25 Temmuz 2013 Perşembe

0 Nemesis'in Ağustos Ayı Kitapları...


Nemesis Kitap ağustos ayı kitaplarını okuyucularına tanıtmaya başladı. Biz de onlarda görüp blogumuzun takipçilerine tanıtalım dedik :)

İlk olarak sizlere fantastik, paranormal aşk kategorilerinde yer alan hayaletlerin cadıların olduğu kitabı tanıtayım. Kalayna Price kaleminden şimdilik 5 kitaplık olan Alex Craft Serisi'nin ilk kitabı Mezar Avcısı... 
Bu türü seven okuyucuların seveceği bir kitap gibigörünüyor üstelik ki bence dikkat çekici kapağının da oldukça okunma oranına etkisi olacaktır diye düşünüyorum :)

Lafı uzatmadan size kitabın konusunu alıntılıyorum :)

Ölülerin konuşamayacağını düşünüyorsan, Alex Craft’la henüz tanışmadın demektir. 
Alex Craft ailesi tarafından reddedilmiş bir mezar cadısı. Para kazanmak için en önemli özelliğini kullanıyor: ölüleri konuşturuyor. 
Cinayete kurban giden birini konuşturması ve ona katilinin kim olduğunu sorması için polis tarafından işe alındığında ise olaylar karışıyor. Onunla birlikte çalışmaya başlayan dedektif Falin Andrews sürekli peşinde. Üstelik şüphe uyandıracak kadar gizemli birisi. Ruh toplayıcı göreviyle insanların en çok korktuğu şey olan Ölüm ise Alex’in yanında. Dost gibi görünüyor. En azından şimdilik. 
Bir ritüeli gerçekleştirircesine benzer şekilde işlenen cinayetlerin kurbanları ise Alex’e katilin ismini fısıldamak üzere…


Ağustos ayı kitaplarından ikincisi Gayle Callen kaleminden geliyor. 

Tarihi aşk romanı olan kitap "Sons of Scandal" serisinin hatta üçlemesinin ilk kitabı. Kitap 1 Ağustos'ta ön siparişte olacak ve bu da önümüzdeki ay ilk çıkacak Nemesis kitabı olduğunu gösteriyor... 

Şahsen tarihi aşk romanı sever olarak bunun da tadına bakmak istiyorum :))

Aşağıda konusunu paylaşıyorum sizlerle: 

Londra, 1845Grace Banbury, evine döndüğü gece bir gariplik olduğunu hissetmişti. Dakikalarca kapıyı çaldığı halde kimse ona yanıt vermemişti. Bir süre sonra kapının zaten açık olduğunu fark etti ve içeri girdi.  
Ne annesi ne de erkek kardeşi ortalıkta görünüyordu. Üstelik eşyaların yerinde de yeller esiyordu. Grace neler olduğunu anlamaya çalışırken üst kattan gelen bir sesle irkildi. Yolunda gitmeyen bir şeyler olduğu belliydi. 
Bir süre sonra merdivenlerden inen adamı, hayatında ilk kez görüyordu. Evin ve Gracein yeni sahibi olduğunu söyleyen bu adamın, Grace için iyi planları olmadığı belliydi.

Nemesis'in ağustos ayı kitaplarından bir diğeri de "İlk Öpücüğün Büyüsü"...

Jennifer Probst kaleminden olan kitap Marriage to a Billionaire serisinin ilk kitabı. Seri şimdilik 4 kitaptan oluşuyor daha uzar mı bilmiyorum :) Günümüz aşk romanı olan kitap erotizm de içeriyormuş dolayısıyla erotik aşk romanları kategorisine de giriyor.

Şahsen kitabın kapağını çok beğendim ve dolayısıyla da alacağım gerçi konusunu da beğendim :)

Kitabın konusunu sizlerle aşağıda paylaşıyorum:
Bazı anlar büyülüdür. Herkesin o anla ilgili bir hayali vardır. İlk öpücük, ilk evlilik teklifi, evet denen o an… 
Alexa için bu anların hiçbiri hayal ettiği gibi gerçekleşmemişti ve bunun tek bir nedeni vardı: Nick. 
Daha lisedeyken onu öpen ilk erkek Nick olmuştu. Yıllar sonra karşılaştıklarında aniden evlenme teklif eden de Nick’ti. Tabii söz konusu Alexa olduğunda, bunun, birbirini seven iki insanın yapacağı türden ‘normal’ bir evlilik olması beklenemezdi. Aralarında bir anlaşma yapacaklardı. Bu anlaşma bittiğinde yollarını sessizce ayıracaklardı. İkisinin de bu sahte evlilikle elde edeceği bazı şeyler vardı. Bunlar için birbirlerine bir yıl katlanacaklardı. Katlanabilirlerse…

Vee Nemesis'in  ağustos ayı kitaplarından tanıtımını yaptığı son kitap da John Sandford kaleminden geliyor.

Ayın Karanlık Yüzü ismiyle yayınlanacak olan kitap, Virgil Flowers serisinin ilk kitabı. Seri toplamda 7 kitaptan oluşuyor ve polisiye türünde... Dedektif, gizem, gerilim, suç ve macera kategorilerinde yer alan kitap bu türü severler için yeni bir tat olacak.

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Karanlık, intikam isteyen bir bakıştan sızar,Her şeyi siyaha boyar.Kapılarını kapatarak kurtulamazsın! 
Bir devrin bütün hesapları görülüyor gibiydi. Küçük kasabada vahşi cinayetlere kurban gidenlerin hepsi 70 yaşını geçmişti. Hepsinin gözleri, adeta geçmişte gördükleri şeyleri saklamalarının bedeli ödetilirmişçesine, iki kurşunla cezalandırılıyordu. Bir şey vardı bu cinayetlerde. Bir matematiği vardı bu ölümlerin. Uzun yıllar önce yaşanan bir olayın intikamı, o olaya karışmış herkesten alınıyor gibiydi.
Ama kim? Kim yapıyordu bunu? 
Virgil Flowers, kasabada işlenen bu cinayetleri çözmek için çalışırken, geçmişte orada yaşanan her şeyi öğrenecekti. Katili bulmasını sağlayacak bu bilgiler onu da geçmişin bir parçası haline getirirken, bugünün kurbanı olmaktan koruyabilecek miydi?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın