9 Ekim 2013 Çarşamba

2 Yayınevlerinden Kitap Haberleri 1. Kısım


Uzun zamandır beklenen haber geldi!

Koridor Yayınları, geçenlerde çıkaracağı kitapları tanıtırken uzun zamandır yayınlamadıkları yazar olan Pamela Clare'ın yeni kitabını yayına hazırladıklarını duyurdu. 

Yayınevi, yazarın MacKinnon's Rangers Serisi'ni yayınlamaya başlamıştı ve iki kitabını çıkarmış olmasına rağmen 3. kitabı henüz çıkarmamıştı. Şimdi kitabı "Aşka Adanmış Bir Gün" adıyla yayına hazırlıyorlar. 10 Ekim'de raflarda yerini alacak olan kitap 20,00 TL'den satılacak.

Serinin birinci kitabı Teslimiyet ikinci kitabı ise Günahkar adıyla yayınlanmıştı. 

Kitabın tanıtım yazısını aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur.  
Connor MacKinnon, komutanı Lord William Wentworth’ten öyle nefret etmektedir ki Wentworth’ün yeğenini bir Şavni’nin esaretinden kurtarmakla görevlendirildiğinde kızın da tıpkı dayısı gibi aşağılık biri olduğunu düşünür. Ancak karşısında gördüğü kadın cesur ve güzel fakat çevresi tehlikelerle sarılıdır. Sarah’yı kurtarmanın tek yolu ise onu kaçıran ve üzerinde kötü emelleri olan hain savaşçının ellerinden onu bir şekilde geri almaktır. 
Londra’da yasaklarla büyüyen ve kendini bir anda bir trajedinin ortasında bulan Leydi Sarah sınırdaki zorlu koşullara karşı hazırlıksız yakalanmıştır ya da belki de hazırlıksız yakalandığı, Connor için hissettiği duygulardır. Ormanı geride bıraktıklarında asıl korunmaya ihtiyacı olan kişinin Connor olduğu anlaşılır. Dayısı Lord William, Connor’ın onu kurtarmak için yaptıklarını bilse hiç düşünmez onu öldürürdü. 
Ne var ki tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur. Aşkın izlerinin savaştaki en kötü yaradan daha derin olduğunu gören Connor’ın Sarah’yı kendi yanına çekmek için krallığa karşı gelmesi gerekecektir.

Nemesis Kitap, yeni bir tarihi aşk romanı okuyucuları ile buluşturuyor... 

Sara Bennett kaleminden olan "The Husband Hunters Club" serisinin ilk kitabını "Aşkın Kollarında" ismiyle yayına hazırlayan yayınevi kitabın ekim ayında okuyucuyla buluşacağını söyledi. 

"The Husband Hunters Club" serisi 5 kitaptan oluşan bir seri ve serinin orijinal kapakları çok güzel olmasına rağmen yayınevi tanıdık bir karede karar kılmış kitap kapağı için. Güzel olmuş en azından yüz görünmedi için ben beğendim :) 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Livy Monteith, sosyetenin pek de alışık olmadığı türden, yumuşak kalpli ve saf bir kızdır. Aynı zamanda cesaretlidir de. İstemediği bir adamla evlenmesi için ısrar eden ailesine hayır diyebilecek kadar. 
Aslında kalbinde yer eden adam ise çapkınlığıyla ünlü Lord Dominic Lacey’dir. Küçüklüğünden beri ona âşık olan Livy’nin en büyük arzusu, bir gün onunla evlenmektir. Bunun için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Ve elbette, Lord Dominic’in kalbini kazanmak hiç de kolay değildir. Nemesis Kitap'ın ekim ayında okuyucu ile buluşturacağı bir diğer kitap da Elizabeth Berg kaleminden "Bırak Pencerende İçeri Süzülsün Hayat". 

Kitabın orijinal adını bilmediğimden türüne dair bir bilgi veremeyeceğim ama kapağından görüldüğü üzere ödüllü bir kitap olduğu değişmez bir gerçek :)

Aşağıda kitabın konusunu sizlerle paylaşıyorum:
Hayat en çok kadınları sınar; hem de en sevdikleriyle...Ama yeni gün, uzak değildir hiçbir zaman. 
Hayatta her şey, izin verdiğimiz kadar vardır.Mesela umut… Ona izin verirsek kalbimizi doldurabilir.Mesela ışık… Ona izin verirsek penceremizden içeri süzülebilir.Mesela hayat… Ona izin verirsek bizi yaşatabilir. 
Bu kitap, yaşadığı ani boşanma sonucu hayatta yapayalnız kaldığını hisseden Samantha’nın, kendisiyle yeniden yüzleşme hikâyesidir. Ayakları üzerinde durabilmek için çalışmak zorundadır. Evinin iki odasını da kiraya verir. Maddi sıkıntılarından kurtulmak için aldığı bu karar, onun hayatında yepyeni bir sayfa açacaktır. 


Arkadya Yayınları'da yeni kitaplarını okurlarına tanıtmaya devam eden yayınevlerinden biri. 

Yeni çıkardıkları bir kitap olan ve Kimberley Freeman kaleminden olan "Kır Çiçeği Tepesi"ni farlarda bulabileceksiniz. Kitap 536 sayfa ve 19,00 TL'den satışa sunuldu. 

Kitabın kapağı hem çok sevimli hem çok dikkat çekici hem de göze güzel görünüyor. Kapağı devamlı bakasım var :)

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle yayınevinin facebook sayfasından alıntılayarak paylaşıyorum:
Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir… 
1929 yılında Glasgow’da yaşayan genç, güzel Beattie’nin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henry’den hamile kalana kadar… Beattie çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce, Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londra’ya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır.  
Tam seksen sene sonra kader, Beattie’nin torunu Emma’ya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralya’ya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir.  
Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt. 


Çok öncelerden Martı Yayınları, Grace Burrowes'ı haklarını aldıklarını açıklamışlardı. Yazarın "The Duke's Daughters" serisinin ilk kitabını "Aşka Davet" adıyla yayımlamaya hazırlanan yayınevi kitabın kapağını okuruna tanıttı. 

Kapağını açıkçası beğendiğimi söyleyeceğim :) Kitap tarihi aşk romanı ve dolayısıyla hemen dikkatimi çekti :)
480 sayfa ve 19,00 TL'den yayınlanacak ve kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Noel’deki büyük aile buluşmasından önce tek başına birkaç gün geçirmek için Londra’daki malikâneye giden Leydi Sophie’yi büyük sürprizler beklemektedir. Kendini gayrimeşru bir bebek ve hakkında hiçbir şey bilmediği çekici bir adamla baş başa bulan Sophie için karmaşık duygulara teslim olduğu çelişkilerle dolu bir süreç başlar. 
Terk edilmiş bir bebeğin birleştirdiği bu iki insanın mühim sırları vardır. Bu sırlar ya bir ayrılığın ya da yeni bir umudun başlangıcı olacaktır…


Martı Yayınları'nın yayına hazırladığı bir diğer kitap da çok sevilen bir yazar olan Sandra Brown'ın Anılarımla Yatak Odasında kitabı. 

Kitaba dair pek bilgim yok ama kapağını çok sevimli bulduğumu söylemeliyim :)
256 sayfa olan kitap 17,00 TL'den satışa sunulacak.

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Bir kazada eşini kaybeden Kirsten, anılarını canlı tutmak için eşinin yaşamını senaryolaştırmaya kararlıdır… 
Eşini canlandıracak ünlü ve yakışıklı oyuncu Ryan’la tanışması ve sonrasında yaşadıkları Kristen’ı sıra dışı olayların içine çeker… 
Aşkın yakıcı tuzağına düşmemek için çabalayan Kristen, kendisini keşfetmeye kararlı bu adama daha ne kadar kayıtsız kalacaktır?

2 yorum :

  1. Pegasus çıkarmıyor mu çıkarıyorsa paylaşırmısın?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Daha haberlerin devamı var ancak işten vakit bulup paylaşamadım :) Haftasonu bol bol kitap haberleri paylaşacağım yine :) Pegasus'un da var kitapları paylaşacağım haberlerin arasında :)

      Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın