4 Kasım 2013 Pazartesi

0 İthaki'nin En Yeni 2 Kitabı ve Suat Derviş


Bir baktım ki atladığım kitap tanıtımları varmış hemen sizlere tanıtayım dedim Malumunuz Fuar haftasındayız gitmek isteyen almak isteyen olur belki :)

İthaki yayınları'nın birkaç tane yeni kitabı var, bazılar Türk yazarlar bazıları Yabancı yazarlar elimden geldiğince ve bilgim dahilinde sizlere bu kitapları da tanıtmak istedim :)


İlk olarak Türk yazarlarımızdan olan Fikret Topallı'nın kitabıyla başlıyorum. Ekim ayında çıkmış olan "En Psikopat Seri Katiller" kitabı şuanda satışta. Gerek kitapevlerinden gerek fuardan gerekse internetten temin edebilirsiniz. 

216 sayfalık olan kitap 16,00 TL'den satılıyor diyerek de bilgi verip yazarın daha önceden çıkmış "Seri Katiller 1" ve "Seri Katiller 2" isimli kitaplarının olduğunu söylemek istiyorum. Seri Katiller kitapları yaşanmış gerçek olaylardan alıntı olduğunu da not düşerek sizlere kitabın konusunu paylaşıyorum:
Kimi gaipten sesler duyuyor, kimi kötü geçen çocukluğunun intikamını alıyor, kimi kurbanlarının acısını dindirdiğini düşünüyor kimi de sadece sapıkça dürtülerini bastırmak için öldürüyor.İşledikleri cinayetler aylar hatta yıllar sonra çözülüyor, polisler karşılaştıkları vahşet karşısında şaşkına dönüyor, kamuoyu bu davaları günlerce tartışıyor. Öldürme sebepleri ne olursa olsun onlar, çağımızın en vahşi, en acımasız, en psikopat katilleri. Seri katiller üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Fikret Topallı, bu kitabında da canilerin yaşam öykülerini mercek altına alarak kanınızı donduracak. Unutmayın; bu kitapta anlatılan vahşi katliamların, cinayet ritüellerinin ve yamyamlık deneyimlerinin hepsi gerçek!

İthaki'nin bir diğer yeni kitabı ise birkaç yazarın beraber kaleme aldıkları kitap "Mongoliad"

Kitap ""Foreworld" serisinin ilk kitabı ve seri 3 kitaptan oluşuyor yanılmıyorsam. Tarihi içerikli bir kitap olan Mongoliad, bu türü seven ve tarih okumayı seven okurların gözdesi olabilecek bir kitap gibi görünüyor. 

420 sayfalık bir kitap olan Mongoliad 28,00 TL'den satılıyor ve bu kitabı da raflarda bulabilirsiniz.

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
TARİH YENİDEN YAZILIYOR! 
1241... Moğolların Avrupa'yı istilası neredeyse tamamlanmış durumdadır. Cengiz Han'ın oğulları tarafından yönetilen ordular, gözlerini yeni topraklara dikmiştir. Krallardan köylülere kadar herkes aynı kaderle yüzleşmek üzeredir, ta ki bin yıllık gizli bir geleneğin mirasçısı olan küçük bir savaşçı grubu, Hanlar Hanı'nı öldürmek için tehlikeli bir planı uygulamaya koyana kadar... 
İlk önce internet ortamında bölümler halinde yayınlanan ve akıllı telefon uygulamalarıyla kulaktan kulağa yayılan Mongoliad, gördüğü büyük ilgi üzerine yaratıcıları tarafından gözden geçirilerek elinizdeki kitaba dönüştürüldü. Bilimkurgunun önemli yazarlarından Neal Stephenson önderliğinde bir araya gelen isimler, ayrı ayrı yeteneklerini konuşturup bu ortak romana imza attılar. Sadece yazarlar değil, bilgisayar programcıları, görsel sanatçılar, film yapımcılarının da birlikte giriştiği bu ilginç proje, en sonunda elle tutulur bir roman haline geldi. 
On üçüncü yüzyılda Avrupa'da geçen bu macera, tarihin alternatif bir sayfasında yer alıyor. Savaş sanatlarının, yolculuğun, serüvenin, gizemin ve aksiyonun başrolleri paylaştığı bu epik eser, hem tarihsel kurgu meraklılarını hem de fantastik edebiyat takipçilerini cezbedecek. 
Mongoliad, son yıllarda yazılan en etkileyici destanlardan biri...

Suat Derviş... Bazılarınızın tanıdığı bazılarınızın henüz tanımadığı bir yazarımız... 

Kitaplarının eski basımları dolayısıyla bulamayan, okuyamayan okurlara kısacası diyeceğim tek şey İthaki kitapların yeni basımlarını çıkarıyor!

İlk olarak "Fosforlu Cevriye" kitabını çıkarayan yayınevi sonrasında "Ankara Mahpusu" ve " Hiç" kitaplarını çıkardı. Gerçi "Hiç" henüz yayınlanmadı 8 Kasım ön sipariş tarihi verildi. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın