31 Ağustos 2013 Cumartesi

0 Feniks'in Yeni Kitabı "Eczacının Kızı"


Feniks Kitap, yeni çıkacak olan kitabını okuruna tanıttı. 

Charlotte Betts kaleminden Eczacının Kızı adlı romanını 2 Eylül'de 25,00 TL'den satışa sunacak. Herhangi bir serinin kitabı değil tek bir kitap olduğunu da söylemek istiyorum. 17. yüzyıldan izler taşına kitap dram, aşk, İngiliz Edebiyatı kategorilerinde de yer alıyor. 

Ve kapak tasarımı oldukça ilginç geldi bana ama kötü anlamda değil iyi anlamda ve sanırım beğendim de :)

Kitabın konusunu sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

Yangın, Veba ve Adaletsizliklerin Yaşandığı Bir Dönemde Yaşanan Çarpıcı Bir Aşk Hikayesi... 
Her türlü merhemi ve yatıştırıcı ilacı hazırlama konusundaki büyük becerisi ile katı ve asık suratlı Doktor William Ambrose'u bile etkilemiş olan Susannah, eczanenin penceresinden süzülen ışıkta hayal kurup kötü kokulu bir toza dönüştürdüğü sülfürü ezerken dışarıdaki dünyayı izliyordu.  
Fleet Caddesi, her zamanki gibi karınca yuvasını andırıyordu. Sabah başlayan kar çoktan Limehouse'daki ocaklardan yayılan zehirli bulutların getirdiği isle karışmış, ana kanalizasyondaki atıklar da inişli çıkışlı buzdağları oluşturmuştu. Kilise çanı çalarken köpekler havlıyor, eczanenin önünden kalabalık bir insan seli geçiyordu. 
Susannah'ın gözleri, koyu renk şapkası ve peleriniyle karda yürümeye çalışan uzun boylu adama ilişti. Ormanda sessizce sürünen bir kurt misali kalabalığın yarattığı hengamede ilerlemeye çalışması Susannah'ın dikkatini çekmişti... 
İki önemli edebiyat ödülü kazanmış olan Eczacının Kızı kitabını okurken 17.yy Avrupası hakkında da çok şey öğreneceksiniz... (Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın