7 Nisan 2013 Pazar

0 Aspendos'un Bu Ay Çıkaracağı İki Yeni Kitap


Aspendos Yayınları, bu ay çıkaracakları iki kitabını tanıttılar.

 Daha önce "Tutkun" adındaki kitabıyla tanıştığımız A. L. Jackson'ın yeni kitabı "Son Pişmanlık" adıyla okuyucuyla buluşacak. Kitap 10 Nisan'da 18,00 TL'den yayınlanacak ve 328 sayfalık bir kitap. 

Kitabın konusunu sizlerle aşağıda paylaşıyorum. Sizler bilmem ama ben bu kitabı çok merak ettim. Alınacaklar arasına girdi bile :))


"Öyle hatalar vardır ki ömür boyu pişmanlık duyarız. Christian için, Elizabeth'e ihanet ettiği gündü 
Christian Davison'ın hayatıyla ilgili planı bellidir. Avukat olup babasının hukuk şirketinin başına geçecektir. Hiçbir şey yoluna çıkamaz; ne Elizabeth Ayers ne de doğmamış çocukları. 
Elizabeth, Christian'ın onu hayatından çıkarmasıyla son beş yılını kızına bakabilmek için mücadele edip ona güvenli, rahat bir hayat verebilmek için her şeyini feda ederek geçirir. 
Christian ise beş yıl boyunca ailesini terk ettiği için pişmanlık duyar ve onları geri kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır - tıpkı Christian'ın onları üzeceğine inanan Elizabeth'in, kızını korumak için her şeyi yapmaya hazır olması gibi. 
Christian tekrar hayatlarına girmek için çabalarken Elizabeth, birini bağışlanamaz bir hata yaptığında affetmenin ve yıllarca nefrete dönüşen bir aşkı yeniden canlandırmanın mümkün olup olmadığını sorgulamaya başlar. Yoksa bazı yaralar o kadar derindir ki asla iyileşemezler mi? 
Herkes ikinci bir şansı hak eder derler."Aspendos Yayınları, Sandi Tan kaleminden 'The Black Isle' kitabını "Siyah Ada" adıyla Türk okuyucusuyla buluşturacağı bir diğer kitap.

Edindiğim bilgilere göre kitap paranormal/hayaletli bir kitap ve ayrıca Asya kültüründen de izler bulunduruyor.

"Siyah Ada" da 10 Nisan'da çıkacak ve 389 sayfalık olan bu kitabın da fiyatı 18,00 TL. 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum.


"Babası ve ikiz kardeşiyle birlikte Şangay'daki köklerinden ayrılmış olan genç Cassandra, Siyah Ada'yı göçmenlerle dolu, hareketli bir liman kenti olarak bulur. Bataklıklı orman ve büyük kauçuk ağacı fidanlıklarıyla bu şehir, çocukluğunun geçtiği şehirle bariz bir zıtlık içerisindedir. Cassandra çok geçmeden bir başka keşif daha yapar: Siyah Ada hayaletlerle doludur. 
Lanetli ve yalnız olan Cassandra, başlangıçta sokaktan aşağı sürüklenen ve okuldaki soğuk köşelere sinen huzursuz görüntüleri görme yeteneğini yok saymaya çalışır. Bu ruhlarla mücadele etmesine rağmen yine de bu sorunlu yeni evini sevmeye başlar. Üstelik kısa süre içerisinde tehlikeli derecede karizmatik bir adamın dikkatini çekmeyi başarır. 
Korkusuz bir genç kadına dönüşse bile Ada'nın karanlık güçleri onun gitmesine izin vermezler. Savaş yaklaşmaktadır ve Cassandra bu eşsiz yeteneğinin çok sevdiği adasının tek kurtuluş şansı olup olamayacağını merak eder... 
Siyah Ada, okuyucuları, 1920'lerden İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Japon işgaline ve Ada'nın radikal bir şekilde parıltılı, kozmopolit bir şehre dönüşümüne götüren nefes kesici bir destan."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın