13 Ekim 2013 Pazar

3 Yayınevlerinden Yeni Kitap Haberleri 3. Kısım

Kitap haberlerine kaldığımız yerden devam ediyorum. Tek bir başlığa etiketler sığmadığından birkaç başlık olarak topluyorum :) Ama linkleri aşağıda sıralayacağım ulaşmak isterseniz tıklamanız yeterli :)

Kitap haberlerinin I kısmı için: TIK
Kitap haberlerinin II kısmı için: TIKJ.A.Redmerski kaleminden olan "The Edge of Never" kitabının haklarının Ephesus Yayınları tarafından alındığını daha öncelerden duyurmuştuk. Yayınevi bugün açıkladığı haberde kitabın 23 Kasımda çıkacağını duyurdu. 

Şahsen ben kitabı çok çok merak edenlerdenim ve dört gözle çıkmasını bekliyordum ne diyelim sonunda kitaba kavuşacağız :)


Ephesus Yayınları tarafından okura sunulan Julianne MAcLean kaleminden çıkan "American Heiresses" Serisinin üçüncü kitabını yayınevi yayına hazırlıyor. Kitabın adını "Aşk Gelince" olarak karar veren yayınevi seriye son hızla devam ediyor. Henüz kapak tasarımını okurlara tanıtmayan yayınevi bu konuda da çok bekleteceğini sanmıyorum.

Serinin birinci kitabı "Beni Aşka İnandır" ikinci kitabı ise "Aşkın Kollarında" adıyla yayınlandı. 

Şahsen ben seriyi takip ediyordum ve bu kitabı da bekleyeceğim :)Ephesus'un yayına hazırladığı başka kitapta fantastik sever okurların hayranlıkla takip ettiği serinin 3. kitabı. 
G. A. Aiken kaleminden olan "The Dragon Kin" serisinin üçüncü kitabını Ejderin Tutkusu adıyla yayınlamaya hazırlanıyor yayınevi. 

Bu serinin kapaklarını çok güzel tasarlıyor aslında ikinci kitabın kapağını çok güzel tasarladılar dilerim üçüncü kitap içinde benzer bir tasarım kullanırlar. Bu seri de benim okumak istediklerimden. 

Serinin birinci kitabı "Ejderin Aşkı" ikinci kitabı "Ejderin Arzusu" adıyla yayınlandı. 

Sanırım artık 3. kitapta çıktıktan sonra alıp okurum :)Ephesus'un çıkardığı bir kitapta daha önce okuduğumuz "Rüzgarla Gelen" kitabının yazarı Cathy Lamb kaleminden "Şans Bilekliği". Bir çok okurun beğendiği "Rüzgarla Gelen" kitabında sonra bu kitabında beğenileceği değişmez bir gerçek. Her şeyden önce kitap sırf kapağı için bile alınabilinir :)

Kitap satışa çıktı ve dilerseniz istediğiniz an bulabilirsiniz. Herhangi bir seriye dahil bir kitap değil.

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Rüzgarla Gelen'in yazarından yüreklerde iz bırakacak yepyeni bir hikâye… 
Bu sıcacık, eğlenceli ve içtenlikle anlatılmış öyküde eski yaşamını tamamen bir kenara bırakan ve ilk kez kendini keşfetmeye çalışan unutulmaz bir kadın bulacaksınız.
Uzun zamandır obeziteyle mücadele eden Stevie Barrett, neredeyse hayatını kurtaracak bir operasyon geçirmek üzere, tekerlekli sandalye eşliğinde ameliyathaneye götürülür. Operasyonun ardından hırıldamadan yürümeyi başarabilen, kendi kendini iyileştirmek için bir bahçe yetiştiren ve tahtadan muhteşem sandalyeler yaparak onları boyayan yepyeni bir Stevie doğar. 
Fakat hayatında değişen onca şeye rağmen, aynı kalan ufak birkaç detay vardır. Stevie’nin utangaçlığı, yakasını bırakmaya pek niyetli değildir. Bu nedenle, yakışıklı komşusuna duyduğu ilgiyi gizlemek zorundadır. İşler tıpkı onu küçük bir kızken yanına alan ailesinde olduğu gibi, çalışmakta olduğu hukuk bürosunda da yolunda gitmemektedir. Üstelik bir zamanlar en iyi arkadaşı olan kişi, verdiği kilolar yüzünden kendisine farklı davranmaya başlamıştır. 
Stevie’nin yeni hayatında karşılaştığı en zorlu mücadele kendisini tanımayı öğrenmek olacaktır. Kendisinin aslında kim olduğu, kim olmak istediği ve eski Stevie’nin bu günlere nasıl geldiği hakkında şaşırtıcı cevaplarla karşılaşmaya başlayacağı bu içten ve eğlenceli yolculuk sizleri bekliyor.


Hep Ephesus Yayınlarından yazdım bu başlığı :) Ephesus bu ay çok verimli bir dönem geçiriyor sanırım bomba gibi kitapların haberlerini duyuruyorlar ve çıkarıyorlar.

Yeni kitabı ve yeni yazarı olan Asude'den "Gül ve Avcı" kitabı da satışa sunulacak kitaplardan biri. Ön siparişte olan kitap 21 Ekimde çıkacak. 

Şahsen kitabın kapağına bayıldım ve kapağı alıp duvara asasım var :) Okumak istediklerimden biri. Ne de olsa yeni bir Türk yazar tatmak gerek ama değil mi :)

Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum: 
Bir başkaldırıdır aşk... Önce isyancısını yıkar! 
Bir Erkek… 
Varlığı hem tehlikeli ve korkunç, hem de sonsuza değin güçlü ve korunaklı… Onun karşı konulmaz etkisine kapılan bir kadın sıcak bir gülüşüyle ısınabilir, mavi gözleriyle sonsuz bir denize açılabilir, siyah saçlarıyla zifiri bir geceye korkusuzca dalabilirdi. 
Ona yaklaşmak ise ateşe çırılçıplak yürümek demekti. 
Bir Kadın… 
Hem bir Tanrıça kadar sarsılmaz, hem de titremeye hazır bir yaprak gibi ürkek ve utangaç… Bir erkeği masumiyetiyle prangasız tutsak edebilir, incindiğinde ise bütün dünyaya kafa tutabilirdi. Kalbi ve masumiyeti acımasızca ihlal edildiğinde artık onun için ateşe yürümek zamanı gelmişti.  
Kadın ateşten korkmuyordu, çünkü çoktan yanmıştı. 
Evelyn Rosa Drummond, en değerli varlığı olan kalbini bu tehlikeli adama sunduğunda onun aşkına erişebileceğine inanmıştı. Oysa tüm varlığını emanet ettiği Harewood Dükü Julian Benedict Wharton tarafından bir fahişe olarak görülmek gibi korkunç bir yanılgının kurbanı olmuştu. 
Ve talih, karşısına dayanılmaz bir intikam fırsatı çıkardı. Herkesin çekindiği bu tehditkâr ve gizemli adama yapılan cinayet suçlamasını ispatlayacaktı. Oysa Julian’ın en yakınına kadar sızmayı başardığında, kalbinin müthiş bir sınanmaya tabi tutulacağından habersizdi. 
Gönlünü bir kez daha bu cazibeli adama kaptırmayacağına söz vermek ise gölgesine sığındığı bir yalandan öteye gidemeyecekti!


Sıradaki yayınevi DEX. :) DEX'i henüz yeni keşfettim sayılır ama cidden mükemmel kitaplar çıkarıyorlar. Hele ki kalitede sınır tanımayan basımları ise eleştiriye yer bırakmıyor.

Yayınevinin en yeni kitabı Morgan Rhodes kaleminden "Yıkılan Krallıklar". 

"Yıkılan Krallıklar" kitabı dört kitaptan oluşan "Falling Kingdoms" serisinin ilk kitabı ve paranormal, aşk, genç yetişkin türünde kategorize ediliyor.

Şahsen ben alacağım :) Tüyap'ı bekliyorum almak için ve ilgimi çekti. Ki DEX serilerde arayı açmadığı için de takip etmek zevkli olacak.

Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum:
Prenses: Lüks bir dünyada şımartılarak büyütülmüş Cleo, uzun zaman önce yeryüzünden silinip gittiği düşünülen büyünün peşinde, zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunda. 
Asi: Haksızlıklar yüzünden öfkeden deliye dönen Jonas, ülkesinin sefalet içinde kalmasına neden olan baskıya karşı ayaklanıyor ve hiç tahmin etmediği bir görev üstleniyor. 
Büyücü: Kraliyet ailesinin bir ferdi olan Lucia, geçmişi hakkındaki gerçeği ve sahip olacağı kehanet edilen doğaüstü gücünü keşfediyor. 
Veliaht: Şiddetle büyüyen ve fetih için eğitilen, kralın ilk çocuğu Magnus, yüreğin kılıçtan daha keskin olabileceğini anlıyor.  
Mitika’nın üç krallığında da büyü uzun zaman önce unutulmuştu. Şimdi, barışın hüküm sürdüğü yılların ardından, ölümcül bir huzursuzluk içten içe, bir hastalık gibi yayılıyor. Her bir krallığın lideri güç için savaş baltasını çıkardı, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Krallıklar yıkılacak. Peki ama her şey yıkıldıktan sonra kim zaferle ayakta kalacak?
3 yorum :

  1. artemis ten morganville vampirleri serisinden ses yok mu acaaba?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ne yazık ki henuz Artemis'ten bir haber gelmedi :/ eger bir hazirliklari olursa facebook sayfalarinda bildirirler diye dusunuyorum

      Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın