12 Eylül 2013 Perşembe

0 Martı Yayınları'nın Yeni Kitapları Okuyucuyla Buluşuyor


Martı Yayınları da eylül kitaplarını tanıtıyor. Onlarda yeni kitaplarını okuyucuları ile buluşturmaya hazırlanıyorlar. İki yeni kitabını okuyucuya tanıtıp, çıkış tarihlerini bildiler.


Kitaplardan biri Shannon Delany kaleminden geliyor. 

Martı Yayınları "13 to Life" serisini yayınlamaya başlamışlardı. Serinin ilk kitabı "13: Değişim Başlıyor" kitabının ardından şimdi de serinin ikinci kitabı "13:Dönüşümün Ardından" ile seriye devam ediyor. 
Seri toplamda 5 kitaptan oluşuyor ve genç yetişkin türünde. Paranormal aşk, kurtadamlar, doğa üstü olayların içinde olduğu seri oldukça popüler. Açıkçası benimde listemde olup henüz başlayamadığım bir seri. Kısa zamanda başlayacağım sanırım.

Bu arada kitabın 11 Eylülde dağıtımı yapılacak, 480 sayfalık olan kitap 17,00 TL'den satışa sunulacak.

Kitabın konusunu sizlerle paylaşıyorum:
Macera, sürükleyici bir gerilimle kaldıgı yerden devam ediyor… Yaşadığı sıra dışı olayların ardından, gözlerinin beklenmedik bir gerçeğe açılmasıyla Jessie için oldukça zor bir süreç başlar. Doğaüstü değişimlerle birlikte tuhaf olaylara şahit olan Jessie’nin en çok ihtiyaç duyduğu şey güvenmektir. Tam da bu esnada sevdiği kişinin, Pietr’ın gösterdiği akıl almaz tutum karşısında Jessie büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Peki Pietr’daki bu değişimin altında yatan asıl neden nedir? Jessie ve Pietr’ı ne tür tehlikeler beklemektedir?


Martı'nın yeni kitaplarından diğer ise Bernice L. McFadden kaleminden Kiralık Ten. 

Kiralık Ten, "Sugar Lacey Serisi"nin ilk kitabı. Serinin şimdilik yayınlanmış 2 kitabı var ve devamı var mı bilmiyorum. Kitap Afrika kökenli Amerikalıların kültürlerinden izler taşıyan kadın edebiyatı kitaplarından biri. Bu türü sevenlerin keyifle okuyacağı kesin. 

Kitabın dağıtımı 9 Eylülde yapılacak ve 17,00 TL'den satılacak.

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Çoğu kadının içinde bir parça fahişelik vardır... bir parça fahişelik ve bir parça tanrı sevgisi... 
Acının ve kaybedişin, affetmek ve anlayışın bir arada anlatıldığı Kiralık Ten, yeni bir yaşama adım atmaya çalışan genç bir fahişe ile kızının ölümünden sonra tüm umutlarını yitiren bir annenin sıra dışı dostluklarını anlatıyor. 
Bir yaşanmışlıktan kopup gelen bu roman, okuru hanımeli ve yasemin kokularıyla sarmalanmış kasabalara, kadın olmanın zorluklarına ve önyargılara hapsolmuş insanların hayatlarına yakından bakmaya davet ediyor. 
Uzun süre etkisinde kalacağınız Kiralık Ten, samimi ve etkileyici üslubuyla binlerce yüreğe dokunmayı başarabilmiş bir roman...

Martı'nın çıkarmaya hazırlandığı 3. kitap Türk okuyucularının kalbinde taht kuran yazar Debbie Macomber kaleminden geliyor. Blossom Serisinin yeni kitabı olan Çiçeklerimi Rüzgara Verdim kitabı okuyucuları ile buluşmaya hazırlanıyor. Yayınevi serinin kitaplarını hızla yayınlamaya devam ederken serinin 8. kitabını okuyucularına tanıttı. 

Seriyi bilmeyenler için kitaplarının sıralamasını aşağıda sizlerle paylaşıyorum.
  • Küçük Mucizeler Dükkanı
  • Bir Yumak Mutluluk
  • Bahçemde Yeşeren Umutlar
  • Mucizeler Dükkanına Dönüş
  • Bir Dilekle Başladı Her Şey
  • Yeni Başlangıçlar Mevsimi
  • Sevginin Sonsuz Dileği
  • Çiçeklerimi Rüzgara Verdim
Kitabın konusunu ise aşağıda yayınevinin facebook adresinden alıntılayarak paylaşıyorum:

Yaşamlarında yeni bir dönemece girenÜç nesilden üç farklı kadınınDuygu kokan hikâyeleri 
Kaderin size gülmediğini düşünüyorsanız, birilerinden yardım beklemek yerine iç sesinizi dinlemenin vakti gelmiş demektir.  
Bu konuda hâlâ şüpheleriniz varsa, her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkan üç nesilden üç farklı kadının ilham veren hikâyelerine kulak verin. 
Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, gönüllerde özel bir yeri olan ilk aşkları, tebessümle hatırlanan ilişkileri ve gençliğin saflığa bürünmüş heyecanlarını, kısaca hayatın desenini yüreklere işleyen bir roman. 
****************** en iyi intikam yaşamaktır...

Martı'nın dördüncü kitabı Denise Grower Swank kaleminden geliyor. Seçilmiş Bedenler ile hem yazarı okura tanıtan hem de yazarın The Chosen serisini okura tanıtan yayınevi şimdi serinin ikinci kitabı Kehanetin Çağrısını okur ile buluşturmaya hazırlanıyor. 

Paranormal, aşk, gizem ve macera dolu olan seri 4 kitaptan oluşuyor şimdilik. Çıkış tarihi henüz belli olmasa da 17,00 TL'den satışa çıkacağını açıkladı yayınevi. 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Yüce Kişi gölgesindekilerikontrol etmek için savaşacak… 
Geleceği görebilen beş yaşındaki kayıp oğlunun izini süren Emma ile ona yardımcı olan Seçilmiş Kişi Will, Emma’nın henüz kimsenin bilmediği gizli güçlerini ortaya çıkarmak için büyük bir mücadele verirler. Bu mücadele onları her şeyi bilen ve Emma ile oğlunun geleceğini en çok tehdit eden kişiye, gizli kalmış aile sırlarına doğru sürükler…  
Bir de kehanetin şifrelerinin yer aldığı kitaba…

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın