13 Haziran 2013 Perşembe

0 Pegasus Yayınlarının Duyurduğu Yeni Kitaplar

Pegasus Yayınlarının yayınlayacağını duyurduğu yeni kitapları ve tanıtım metinlerini sizlerle paylaşmadan önce son zamanlardaki yoğunluğumuzdan kaynaklanan durgunluğumuz için özür dileyelim öncelikle... Sonra da hemen konuya geçelim :)

Hayatın Anlamını Bulmanın, Âşık Olmanın Ya Da Alınan Her Nefesin Farkına Varmanın Öyküsü...

Ödüller;

TIME dergisi, 2012’nin En İyi Romanı
Goodreads, 2012’nin En İyi Genç Yetişkin Kitap Ödülü
New York Times’ın En Çok Satanlar Listesinde #1
Wall Street Journal’ın En Çok Satanlar Listesinde #1
Amazon’un En Çok Satanlar Listesinde #1
Indiebound’un En Çok Satanlar Listesinde #1

Övgüler;

“Hayata, ölüme ve araya sıkışanlara dair bir roman olan Aynı Yıldızın Altında, John Green’in en iyi kitabı.
Kahkaha atıyor, ağlıyor, hızınızı alamayıp tekrar okuyorsunuz.”  –Markus Zusak, Printz ödüllü bestseller yazarı

“Aynı Yıldızın Altında evrensel konuları ele alıyor: Sevilecek miyim? Hatırlanacak mıyım? Bu dünyada bir iz bırakabilecek miyim?” -Jodi Picoult, New York Times bestseller yazarı

“Dâhiyane… Çok etkileyici… Güçlü ve saf duygularla korkusuzca yüzleşebiliyor.” –TIME

“Green, okurların aklından uzun süre çıkmayacak, göz kamaştıran iki gencin öyküsünü iyi bir gözlem yeteneği ve empatiyle anlatarak, rafta duracak bir kitaptan ötesini yazmayı başarmış.” –People

“Bu romanı çekici kılan şey dakikada bir heyecanlı bir patlama yaşanması değil, ‘sayılı günler içinde sonsuzca’ yaşamaya çalışan karakterlerin gerçekliği.”
–The Washington Post

“Buruk bir komedi, akılları baştan alacak bir romantizm ve insana hayat ile ölüme dair sorulan büyük soruları keyifle ve uzun uzun düşündüren bir kitap.”
–Horn Book

“Aynı Yıldızın Altında bir aşk hikâyesi. Son dönem Amerikan edebiyatının en içten ve dokunaklı romanlarından biri ama aynı zamanda korkunç bir zekâ ve cesaret ve hüznün varoluşsal trajedisini de anlatıyor.” –Lev Grossman, TIME

Kitap 17 Haziran'da okurlarla buluşacak :)


Vahşi ve onurlu İrlandalı Klan Şefi Aidan O’Donoghue, halkının kaderini belirlemek üzere İngiltere Kraliçesi Elizabeth tarafından Londra’ya çağrıldığında gururunun kırılacağından korkmaktadır. Ülkesini yeni bir İngiliz işgalinden korumaya çalışırken iç sorunlarla da ilgilenmek zorundadır.

Yaşamını sokaklarda sürdüren ve terk edilmişliğinin acısını herkesten gizlemeye çalışan Pippa’yla tanıştığındaysa olaylar Aidan’ın beklediğinden çok farklı gelişir. Halkını ve topraklarını korumaya çalışan Aidan ile kendisini terk eden ailesinin gizemini çözmeye çabalayan Pippa, tüm bunların arasında aşkı bulabilecek midir?

“Üçlemenin son kitabında Susan Wiggs bir kez daha ustalığını gösteriyor.” –Jodi Picoult

“Susan Wiggs ateşli ve akıcı tarzıyla tarihî romansların 19. yüzyılda sıkışıp kalması gerekmediğini kanıtlıyor.” –Booklist

Kitap 12 Haziran'da satışa çıktı :)


Selam, ben Danny Shine.
Herkes benim bir inek olduğumu düşünüyor. Ama aslında değilim. Sadece oldukça geniş bir ilgi alanım var…

Ama yine de Ezikler Listesi’ne girdim! Kızlar tuvaletinin duvarındaki listeye! Adımı oradan silmek zorundaydım. Ama bu sırada disipline gönderileceğime, bir suça bulaşacağıma ve en yakın arkadaşımı kaybedeceğime dair en ufak bir fikrim yoktu. Bir şekilde hepsini düzeltmem gerek!

Bu kitap da yine 12 Haziran'da okurlarla buluştu :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın