak çok daha tatmin edici hayatlar sürdürmelerine yardımcı olacak 8 pratik dersi okurlara sunuyor.Okuması son derece kolay bir öykü şeklinde yazılmış olan Liderlik Bilgeliği sizi derinden etkileyecek, insanların hayatlarına dokunan, dünyaya değer katan ve sonsuza dek sürecek bir miras bırakan bir lider olmanız için teşvik edecek."

Son olarak kitap haberi verdikleri bir kitap da Vina Jackson'ın "80 Gün" serisinin ikinci kitabı "80 Gün Tutkunun Rengi".
Seri erotik aşk kitapları kategorisinde yer alıyor. Bu türün bu aralar çok popüler olduğunu biliyoruz ve yyaınevi "Grinin Elli Tonu" ile başlattığı akımı destekleyerek "80 Gün" serisiyle devam ediyor. 
Seri toplamda üç kitap ve ilk kitap "80 Gün Arzunun Rengi" adıyla yayınlandı. 
Serinin ikinci kitabı, 27 Mart'ta çıkacak ve 336 sayfa olan kitap 22,00 TL'den satılacak. 
Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:

"Alışkanlık yapan serinin ikinci kitabı sürprizlerle dolu ve kesinlikle daha cesur…
İki yabancı… Tutkunun yönettiği, kalp atışlarını hızlandıran bir ilişki…Kurallara uymaya hazır mısınız?
Baştan çıkartan ve bağımlılık yaratan 80 Gün Serisi’nin ikinci kitabı Tutkunun Rengi ’nde heyecan artarak devam ediyor.Kızıl saçlı müzisyen Summer Zahova, New York’a yerleşmiştir ve büyük bir orkestranın keman virtüözü olarak hayatın tadını çıkarmaktadır. Venezuelalı yakışıklı orkestra şefi Simón’un dikkatini çekince Summer ve kariyeri altın çağını yaşar. Yeni bir şehir ve yeni başarılar, yeni heyecanları tetikler. Geride bıraktığını sandığı karanlık arzuların dünyası Summer’ı yeniden cezbeder.Bu arada varlıklı Profesör Dominik Londra’ya geri dönmüştür fakat oldukça mutsuzdur. New York’a, onsuz yaşayamayacağını anladığı Summer’ın yanına taşınır. Dominik, Summer’ı karanlık arzularından koruyabileceğini düşünürken kendi tutkularının çok daha tehlikeli olduğunu tahmin bile edemez."


Ah, bir de herkesin gönlünde taht kurup da güçlü bir hayran kitlesi edinen Kristen Hannah'ın yeni kitabı da Nisan ayında çıkacak. Henüz hangi kitabının yayınlanacağını duyurmadı yayınevi ama diğer kitapları kadar çok sevileceğinden ve yazarın hayranlarının da kitabın çıkmasını dört gözle bekleyeceğinden eminim. :))
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın