2 Eylül 2013 Pazartesi

0 Nemesis'in Eylül ayı Kitapları


Nemesis Kitap Eylül ayı kitaplarını açıklamaya başladı. Bende sizlere onlardan öğrendiğim ve birazıcık da araştırmalarım karşılığında öğrendiğim bilgilerle kitapları tanıtıyorum :)

İlk kitabımız Pamela Morsi kaleminden Yeni İş Yeni Aşk kitabı...

Kapağından da anlaşıldığı üzere romantik komedi tadında güncel aşk romanı yeni kitabımız. 
Seriye ait olan bir kitap değil, tek bağımsız bir kitap. Yani devamını beklemeniz gerekmeyecek :)
Henüz net çıkış tarihi belirtilmedi bu yüzden size bu konuda bilgi veremeyeceğim ne yazık ki ama kitabın konusunu aşağıda sizinle paylaşacağım :)

Parlak bir fikir, her zaman parlak bir fikirdir. 
Andrea Wolkowicz, bakıma muhtaç kız kardeşinin sorumluluğunu üstlenmek üzere doğup büyüdüğü küçük kasabaya geri döner. Başlarda her şeyin kolay olacağını düşünmüştür ama kısa sürede işlerin aslında umduğu gibi gitmeyeceğini anlar. Büyük şehrin bol şirketli caddelerinden uzaktadır artık. Çalışacak yer konusunda çok fazla seçeneği yoktur. Birkaç başarısız denemeden sonra iş aramak yerine kendi işini kurmaya karar verir. İşte Andrea’nın parlak fikri tam burada kendini gösterir. 
Çok eski bir işi, yepyeni bir sunumla yapacaktır. Yapacaktır da, yaşadığı kasaba buna hazır mıdır? 
“Pamela Morsi okumak için gerçekten iyi bir nedenim var. Onun romanları hepimizin evinde yaşanabilecek hikâyelerle, ince esprilerle ve duygulu sahnelerle dolu. İyi hissetmek için okunabilecek romanların yazarı.” - Susan Wiggs/New York Times Bestseller Yazarı 
“Bu hikâye içimi ısıttı ve bol bol gülümsedim.” - Rachel Gibson/New York Times Bestseller Yazarı

Nemesis'in çıkarmaya planladığı 2. kitap Sarah MacLean kaleminden İntikam Ateşi.

Tarihi aşk romanı olan "İntikam Ateşi" ön siparişe açık bir şekilde satışları başladı. 4 Eylülde dağıtıma başlanacak olan kitabın fiyatı da 20.00 TL. 

Kitap, "The Rules of Scoundrels" serisinin ilk kitabı seri toplamda4 kitaptan oluşuyor ve şimdilik yurt dışında üç kitabı yayınlandı bile. 

Kitabın konusunu sizlerle aşağıda paylaşıyorum:

Toprakların kaderi, bir gün yeniden gerçek sahiplerinin adımları altında uzanmaktır. 
Michael Bourne, topraklarını kumarda kaybedince elinde malikânesi ve unvanından başka hiçbir şeyi kalmaz. Ancak aradan geçen yıllar ona iyi davranır ve kaybettiklerinden daha fazlasını aynı yolla kazanır: kumarla. Elde edemediği tek şeyçocukluğunu geçirdiği Falconville topraklarıdır. 
Çocukluk günlerinden kalma eski bir kıpırtı, insanın kalbini yeniden attırabilir. 
Penelope Marbury’nin evlilik yaşı geçmiştir. Babası onun hayat arkadaşı bulmasını kolaylaştırmak için, sahip olduğu Falconville topraklarını da kızının çeyizine dahil eder. Bu haber kısa sürede yayılır ve birçok erkek gibi Michael’ın da dikkatini çeker. Kendisini, bir vakitler kaybettiği topraklarına götürecek yolu bulduğunu düşünmektedir.

"MacLean rakipsiz." - Chicago Tribune
"Enfes Bir Hikâye." - Eloisa James

Nemesis'in üçüncü kitabı Jennifer A. Neilsen kaleminden Kayıp Prens.

Genç yetişkin türünde olan kitap The Ascendance Üçlemesinin ilk kitabı. 
Bu kitapta, ön siparişte olup 4 Eylül'de okumak isteyenler için raflarda yerlerini almaya başlayacak ve 20,00 TL'den satışa sunulacak. 

Kitabın kapağını çok sevimli bulsam da tarzım olmadığından şimdilik uzak duracağım ama okumak isteyenler için konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum. 
4 çocuk.Tehlikeli bir plan.Ele geçirilmesi gereken bir krallık. 
Ascendance topraklarının kralı, kraliçesi ve tahtın varisi olan prensi hain bir tuzakla öldürülmüştür. Bir iç savaşın ya da düşman saldırısının başlaması an meselesidir. Conner kralın en yakınındaki soylulardan biridir. Ülkeyi kurtarmak için yıllar önce öldüğü düşünülen genç prensle ilgili tehlikeli bir plan yapar. Yetimhanelerden topladığı, prense benzetebileceği dört çocuğu iki hafta boyunca eğitir. Bu sürenin sonunda onlardan birini seçerek prens yapacak ve halkın huzuruna çıkaracaktır. 
Çocuklar, iki haftanın sonunda seçilen kişi olmazlarsa öldürüleceklerini bilmektedirler. Aralarında ezici bir rekabet başlar. Bu çocuklardan biri olan Sage’nin ise hem rekabete ortak olması hem de kendi sırrını saklamayı başarabilmesi gerekmektedir. 

Nemesis'in açıkladığı dördüncü kitap ise Jane Rogers kaleminden Jessie Lamb'in Vasiyeti.

Kitap, genç yetişkin, distopia, bilim kurgu türlerinde yer alıyor.Ne yazık ki kitap hakkında çok fazla bir bilgim yok ama kapak çok fena dikkat çekici olmuş :)

Herhangi bir seriye dahil değil kitap tek bağımsız bir kitap.

Konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum: 

Kadınlar karınlarındaki bebekleriyle birlikte ölmektedir. Bu felaket yüzünden insanların bir kısmı bilim adamlarını suçlar. Bir kısmı da bunun ilahi bir ceza olduğunu düşünür. Jessie Lamb ise suçlunun kim olduğunu umursamaz, tek istediği şey bu durumun değişmesi için üzerine düşeni yapmaktır. 
Jessie Lamb’ın Vasiyeti, genç bir kızın cesaretle imtihanı değildir yalnızca. Onun babasının da sınavını anlatmaktadır. 
Jane Rogers’a bilim-kurgunun önemli ödüllerinden biri olan Arthur C. Clarke ödülünü kazandıran bu kitap, babasını, insanlığın geleceği ile kızının geleceği arasında tercih yapmak zorunda bırakan Jessie Lamb’ın etkileyici hikâyesini anlatmaktadır.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın