18 Temmuz 2013 Perşembe

2 Robert Liparulo - Kayıp Kıtanın Kaşifleri Matbaada


Martı Yayınları, Robert Liparulo'nun, 6 kitaplık “Hayalevi Kralları” serisinin beşinci kitabı Kayıp Kıtanın Kâşifleri'ni okuyuca sunmaya hazırladıklarını duyurdu. Seriyi ilk duydum ama ilgi çekici geldi :) Bu kitabın konusunu sizinle şöyle paylaşayım:
Karanlık geçitler, bu kez bilinmeyen bir kıtanın kapılarını aralıyor…
                     KAYIP KITANIN KAŞİFLERİ - ROBERT LIPARULO

Kaçırılan annelerini ararken tuhaflıklarla dolu evlerinde farklı dünyalara ve zamanlara geçiş yapan King ailesi, amansız düşmanları Taksidian’la olan mücadelelerine hız kesmeden devam ediyor...

Annelerini kaçıran ve Taksidian’la işbirliği yapan dev yaratığın peşine düşen David ve Xander kardeşler, ele geçirdikleri ses kaydıyla hayal bile edemeyecekleri bir maceraya atılırlar.
Eski, bir o kadar da tehlikeli zamanların tanığı olan iki kardeş, işkencenin ve savaşın kol gezdiği dünyayı tanımaya çalışırlar. Ancak son durakları olan Kayıp Kıta’ya yolculukları iki farklı hayatı karşılarına çıkarır. İyi ile kötü, güzel ile çirkin olarak ikiye bölünen bu dünya birçok sorunun da cevabı olacaktır. 
“Tüm dünyada büyük ilgi uyandıran bu seri, heyecan dolu yeni kitabı Kayıp Kıtanın Kâşifleri ile maceraya kaldığı yerden devam ediyor.”
                                                     Publishers Weekly
“‘Hayalevi Kralları’ serisindeki sonsuz hayal gücü sizleri bulunduğunuz zamandan koparıp, muhteşem bir yolculuğa çıkarmayı başarıyor.”
                                                      R. L. Stine
“Robert Liparulo’nun güçlü anlatımıyla olağanüstü
maceralara atılan King ailesini tanıdıkça, bu serinin neden çok beğenildiğini anlayacaksınız.”
                                                      Ted Dekker
“Büyük bir ev, farklı zamanlara geçiş yapan geçitler ve sınırsız bir heyecan… Tüm bunlar ‘Hayalevi Kralları’ serisini ayrıcalıklı kılıyor.”
                                                       Booklist

2 yorum :

  1. Bu seri benim 3. kitapta ilgimi çekti alıp okuyayım dedim fırsat bulamadım herhalde seri bittiğinde alıp okuyacağım :D

    YanıtlaSil
  2. Zaten bütün serilere, o seri bittikten sonra başlayacaksın, net. :D

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın