30 Ekim 2013 Çarşamba

0 Pegasus'un En Yeni Kitapları

Tüyap hazırlığı içerisinde yeni kitaplarını yayına hazırlayan bir diğer yayınevi de Pegasus!

Bir çok kitabı, yazarları hakkında okurlarına facebook/twitter sayfalarından haberler duyurdu. Bazıları yeni yazarlar, bazıları serilerin devamları bazıları da çok sevdiğini yazarların yeni kitaplar... 

İşte bende o kitapları topladım ve hepsini sizlere paylaşıyorum :)


İlk olarak benimde çok sevdiğim bir yazar olan ve serisini takip ettiğim Brenda Joyce'un kitabını sizlere tanıtmak istedim :)

Brenda Joyce'un "De Warenne Dynasty" serisinin yeni kitabı olan "Tehlikeli Aşk" ile seriye devam ediyoruz. Birçok okur serinin bittiğini zannedebilir ama sırada çocuklar var değil mi :) Yanılmıyorsam bu kitap, Cliff'in kızını konu alıyor bir zamanlar deli gibi aşık erkekleri şimdi baba olarak okuma çok değişik ve güzel olacak gibi :)

Neyse okumak isteyenler olursa diye serinin kitaplarını aşağıda sıralayıp kitabın konusunu paylaşacağım.
Kitap, 24,00 TL'den 30 Ekim'de dağıtıma başlanacak. 

Konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Bir Çingene’nin tehlikeli takıntısı 
Bir İngiliz’in tehlikeli arzusu 
Yasaklardan doğan tehlikeli bir aşk 
Küçük yaşta Roman köklerinden koparılıp varlıklı ve güçlü bir asilzade olarak yetişen Vikont Emilian St Xavier, içindeki Çingene’yi bastırmakta ve hakkındaki dedikoduları umursamamaktadır. Ancak Romanlar, annesinin İngilizler tarafından öldürüldüğü haberiyle kasabaya gelince Emilian’ın dünyası yerle bir olur.  
De Warenne ailesinin ayrıcalıklı bir üyesi olan Ariella yaşıtlarının aksine sosyete, moda ve evlilikle ilgilenmeyen radikal bir düşünür ve gezgindir. Ta ki Romanlar Rose Hill’de kamp kurana ve Ariella onların karizmatik lideri Emilian’ın çekimine kapılana kadar… Emilian intikamı için mükemmel bir araç olarak gördüğü Ariella’yı kendisinden uzak durması konusunda uyarsa da genç kadın ona karşı koyamamaktadır. Ariella tehlikeli aşkı uğruna sonuna kadar savaşabilecek midir?Yayınevinin diğer kitabı çok sevilen yazar Susan Mallery kaleminden geliyor. Pegasus, seri kitapları çıkarmaya devam ediyor :) 
Yazarın "Lone Star Sisters" serisini yayınlamaya başlayan yayınevi şimdi 3. kitabı "Hüznün Gölgesinde Aşk"ı okurlarla buluşturuyor.

Henüz yazarın kalemini bilmediğim için bu konuda yorum yapamayacağım ama okuru çok ve seveni de çok :) 

"Lorne Star Sisters" serisinin yayınlanan kitapları:

  • Aşkın İki Yüzü
  • Bana Bir Aşk Borçlusun
Kitap, 21,00 TL'den 31 Ekimde satışa sunulacak severlerine duyrulur :)

Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum:

Aşkla açılan gözler,gerçekler karşısında körleşebilir mi? 
Izzy, Titan kardeşlerin en cesurudur. Ama bir petrol kuyusunda gerçekleşen patlama yüzünden neredeyse kör olur. Patlamanın bir kaza olmadığını düşünen kız kardeşleri, Izzy’nin içine kapanmasından endişe duymaktadır. Bu, uzun zamandır ortalarda olmayan üvey kardeşleri Garth’ın bir oyunu mudur? Yoksa onlarla uğraşan başka biri mi vardır? 
Izzy’nin kardeşleri, onu hayatta kalmayı öğrenmesi için bir eğitim kampına gönderirler. Izzy bu durumdan memnun olmamasına rağmen eğitmeni Nick onu karanlıkta bırakmamaya kararlıdır. Hem de birçok açıdan. Ama ona yardım etme sebebini açıkladığı takdirde Izzy’yi bir daha asla görememekten korkmaktadır. Nick onu kaybetme riskini göze alabilecek midir?..

Ve Pegasus, yeni bir seri ve yeni bir yazarla karşımıza çıkıyor. 

Carrie Ryan kaleminden "The Forest of Hands and Teeth" serisinin ilk kitabı "Lanetliler Ormanı"nı yayına hazırlayan yayınevi okurlarını fantastik bir dünyaya davet ediyor. 

Seri hakkında ne yazık ki pek bir bilgim yok ama öğrendiğime göre şimdilik 3 kitabı yayınlanmış. Bir üçleme mi yoksa devamı var mı bir bilgim yok bunu gelecek zamanla beraber öğreneceğiz.

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum: 
Mary’nin dünyasına basit gerçekler hâkimdi… 

Rahibe Kardeşliği her zaman en doğrusunu bilir. Koruyucular kollar ve hizmet eder. Lanetliler hiçbir zaman pes etmez. Ve gözünü, kasabayı çevreleyen tel örgülerden ayırmaman gerekir. Kasabayı, Lanetliler Ormanı’ndan koruyan tel örgülerden…  
Mary’nin kanıksadığı bu gerçekler, onu birer birer yüzüstü bırakmaktadır. Rahibe Kardeşliği ve Koruyucularla ilgili sırları keşfederken sorgulamaya başladığı hayatı, Lanetlilerin tel örgüleri aşmasıyla yerle bir olur. Mary artık hem yaşamın hem de ölümün acımasızlığıyla yüz yüzedir. Tel örgülerin ardındaki Lanetliler Ormanı’nda bir ölüm kalım savaşına atılan Mary, hayallerindeki okyanusa ulaşmak için kasabası ile geleceği, sevdikleri ile kendisini sevenler arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır..

Veee yeni kitap haberi gelen diğer yazar da John Green. Yazarın "Alaska'nın Peşinde" ve "Aynı Yıldızın Altında" kitapları çok sevilmişti şimdi yayınevi "Kağıttan Kentler" kitabını yayın hazırlığı içerisinde. 

Bu arada kitap ciltli çıkacak sanırsam ve Pegasus yazarın kitaplarının görünümü bozmamak adına "Alaska'nın Peşinde" kitabının da yeni basımını ciltli yapıyor. 

Kitap ne zaman çıkacak, konusu ne henüz açıklanmadı ama bekleyen okurlara şunu diyebilirim ki çok yakında elinizde olacak ve okuyacaksınız diye umuyorum. 


Pegasus'tan gelen bir diğer kitap haberi ise, fan listesi kaparık yazar Kristen Hannah! Yazarın yeni kitabının yayın hazırlığı içerisinde olan yayınevi takipçilerine duyuru yaptı. Duyurusunu alıntılayıp sizlerle paylaşıyorum mesajı siz yorumlayın :)

"Kristin Hannah okurları şimdiden mendilleri hazırlayın. Çünkü "Ateşböceği Yolu" kaldığı yerden sizi büyülemeye devam edecek."


"Gece Evi Serisi" ile tanıdığımız yazar P.C.Cast'ın bir serisinin, "Tanrıça Serisi", daha Pegasus tarafında yayınlandığını biliyorduk. 

Yayınevi şimdi "Tanrıça Serisi"nin 7. kitabını okurlarıyla buluşuyor. Ben bu seriyi takip etmiyorum ama takipçilerinin çokluğundan serinin güzel olduğunu düşünüyorum ve yanılmıyorsam da Mitolojik bir fantastik seri. Tam benlik yani... Bir ara bu seriye el atacağım :)

Neyse serinin yayınlanan kitaplarını sizlerle paylaşıp konusunu alıntılayacağım.
  • Deniz Tanrıçası
  • Bahar Tanrıçası
  • Işık Tanrıçası
  • Gül Tanrıçası
  • Aşk Tanrıçası
  • Truva Tanrıçası
Kitabın konusunu:
Hayatta ve aşkta ikinci bir şans elde edebilirdi… ama tek bir şartla…

Hayattan bıkmış bir fotoğrafçı olan Isabel trafik kazası geçirir. Ölüm ve yaşam arasında gidip gelirken bir su tanrıçası tarafından kurtarılır fakat tanrıçanın bir şartı vardır: Isabel’in zamanda geriye gidip efsanevi Şövalye Lancelot’u baştan çıkararak onu Kraliçe Guinevere’den uzaklaştırması gerekmektedir. 
Isabel bunun çok da kötü bir şey olmayacağını düşünür, ne de olsa yakışıklı bir şövalye her kadının hayalidir. Fakat sonunda baştan çıkarılan kişi kendisi olur, hem de Kral Arthur tarafından! Kral, bu gizemli kadın kendisiyle ittifak yapmaya geldiğinde yaşayabilecekleri herhangi bir yakınlaşmanın çok sevdiği krallığını tehlikeye atacağının bilincindedir.  
Peki bu, onu Isabel’le yakınlaşmaktan alıkoyacak mıdır?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın