13 Ekim 2013 Pazar

0 Yayınevlerinden Yeni Kitap Haberleri 2. Kısım
Kitap haberlerinin bir kısmını geçtiğimiz günlerde yayınlamıştım ancak işten yoğunluktan vakit bulup devamını getiremedim bu yüzden yeni çıkan ve henüz çıkmayan yayınevi tarafından duyurusu yapılan kitapların haberlerini, bilgilerini ve tanıtımlarını sizlerle yapmak için bayram öncesi mükemmel bir zaman diye düşündüm. Eeee bayram harçlıklarınızı biriktirip harcayacak bir yer bulursunuz şimdi :)


Kitap haberlerinin I. Kısmı için: TIK

Şimdi sırayla başlayacağım ve tek başlıkta değil birkaç başlıkta toplayacağım hepsini :)


Duyurusunu yapacağım ilk kitap, Pegasus Yayınlarından daha önce "Senden Önce Ben" kitabı ile tanıdığımız Jojo Moyes'in ikinci kitabı "Sevgilimden Son Mektup" olacak. 

"Senden Önce Ben" kitabı çok tutulup yazarda çok sevilince yayınevi akıllıca davranıp erkenden yazarın yeni kitabını çıkardı. Gerçi henüz çıkmadı kitap ön siparişte ve 23 Ekim'de çıkacak. 25,00 TL'den satılacak olan kitap 480 sayfa. 

Bir seriye ait değil, bağımsız bir kitap ve chick-lit, aşk romanı kategorilerinde yer alıyor. 

Konusunu aşağıda paylaştım: 
En azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var.  
Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam... 
1960. Jennifer Stirling zengin kocasının servetiyle lüks bir hayat yaşamaktadır. İstediği her şeye sahip olduğunu zannetse de bir gün ondan her şeyi arkasında bırakıp kendisiyle gelmesini isteyen bir adama âşık olur. Hayatında ilk defa tutkuyu hisseden Jennifer'ın önünde iki seçenek vardır: Ailesine ihanet etmek ya da aşkının peşinden gitmek… 
2003. Gazetecilik kariyerinde zirveye yükselmek isteyen Ellie Haworth ünlü ve karizmatik bir yazarla ilişki yaşamaktadır. Aslında çok mutlu olması gerekirken sevdiği adamın başka bir kadına ait olması Ellie'nin hayatını ve tercihlerini gözden geçirmesine yol açar. Bundan böyle ya eksik bir sevgiye razı gelecek ya da kendini korkusuzca gerçek aşkın kollarına bırakacaktır... 
Bir gün Ellie, gazete binasının tozlu arşivinde 1960'lardan kalma aşk mektuplarına rastladığında iki kadının hayatı beklenmedik bir biçimde kesişir. Acı bir aşk hikâyesinin eksik parçaları bir araya gelirken Jennifer ve Ellie'nin hayatı geçmiş, gelecek ve günümüzle tekrar şekillenir.

"If I Stay" serisinin ilk kitabı "Eğer Yaşarsam" ile tanıştığımız yazar Gayle Forman'ın yeni kitabı aynı zamanda serinin ikinci kitabı "Sen Gittiğinde" Pegasus'un yeni çıkardığı kitaplardan. 

Genç yetişkin türünde aşk romanı olan Sen Gittiğinde 280 sayfa ve 19,00 TL'den satışta. 

"If I Stay" serisi şuanda iki kitaptan oluşuyor, yani yurt dışında da henüz iki kitap dolayısıyla devamı gelir mi bir bilgim yok. 

Yazarın kalemini de bilmiyorum nasıl yazar bir şey diyemeyeceğim ancak okuyanların sevdiğini söyleyebilirim. Olumlu eleştiriler gördüm kitaplar hakkında hep.

Kitabın konusunu aşağıda paylaştım:
Her şey bitti derken...  
Sadece bir tesadüf yetebilir… 
“Ben bir nehrin akıntısına kapılmıştım, o ise kıyıda kalmıştı.”Adam’ın, Mia’yı aşkıyla hayata döndürmesinin ve Mia’nın, onun hayatından çıkmasının üzerinden üç yıl geçmiştir… 
Artık ülkenin bir ucunda yaşayan Mia’nın Juilliard’da yıldızı gittikçe parlamaktadır. Adam ise Mia’nın gidişinin ardından onun için yazdığı şarkılarla grubunun dünya çapında ünlenmesini sağlamıştır. Fakat elde ettiği başarılar, içindeki boşluğu doldurmaya yetmez. 
Sonunda şans, sadece bir geceliğine yollarını kesiştirir. 
Mia’nın, evi gibi gördüğü New York’u gezerlerken birlikte geçmişe gidip kalplerini geleceğe… ve birbirlerine açacaklardır.

Pegasus'un çıkardığı kitaplardan bir diğeri de gizem, gerilim türünde olan Joseph Finder kaleminden "Paranoya" kitabı.

Kitabın kapak tasarımından anladığım kadarıyla filmi de ve oyuncuların resimleri ya da film afişi kitap kapağı olarak kullanılmış :)

Kitap hakkında pek bilgim yok ama bir seriye ait değil. 25,00 TL'den satılıyor ve 544 sayfalık bir kitap.

Kitabın konusunu aşağıda paylaştım:
Krallar Arasındaki Savaşta 
Bir Piyon Bile Oyunu Değiştirebilir 
HAYATININ RİSKİNİ ALMAYA HAZIR OL 
Adam Cassidy bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinden birinde sıradan bir çalışandır. Ta ki şirketine büyük bir vurgun yapana dek…  
Foyası ortaya çıktığında, acımasız patronu Nick Wyatt ona hayatının teklifini sunar: Ya hapse girecek ya da en büyük rakipleri Trion’da bir köstebek olarak çalışacaktır. Adam seçimini yaptıktan sonra Wyatt Telecom onu tam bir casus olarak yetiştirir ve vasat bir çalışan olmasına rağmen Trion’ın en yüksek pozisyonlarından birine yerleşmesine yardımcı olur. Böylece Adam, Trion’ın sır gibi sakladığı ve teknolojide çığır açacak yeni ürünü hakkında eski şirketine bilgi sızdırmaya başlar. Ancak yeni patronu Jock 
Goddard’la kurduğu sıcak ilişki ve hayatının aşkıyla Trion’da tanışması Adam’ın vicdan azabı duymasına neden olacaktır. Gerçek oyunsa işte tam bu noktada başlayacaktır. 


Bu arada Pegasus, Tüyap hazırlıklarına başlamış ve okurlarına kitap alışverişlerinde verilmek üzere özel çantalar bile hazırlamışlar. Şahsen ben bir uğrayıp birkaç kitap alacağım çok sevimliler :)Aspendos Yayınları, henüz yeni yayınevlerinden biri olmasına rağmen kitaplarını çıkarmaya hızla devam ediyor. Yeni kitaplarından biri tarihi aşk türünde geliyor. Bu türün müthiş bir okur kitlesi olduğu düşünülürse baya okunacak bir kitap oldu bence.

Cecilia Grant kaleminden "Ahlaksız Teklif" adıyla yayınlanacak olan kitap "Blackshear Family" serisinin ilk kitabı. Seri üç kitaptan oluşuyor ve üç farklı karakterin aşklarını anlatıyor. 

Kitap satışa sunuldu, isterseniz hemen alıp okuyabilirsiniz yani. Benim alınacaklar listeme girdi bile :)

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Yeni dul kalmış ve konağı ile çok sevdiği hizmetkârlarını, kötü niyetli kayınbiraderinden kurtarabilmek için başka çaresi kalmayan Martha Russell, cüretkâr bir fikre gebedir. Ya da daha doğrusu, gebe kalmak için cüretkâr bir fikri vardır. Ne de olsa, eğer yolda bir vârisi olursa, geleceği güvence altında olacaktır. Edep uğruna bildiği ne varsa arkasında bırakan Martha, ahlaksız şöhretiyle Londra'dan sürülmüş komşusuna yaklaşır ve kesinlikle ticari bir teklif sunar: Bir ay sürecek günahkâr bir ilişki... bir ücret karşılığında. 
Theophilus Mirkwood, bu teklif karşısında aşağılanmış hissetmeliydi. Dehşete kapılmalıydı. Ama reddetmek için fazlasıyla cazip bir teklifle gelmiş olan bu dul kılığındaki baştan çıkarıcı kadına nasıl oluyor da karşı koyamıyordu? Parasının hakkını vermeye kararlı Theo, bu utanç verici şekilde ihmal edilmiş güzel kadını, bedensel zevklerle uyandırmaya girişir, ancak kadının bu ahlaksız anlaşmadan hiçbir keyif almamaya kararlı olduğunu fark eder. Elbette, Martha ona sonsuza dek karşı koyamaz. Ama bir kadının tatlı boyun eğişi, ikisinin de kalplerini en beklenmedik şeye… aşka açabilir miydi?

Aspendos'un bu ay çıkardıkları diğer kitap ise Chitra Baneriee Divakaruni kaleminden "Zambak Kızı".

Ne yazık ki kitaba dair pek bir bilgim yok o yüzden sizlere bilgi vermeyeceğim ama kitabın ilgi çekici bir konusu olduğunu kabul etmeliyim :) bu arada bu kitapta yayınlandı isterseniz ulaşabilirsiniz.

Konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Yetim doğan Korobi Roy, sevgi dolu büyükanne ve büyükbabasıyla seçkin bir çocukluğun keyfini sürmüş, Kalküta’da güzel, eski bir malikânede her şeyden uzak on yedi yıl geçirmiştir. Büyükanne ve büyükbabasının onun için yaptığı her şeye rağmen, ailesinin ölümünün arkasındaki sır Korobi’nin canını sıkar ve ailesinden ona kalan tek şeye sarılır: annesinin şiir kitabında saklı bulduğu aşk mektupları. Büyüdükçe Korobi bir gün anne babasınınki gibi bir aşk bulmanın hayalini kurar. Üst düzey bir iş adamının tek oğlu olan yakışıklı Rajat’la tanıştığında ise hayali gerçekleşir.  
Nişanlanmalarından çok kısa bir süre sonra büyükbabasının ani bir kalp krizi geçirmesiyle Korobi’nin geçmişiyle ilgili sarsıcı bir sır ve ciddi maddi sıkıntılarının olduğu ortaya çıkar. Bu keşif ve büyükanne ve büyükbabasının ihanetiyle Korobi, 11 Eylül sonrası Amerika’da gerçek kimliğini bulmak üzere cesur bir arayışa çıkar. Korobi’nin etkileyici, çoğu zaman da sarsıcı yolculuğu, onu hayatının en zor kararını vermesini gerektiren bir duruma sokar.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın