17 Mayıs 2013 Cuma

1 Martı Yayınları'nın 3 Yeni Kitabı


Martı Yayınları çıkaracağı yeni kitapları duyurmaya devam ediyor. 

Caragh M. O'Brien kaleminden "Doğum Lekesi" okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor. Yayınevi kitabın matbaada olduğunu duyurdu ve 480 sayfalık olan kitap 19,00 TL'den satışa sunulacak.

Kitabın tanıtım yazısını paylaşmadan önce sizlere kitap hakkında bilgi vermek istiyorum :))

"Doğum Lekesi", 3 kitaptan oluşan "Birthmarked" serisinin ilk kitabı ve genç yetişkin okuyucu kitlesine hitap eden distopia denilen türde bir kitap. Açıkçası benim ilgimi çekti ve alınacaklar listesine yazıldı bile :))
           
          Geleceğin dünyasında insanoğlu ikiye bölünmüştür. 
Bir yanda son derece ihtişamlı ve korunaklı hayatlar yaşayan üstün bir ırk,
diğer yanda bu ırkın varlığını sürdürmek için görevlendirilmiş, zor koşullar altında yaşayan ötekiler... 
Yüzündeki çirkin yara izi yüzünden kusursuzların dünyasından ucube olarak dışlanan bir kız, bu üstün ırkın bilinmeyen gerçeklerini ortaya çıkaracak bir güce sahiptir; çünkü geleceğin kaderi, bu kıza ait eski ve gizemli bir kurdelenin ucundadır…


Martı Yayınları'nın matbaaya gönderdiklerini duyurdukları bir diğer kitap da "Poseidon Savaşçıları" serisinin ikinci kitabı olan "Atlantis'in Uyanışı". 
İlk kitabı "Atlantis'in Yükselişi"ni okuyup beğenmiş olanlara duyurulur. Henüz ben almadım ancak ikisini beraber alıp okuyacağım :))
Son zamanlarda gerçekleşen vampir saldırıları yüzünden Dünya’da huzur bozulmuş, gezegenin üzerine adeta karanlık bir bulut çökmüştür. Bu tehlikeye karşı harekete geçecek, insanoğlunu ve Atlantislileri kurtarabilecek tek bir kişi vardır: Ven. Vampirler tarafından ailesi katledilen Erin, tüm yaşamını intikam üzerine kurmuş, oldukça güzel ve yetenekli bir cadıdır. İkisinin yollarını kesiştiren ise, tüm felaketlerin başını çeken vampir Caligula’dır. 
Büyük tehdide karşı mücadele eden Ven ve Erin arasında gelişen karşı konulmaz sevgi zamanla hem Atlantislileri hem de Dünya’dakileri etkileyecek güce erişir. Peki iyiliğin kötülükle karşı karşıya geldiği bu savaşta Ven ile Erinzorlu mücadelelerini ne kadar sürdürebilecektir?Sandra Brown severlere ise mutlu bir haber verdiler. Yazarın yeni kitabı "Aşk Bir Ayrılık Ötede" kitabı da okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor. Kitap matbaadan gelmiş anladığım kadarıyla dağıtılmayı bekliyor. 
Alacak olanlara küçücük bir bilgi: kitap 336 sayfa ve 17,00 TL'den satılacak :))

Kitabın tanıtım yazısını sizlerle paylaşıyorum: 
Ne yapacaktı? Nerede yaşayacaktı?Kime aitti? 
Ailenin en genç ve başına buyruk üyesi olan Sage, sevgilisinden evlilik teklifi beklerken beklenmedik bir anda terk edilir. Bunun üzerine hayatını gözden geçirmeye karar veren Sage, pek de benimsemediği bir yaşam sürdüğünü fark eder ve kendine yepyeni bir sayfa açmaya karar verir: Artık güçlenip ayakları üzerinde durma vaktidir. 
Ailesine kendini kanıtlamak isteyen Sage, bu sırada tanıştığı ancak yıldızının pek de barışmadığı Harlan’le birlikte yaşama yeniden tutunmaya çalışır. Kalbi kırık genç kız, kendisine yanlış gibi görünen bu adama güvenebilecek, aşka ve hayata bir şans daha verebilecek midir?


1 yorum :

  1. Çok güzel haberler bunlar! 3 kitabı da listeme ekledim! Özellikle Atlantis'in Uyanışı! Çıkar çıkmaz okuyacağım!

    Teşekkürler :)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın