13 Eylül 2013 Cuma

2 Ephesus, 3 Yeni Kitabını Duyurdu!

 

Yeni aya yeni bomba gibi kitaplarla başlamaya hazırlanan bir diğer yayınevi de Ephesus...
Okurlarını, takipçilerini sevindirecek kitap haberleri ile yeni yayın dönemine başladı. 

İşte Ephesus'un yayına hazırladıkları kitapları.


Fatma Erdek'in daha öncelerde Ephesus ile anlaştığını ve onun logosuyla kitaplarını çıkaracaklarını duyurmuştuk. 
Birkaç gün önce Ephesus, birçok okurun arayıp bulamadığı Fatma Erdek kitabı olan Melekler Zamanı'nın yeni basımını piyasaya süreceğini duyurdu. Kitap, yeni kapak tasarımı ile 12 Eylül'de çıktı. 

Şahsen ben merak etmiş, aramış ve bulamamış bir okurdum ve okuyacaklarım arasında bu kitap :) 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum:

HAFİF ACILAR KONUŞABİLİR AMA, DERİN ACILAR DİLSİZDİR. 
Aşk; herkesin yüreğindeki boşluğa göre şekillenen, herkesi farklı bir yerden vuran, herkesi başka bir iman ve ibadetle dolduran, öylesine sınırsız ve öylesine belirsiz bir kavramdı ki. 
Aşk bir evrendi. Sonsuzluğun içinde, milyarlarca tür barındıran, kimi ateşten, kimi ışıktan, kimi dumandan, kimi yeşilden, kimi beyazdan, kimi sudan, kimi topraktan…Milyonlarca farklı yıldız, canlı, cansız ve bilinmezden oluşan evren kadar zengin…Milyonlarca şarkıya, şiire ilham olacak kadar bereketli… 
Kimine umut getirecek kadar parlak. Kimini umutsuzluğa mahkûm edecek kadar karanlık. İşte bu kadar değişken, bu kadar tanımsız bir şeydi aşk… 
Bir tek, tarafl arı net ve değişmezdi. 
Bir “seven” bir de “sevgili…” 
Yusuf ve Yesra… İki kardeş… Tek can… Ve onları ayıran babaları… Küçük Yusuf’u tarikatın emrine gönderirken, gencecik Yesra’yı yaşlı tarikat liderine eş olarak verir. 
Sonra… 
Sonrası mücadeleci Yusuf’un tarikattan kaçışı ve Barlas oluşu. Hayatı keşfi . Mucizelerin ona getirdiği hayatının melekleri Nesil ve Ekin. İç içe geçmiş, soluk soluğa okunan bir adamın iki hayat mücadelesi. Yesra ve Yusuf’un yürek burkan, sarsan hikâyesiyle irkilecek, Nesil ve Barlas’ın aşklarıyla yaşamın ne denli bir mucize olduğuna tanıklık edeceksiniz…

Ephesus'un duyurdukları ikinci kitap Olivia Cunning'in Günahkarlar Turnede serisinin ikinci kitabı Sert Rock!

Kitabın kapak tasarımını okuyucularına tanıtan yayınevi, kitapta orijinal kapak tasarımı kullanıyor. 
Kısaca seri hakkında da bilgi vereyim henüz okumamış arkadaşlara. :) Her bir kitabında,  grubun bir üyesini anlattığı toplamda 5 kitaptan oluşan erotik aşk romanı türünde olan bir seri. Birinci kitabı "Tutkulu Notalar" adında yayınlandı. Sert Rock ise serinin ikinci kitabı. 

Şahsen kapağına bayıldım çok cüretkar ama ne yolda ne de kapıda bacada okunabilecek bir kapak ama bu okumama engel değil  :) evde hafta sonu okuyacağım mutlaka :)) 

Ephesus'un kapağının tanıtımını yaptığı son kitapta Fatih Murat Arsal'ın e-kitap olarak yayınladığı kitabı Beni Bırakma! 

Şahsen her ne kadar elimde e-kitap olarak bulunsa da okumamıştım ama okuyacağım :) bir kitabın sayfalarının kokusunu içine çekmeden dokunmadan o kitabı okumuş gibi hissetmiyor ve zevkine varamıyorum dolayısıyla bunu o şekilde okuyup zevkine varmak istiyorum :))

Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim bu kitap Akın ve Gamze'nin hikayesi ve duyduğuma göre hatta Yalnız Gözlerin İçin kitabında okuduğuma göre kitabın sonlarına doğru bizim diğer yakışıklıları da göreceğiz :)) 

Dürüst olacağım kapaktaki kızı çok soğuk bulmuştum ama şimdi sempatik geliyor sanırım baka baka gözüm alıştı :) Rafta da pek güzel duracak şüphesiz :))


2 yorum :

  1. beni birakma gamze ve akini anlatiyo pinar seni sevmek istemedim de var :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ahhh pardon adamın adını doğru yazmışım da kızı karıştırmışım hehe :)) hemen düzeltiyorum teşekkürler :D

      Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın