8 Mayıs 2013 Çarşamba

1 Arunas'ın Yeni Kitabı "Gündüz Erkek Gece Kadın"


Arunas Yayıncılık, yeni yayımlayacakları kitabı okuyucuya tanıttılar.

David Dumortier kaleminden "Gündüz Erkek Gece Kadın" adında olan kitabın yayın tarihi net belli değil. Yayınevi yalnzıca çok yakında diyerek hem okuyucuyu heyecanlandırdı hem de kitabın tanıtım yazısını yazara okura kitabı tanıttı. :))

Açıkçası kitabın kapağını beğendim ve hoşuma gitti konusunundan dolayı da merak ettim alınacaklar listesine girdi :)

Kitabın tanıtım yazısını yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum:
Benim için insan ırkında iki çeşit insan var. Zenginler ve fakirler değil, Beyazlar ve siyahlar da değil, biz bu ayrımı yaparken yanılıyoruz. Benim iki çeşidimin biri ilgi ve sevgiyle dolup taşanlar, diğeri de sırf hayatta oldukları için ilgilenilenler. Bir kere bu beş para etmezler den ayrıldınız mı, daha sonra istediğiniz kişi için özgür olursunuz.  
* * *  
Babamın şiddetini, anneme ettiği küfürleri, hayvanlarımıza attığı tekmeleri ve alet edevatını sert bir şekilde kullanışını asla unutamadım. Bu benim için bir yük. Her seferinde bir nehir kenarında durup bunlardan kurtulabilmeyi denedim ama hep ellerimin arasında kaldılar. Yükü sırtımda hissettim, sırtımı duvara yaslayıp sürttüm, ayaklarımın altına alıp ezmeyi denedim; ama babam beni bir gülle gibi izlemeye devam etti. Yıpranıyorum. Üstüme dikenden bir yelek geçirip, yavaşça, gelinciklerle bürünmüş çiftlik evine giden yola giriyorum. Bu çiftlik yalnızca domuz ve mısır üretmedi, aynı zamanda şehre, gündüzleri erkek ve geceleri kadın olan bir kişilik de gönderdi.

1 yorum :

  1. Kapağı muhteşem gerçekten gerek rengiyle gerek eyfel kulesiyle beni al diyor adeta..

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın