14 Temmuz 2013 Pazar

1 "Gözyaşlarının Tadı" Okuyucuyla Buluşmaya Hazırlanıyor


Feniks Kitap, en yeni kitabını okuyucusuna tanıttı.

Nafisa Haji kaleminden olan "The Sweetness of Tears" kitabı ülkemizde "Gözyaşlarının Tadı" adıyla yayınlamaya hazırlanıyor. Yazarın ülkemizde yayınlanacak ilk kitabı...

Kitap, kültürel bir kitap. Pakistan, Hindistan hayatlarından izler taşıyor yanılmıyorsam. Yani hem keyifle okuyup hem bir şeyler öğrenebileceğimiz kitaplardan... eminim zaman zaman da gözyaşı dökeceğizdir. :))

Kitabın konusunu paylaşmadan önce demek istediğim bir şey daha var, kitabın çevirmenini tanıyorum ve daha öncesinde kendisinin çevirmiş olduğu Güneşin Kızları adlı kitabı okumuştum. Bu tür kitapları çevirmek zordur ve çeviri konusunda tereddütünüz olmadan alıp okuyabilirsiniz.
Şahsen ben okunacaklar listeme yazdım ve kısa zamanda alıp okumayı planlıyorum. :))
"Gözyaşlarının Tadı, genç bir kadının kendini bulma yolculuğunda, dünya ve yaşam hakkında daha büyük gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalmasına sebep olan sırların, acının ve umudun başarısıdır. 
Koyu Protestan bir aileden gelen genç kadın Jo March, dinsel ve sosyal gerçeklerin çatışması sonucu, dindar ailesinin mirasına uygunluğu hakkındaki iç çatışmaları ile mücadele eder. 
Onu gerçeğe götüreceğini umduğu birbirinden ayrı parçaları takip ederek, dillerin ve inançların sınırlarında, beklenmedik bir maceraya çıkar. 
Terörle savaşın perde arkasını keşfederek California'dan Chicago'ya, Pakistan'dan Irak'a kadar uzanır. 
Yolculuğunun sonuna doğru, hiç bir şeyin görüldüğü gibi olmadığını ve kendini ruhen en fazla adamış olanların inançlarını en çok sorgulayanlar olduğunu anlar.
Büyük bir ustalık ve inançla yazılmış olan Gözyaşlarının Tadı, bizi birleştiren bağları, ayıran seçimleri, biçimlendiren evrensel mutlulukları ve trajedileri güçlü bir biçimde bizlere hatırlatmaktadır."

1 yorum :

  1. Ne güzel bir yorum. Güzel sözler için de çok teşekkürler. Arzu Altınanıt (Güneşin Kızları ve Gözyaşlarının Tadı'nın çevirmeni)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın