31 Ekim 2013 Perşembe

0 Yayınevlerinden Gelen Kitap Haberleri


Kitap haberlerine devam etmek istedim. Baktım devamlı kitap haberleri geliyor sizlerle bunları paylaşayım :)

Pegasus, Nemesis Kitap ve Ephesus'u ayrı başlıkta yazmış olmamın nedeni onları daha önceden görmüş olmamdan kaynaklanıyor özel bir nedeni yok yanlış anlaşılmasın diye açıklama gereği duydum :)


"Tatlı Bela" ve "Ayaklı Bela" kitaplarıyla tanıyıp hayranı olduğumuz Jamie McGuire'nin yeni kitabı Yabancı Yayınları tarafından yayına hazırlanıyor. 

Yazarın 3 kitaptan oluşan ve paranormal aşk romanı olan "Providence Üçlemesi"nin ilk kitabı "Araf"ın kapak tasarımını okurlarına tanıtan yayınevi kitabın çıkış tarihine dair bir açıklama yapmadı. 

Şahsen yazarın kalemini seven biri olarak mutlaka okuyacaklarımdan biri diyebilirim :)) 

Yeni bir seri daha ellerime doğru yola çıktı :D


Yeni kitap haberi Feniks Kitap'tan da geldi. Ka Hancock kaleminden "Kırık Camlar Üzerinde Dans" kitabının kapağını okurlarıyla tanıştıran yayınevi kitabın çıkış tarihine dair bir açıklama yapmadı. 

Bildiğim kadarıyla yazarın yayınlanmış tek kitabı var ve çağdaş kadın edebiyatı türünde yer alan kitap biraz aşk romanı biraz dram biraz da psikolojik bir roman diyebilirim. Tabi bunları sadece internet üzerindeki kategorilendirilmesinden dolayı söyleyebiliyorum. Okumadım bilmiyorum ama okumayı planlıyorum :)


Aspendos'un yeni kitaplarından biri olan "Güzel Bir Yalan" matbaadaymış. Direk konuya girdim ama kapağa vuruldum :)

NEyse kendi fikirlerimi kendime saklayıp size kitabı tanıtacağım :)

T. E. Sivec kaleminden çıkan "Playing with Fire" serisinin ilk kitabı olan "Güzel Bir Yalan" yakında okuyucuyla buluşacak. Seri şimdilik 4 kitaptan oluşuyor devamı gelir mi yoksa 4 kitaplık bir seri mi bilemiyorum. 
Romantik komedi, gerilim, gizem, aşk, erotik romanlar kategorisinde yer alıyor. Romantic Suspence diye tanımladığımız türde olan kitap bence şimdiden benden geçer not aldı. Okumalıyım diyorum :)

İşte kitabın tanıtım yazısı: 
İlk önce çocuk kızı görmüştür ama arkadaşı ilk hamleyi yapar.Kız daha güvenli olan tercihi yapar ama kalbi gerçeği biliyordur.Severler, arzularlar, yalan söylerler. 
Garrett McCarthy, Annabelle Parker ve Milo Roberts çok yakın arkadaşlardır. Mezuniyetlerinde, evliliklerde birbirlerinin sveinçlerine ortak olurlar, zor zamanlarda birbirlerine destek olurlar. 
Arkadaşlardan biri trajedik bir şekilde susturulunca geride kalan iki arkadaşa paçaları birleştirip gerçeği ne pahasına olursa olsun bulmak düşer. Yavaş yavaş arkadaşlarının yalanlarını ve arkasındaki güçlü insanları buldukça herkesi, her şeyi ve hatta kendilerini bile sorgulamaya başlarlar. 
Herkesin sırları vardır; bazıları aşk için yaparken bazıları güç için yapar. Bu sırlar algıları, gerçeği değiştirir ve hattabazen hayatları mahveder. 
Tüm hayatınızın baştan sona bir yalan olduğunu öğrenirseniz ne yaparsınız?

Aspendos'un "Arzu Şövalyesi" kitabı ile tanıdığımız yazar Margaret Mallory'nin ikinci kitabı aynı zamanda "All th King's Men" serisinin de ikinci kitabı olan "Haz Şövalyesi" matbaaya verilmiş. Okurla buluşmaya hazırlanıyor...

Şahsen yazarı okumadım kalemi nasıldır bilmiyorum ama okuyup tadına bakmak istediğim bir yazar. Gerçi tarihi aşk romanı dolayısıyla beğenirim diye düşünüyorum :))

İşte yeni kitabın konusu:
EN BÜYÜK TUTKULAR... 
Leydi Isobel Hume, savaşlarını nasıl seçeceğini bilen bir kılıç ustasıdır. Kral Henry, siyasi bir ittirafk için Fransız bir asilzade ile evlenmesini istediğinde kabul eder. ancak bu Sör Stephen Carleton şeytani cazibesi ile kalbini çalmadan ve nişanlısına, kralına ve ülkesine ihanet etmesi için onu yoldan çıkarmadan çok öncedir.  
BÜYÜK TEHLİKELERİ GÖZE ALMAYA DEĞER... 
Sör Stephen carleton, güzel İsobel'in kalbini kazanmaya kendini adayana kadar kadın hayranları ile gününü gün eden bir çapkındır. Krala karşı düzenlenen bir komplo Isobel'i ölümcül tehlikenin kıyısına götürdüğünde ise, Stephen kendisinin bir haz şövalyesinden daha fazlası olduğunu ve aşkın her şeyi fethedebileceğini kanıtlamak zorundadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın