10 Nisan 2013 Çarşamba

0 Pegasus Yayınları'nın Nisan Ayı Kitapları


Pegasus Yayınları yeni kitaplarının fiyatlarını ve detaylarını okuyucuya duyurdu. 

Kitaplardan biri bilim kurgu türünde... "Ölüm ve Şeytan" ve "Sürü" kitaplarının yazarı Frank Schatzing kaleminden "Limit". 
Kitap, gerilim macera ve bilim kurgu türlerinin harmanlanmış hali. 10 Nisan'da satışa sunulacak olan kitap 1248 sayfa ve 38 TL.  Ayrıca kitapta da orijinal kapak tasarımı kullanılmış. 

Kitabın konusunu sizlerle paylaşıyorum: 
"Yıl 2025. Dünyanın en ünlü, en başarılı, en zengin işadamları, sanatçıları ve medyatik yüzleri dev bir otelin açılışı için Ay’a davet edilirler. Daveti veren kişi, Helyum-3 adlı yeni ve çevreci bir enerji kaynağını NASA’nın yardımıyla Ay’dan Dünya’ya taşımayı başaran ve böylece petrolü tahtından indiren Julian Orley’dir.  
İdealist Orley’nin, yeni bir geleceğin habercisi olan bu girişimi tahmin edileceği gibi dengeleri altüst eder, pek çok kişi ve ülkeyi öfkelendirir. Geçmişin petrol bağımlısı, başarılı ve elit yöneticileri artık her türlü kötülükten medet uman insanlar haline gelir. Ay’ı ve Dünya’yı cehenneme çevirecek şeytani planlarını, gözünü kırpmadan adam öldüren psikopat Çinli bir katile havale ederler. 
Yalnız önlerinde küçük bir engel vardır: Dünyalar güzeli, muhalif Çinli kız Yoyo ve melankolik siber dedektif Owen Jericho."


Pegasus Yayınları'nın diğer kitabı ise, ödüllü yazar Jojo Moyes'ten "Senden Önce Ben" adlı kitabı. 
Chick lit ve aşk romanları kategorisinde yer alan kitap 480 sayfa ve 25,00 TL'den 16 Nisan'da satışa sunulacak. 
Yayınevi bu kitapta da orijinal kapak kullandıklarını söylemek istiyorum :))

Kitabın konusunu sizlerle paylaşıyorum: 


"Birbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu… 
Yaşamın ince detayları Lou’dan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu… 
Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor. 
Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lou’nun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur?  
Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün…"


Ayrıca yayınevi, Ros Asquith'in "Yazar Kız" serisinin ilk üç kitabının dağıtımına başlandığını da bildirdi. 
Serisinin kitap sıralamasını sayfa sayısını ve fiyatlarını aşağıda sıralayarak bildiriyorum.
Ayrıca bu kitaplar da orijinal kapakları kullanmışlar :))


Yazar Kız 1 - Kaleler ve Felaketler ( 160 sayfa // 12.00 TL )
Yazar Kız 2 - Hafiyeler ve Gerçekler (152 sayfa // 12.00 TL ) 
Yazar Kız 3 - Ajanlar ve Yalanlar ( 176 sayfa // 12.00 TL )P.C.Cast kaleminden "Nyc Gece Evinin Gizemi" kitabının çıkış tarihi 16 Nisan olarak duyuruldu. Kitap 280 sayfa ve 25,00 TL den satılacak. 

Elizabeth Gnone'ın "Fairy Oak" serisinin 3. kitabı aynı zamanda son kitabı "Işığın Gücü" de 16 Nisan'da yayınlanacak bir diğer kitap. 392 sayfa olan kitap 22,00 TL'den satılacak. Serinin diğer iki kitabının adları "İkizlerin Sırrı" ve "Karanlığın Büyüsü". 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın