7 Mayıs 2013 Salı

1 Martı'nın 2 Yeni Kitabı


Martı Yayınları çıkaracakları iki yeni kitabı okuyucuya tanıttılar. 

David Baldacci kaleminden "Örtülü Günahlar" kitabını çıkarmaya hazırlanan yayınevi kitap hakkında detaylı bilgileri okuyucuyla facebook sayfalarında paylaştı. 

Ülkemizde bir çok kitabı yayınlanan David Baldacci'nin yeni kitabı 15 Mayıs'ta okuyucuyla buluşacak. 592 sayfa olan kitap 19,00 TL'den satışa sunulacak. 

Kitabın konusunu Martı Yayınları'nın facebook sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum: 
Devlet başkanı Don Cox’un hayatı, eşinin 12 yaşındaki yeğeni Willa’nın kaçırılmasıyla altüst olur; Willa’nın kaybolduğu gün annesinin de cinayete kurban gitmesi işleri büyük bir çıkmaza sürükler. Başkan ve ailesi olayları gizli saklı çözmenin peşindedir, çünkü bu olayın duyulmasıyla ülkeyi sarsacak çarpıcı skandalların da gün yüzüne çıkması muhtemeldir. 
Bir çiftlik evinin bodrumunda tutulan Willa, geçmişi acı hatıralarla dolu infazcısıyla baş başadır. Yaşama amacı elinden alınan infazcı, son bir umutla üzeri örtülmüş günahları açığa çıkarmanın peşindedir. Korunaklı bir hayat süren Başkan ve ailesi, yıllarını intikam hırsıyla geçirmiş bir adamın ortaya çıkmasıyla ölümden daha korkunç bir sonla yüzleşecektir.

Martı Yayınları'nın diğer kitabı da değişik yayınevlerinden baskıları bulunan F. Scott Fitzgerald kitabı olan "Muhteşem Gatsby". 

Kitap hakkında çok fazla bilgim yok bu yüzden çok fazla detay veremeyeceğim :(

Kitabın 208 sayfa ve 12,00 TL olduğunu söyleyebilirim. 13 Mayıs'ta raflarda yerini almaya hazırlanıyor. 

Kitabın konusunu yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak sizlerle paylaşıyorum:

Yıllar önce daha iyi bir hayata sahip olmak için sevmediği bir adamla evlenen güzeller güzeli Daisy’yi bir türlü unutamayan Gatsby, kendini âşık olduğu kadını geri kazanmaya adar.Hiç bilmediği, zengin ve gösterişli bir dünyaya tutunmaya çalışan Gatsby, kirli ilişkilerden yakasını bir türlü kurtaramaz ve bu kırık aşk hikâyesi, kahramanlarını tahmin edilmesi güç bir sona doğru götürür... 
20. yüzyılın en önemli yazarlarından F. Scott Fitzgerald’ın, I. Dünya Savaşı sonrasında lüksün, şaşaalı partilerin ve sınırsız eğlence anlayışının hâkim olduğu Amerika’da geçen unutulmaz romanı, topluma yöneltilen ciddi bir eleştiridir. Kendi kabuğuna çekilmiş zengin çevreyi arka planda ele alan yazar, gerçekleşemeyen Amerikan Rüyası’nın göz boyayan dünyasını Muhteşem Gatsby’de olağanüstü bir anlatımla ele alıyor.1 yorum :

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın