10 Nisan 2013 Çarşamba

0 Arunas'ın Çıkaracağı İki Yeni Kitap


Arunas Yayıncılık'ın iki yeni kitabından biri Graeme Fife kaleminden "Suikast Meleği". 

Kitap, 400 sayfalık bir kitap ve 19,00 TL'den satılacak. Çıkış tarihi 15 Nisan olarak biliniyor :))
Kitabın türüne dair bir bilgim yok ancak kapak tasarımını çok beğendiğimi söylemek istiyorum :))

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:

“100.000 insanın canını kurtarmak için tek bir kişiyi öldürdüm.” 
Fransız Devrimi’nin kadın kahramanlarından Charlotte Corday’ın yaşamını ve aristokrat gazeteci Jean-Paul Marat’ı öldürüşünü anlatan çarpıcı bir tarihi roman. 
Charlotte, “Eylül Katliamları”nın kışkırtıcısı olarak gördüğü Marat’ı öldürüp ülkesini içinde bulunduğu iç savaştan kurtarabileceğini düşünür. Devrim mahkemesinde yargılanırken suikastı tek başına yaptığını söyler ve “100.000 insanın canını kurtarmak için tek bir kişiyi öldürdüm,” der.
Fransız Devrimi’nin hemen öncesini ve sonrasını, iyi yürekli ve akıllı genç bir kızın gözünden anlatan kitap, devrim sürecinin nasıl kontrolden çıktığını ve fedakârlıklarla verilen mücadeleleri gözler önüne sermektedir. 
Graeme Fife gerçek belgelerle edebiyatı harmanlayarak birçok devrimciye ilham vermiş Charlotte Corday’ı yirmi birinci yüzyılda yeniden canlandırmıştır. 
Charlotte’un hapishanede yazdığı son mektup da romana dâhil edilmiştir.Arunas'ın diğer bir kitabı da J.K.Beck kaleminden "Davet". 
Kitap 504 sayfa ve 19,00 TL'den 15 Nisan'da yayınlanacak.

Kitap "Gölge Varlıkları" serisinin ilk kitabı ve paranormal aşk romanı, vampirler, kurt adamlar ve doğa üstü olayların olduğu bir kitap. "Gölge Varlıkları" serisi 6 kitaptan oluşuyor ve yayın evi ilk 3 kitabın arasını açmadan yayınlayacaklarını bildirmişlerdi diye hatırlıyorum. Serinin ikinci kitabı "Nefes" üçüncü kitabı da "Tutsak" adlarıyla yayınlanacak.

 Serinin diğer kitaplarının kapaklarını yazının en altında görebilirsiniz :))

Şimdi sizlere kitabın konusunu paylaşıyorum: 

Boğazından kopup gelen küçük bir iniltinin ardından kot pantolonunun ön kısmında da bir şişlik belirdi. Şeytan dışarıya çıkıp biraz oyun oynamak istiyordu. 
Gölge Varlıkları daha önce hiç böyle tanımadınız. Onların dünyasının nasıl olduğunu merak ediyor musunuz? İnsanlar ve gölge varlıkların bir arada yaşadığı, hatta aralarında bir sözleşmenin bulunduğu bir düzen... Bu sözleşmeye uymayanları cezalandırmak üzere kurulan gizli mahkemeler…Serinin bu ilk kitabında başrolleri çok güçlü ve çekici bir erkek vampir ile bu mahkemelerde savcı olan bir kadın paylaşıyor. Gizem ve şehvetin iç içe geçtiği muhteşem bir fantastik serüven... 
Onun dikkatini çeken şey kırmızı rujlu ve pembe elbiseli porselen bir bebekti. Bebeğin önlüğünün üzerine küçük bir kağıt bırakılmıştı. Kâğıtta şu yazıyordu: Sıradaki... 
Kalbi deli gibi atmaya başlayan Sara hemen kapının arkasındaki masanın üzerinden aldığı bir kurşun kalemin silgi ucunu kullanarak bebeği ters çevirdi. Daha sonra yine kalemi kullanarak bebeğin kıyafetini kaldırdı. Bebeğin tam dikiş yerinin üzerinde siyah harflerle ....

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın