13 Ocak 2014 Pazartesi

1 Kitap Haberleri 4. Kısım (Arkadya Yayınları & Pena Yayınları & Parodi Yayınları)


Kitap haberleri turunun 4. kısmı ile devam ediyoruz. O kadar çok kitap çıkmış ve biz o kadar geride kalmışız ki yaz yaz bitmeyecek sanırım :)

Neyse bazıları çıkmış ve dağıtımı yapılmış bazıları henüz çıkmamış ama çıkmak üzere olan kitaplar. Eğer henüz yayınlanmadıysa bunların yayın tarihlerini hakkında bilgi de vereceğim :)

Arkadya Yayınları, yeni kitabını 5 Ocak'ta yayınladılar. Şuanda bu kitabı birçok kitapçıda raflarda görebilirsiniz. 

"Cennetin Rengi" adında yayınladıkları kitap E.V.Mitchell kaleminden geliyor. Gerek kapak tasarımlarıyla gerek de püsküllü ayraçları ile okurların kalbinde taht kuran yayınevinin bu kitabı oldukça beğenilecek gibi duruyor. 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Cennetin rengi nedir? Sonsuz Mavi… Saflığın temsili Beyaz… Huzurun diğer adı Yeşil… Peki sizin renginiz nedir? 
Sophie Duncan herkesin hayalini kurduğu bir hayatı yaşıyordur. Başarılı olduğu bir işi, mutlu bir yuvası ve bu yuvayı neşesiyle taçlandıran bir de iki yaşında kızı vardır. Ancak bir gün aldığı bir haberle tüm dünyası altüst olur. O zamana kadar yaşadığı hayatın bir yalandan ibaret olduğunu anlayan Sophie, artık kaderini karşılama vaktinin geldiğinin farkındadır. Yok saydığı annesiyle yüzleşerek geçmişindeki sırların kilidini açacaktır. Ve öyle bir an gelecektir ki gerçekten yaşamakla sevmenin ne demek olduğunu doğaüstü bir olayla keşfedecektir.  
Cennetin Rengi her zaman umut vardır dedirten muhteşem bir hikâye. Aşkın gücünü, kendini yeniden keşfetmeyi, kalp kırıklığını ve iyileşmeyi anlatan bu romanı okurken, sayfaların akıp gittiğini anlayamayacaksınız. 

Pena Yayınları, okurlarının dikkatini çekecek üç yeni kitapla yine kendini gösteriyor. Ki benimde oldukça ilgimi çeken kitaplar olduğunu itiraf etmeliyim.

Bu kitaplardan ilki Cora Carmack kaleminden geliyor. "Losing It" serisinin ilk kitabını "İlk Defa" adıyla ve ilgi çekici kitap tasarımıyla yayınlayan yayınevi kitabın şimdiden çok satılacağı garantisini veriyor bence. 

Seri 3 kitaptan oluşuyor ve günümüz aşk romanı kategorilerinde yer alıyor. 

Kitap 16 Ocak 2014'te yayınlanacak diye de not düştükten sonra tanıtım yazısını aşağıda paylaşıyorum:
İlkler Asla Unutulmaz... 
Üniversitenin tek bakiresi olarak mezun olmak istemeyen Bliss hızlıca birini bulup bu işi çözmeye karar verir. Mümkün olduğunca çabuk... Tek gecelik bir ilişki... Bliss o kişiyi bulur ancak gerçekten gülünç bir bahaneyle onu yatakta bırakarak kaçar. Ertesi gün sınıfa giren yeni tiyatro öğretmeni ona çok tanıdık geliyordur. Bliss tam sekiz saat önce onu yatakta bırakmıştır... Yalnız... Çıplak... 

Pena Yayınları'ndan çıkacak olan bir diğer kitap da Francesc Miralles kaleminden "Kalp Hapishanesi". 

Bir seriye ait olmayan "Kalp Hapishanesi"nin ne yazık ki türüne karşılık bir bilgi veremeyeceğim çünkü bu konuda bilgi edinemedim. :(  ama şunu söyleyebilirim okumak istediğim bir diğer Pena kitabı diyebilirim :)

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
“Küçük şeylerden keyif al çünkü bir gün geri dönüp baktığında onların büyük şeyler olduğunu fark edebilirsin.” 
Bir sokak kedisi Samuel’in evine girdiği gün etrafında inşa ettiği insan geçirmez dünya sarsılmaya başlar. Bu kedi sayesinde 30 yıl sonra mucizevî bir şekilde ortaya çıkan çocukluk aşkı Gabriela’yı tesadüfen bulur. Bu tesadüften sonra Samuel’i şaşırtıcı olaylarla dolu bir macera beklemektedir. Günlük hayatımızda küçücük şeylerin bir fırtına başlatma veya uyuşuk bir kalbi uyandırma gücüne sahip olduğunu göreceğiniz bu romanı okuduktan sonra hayatınızdaki küçük şeylerin mucizesini keşfedeceksiniz

Ve Ocak ayında Pena'nın yayınlayacağı bir diğer kitapta Anne Eliot kaleminden "Travma Sonrası Aşk Çarpması". 

Adının ilginçliğinin yanında konusununda oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim. Seri olmayan bağımsız bir kitap olan "Travma Sonrası Aşk Çarpması" 16 Ocak 2014'te yayınlanacak ve günümüz aşk romanı kategorilerinde yer alıyor. 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Bazen Unutmamak Gerekir! 
Jess Jordan’ın hayatı yaşadığı bir travmayla altüst olur. Hiç arkadaşı yoktur. Hayatının önemli bir kesitini hatırlayamaz. Geceleri gözlerini her kapadığında hep aynı kâbus onu çığlıklarla uyandırır. Bu yüzden gündüzleri uyumaya çalışır ancak bu şekilde normal hayatını devam ettiremez. Bu durum onu çok yorar. Ancak Jess artık eski hayatına dönmek istiyordur ve bunun için bir plan yapar: Okuldan arkadaşı Gray Porter onun ‘sahte’ sevgilisi olacaktır. Ama kusursuz olduğunu düşündüğü planı onun karşısına beklenmedik sürprizler çıkarır ve hayatının altüst olduğu o anı hatırlatır...

Parodi Yayınları bomba gibi bir kitap ile okurlarının karşısında ve bu kitap benimde oldukça ilgimi çeken bir kitap!

Nancy Grossman kaleminden "Uzak Ülke" yeni kapak tasarımı ile yayınlandı. Ayrıca kapak tasaırmının orijinal kapak olduğunu da söylemeliyim :) Her yaş ortalamasına hitap eden kitap okurlarını memnun edecek bir kitaba benziyor diyebilirim. 

Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
Gözlerinizi kapatın ve hiç cep telefonu kullanmamış kot pantolon giymemiş sinemaya gitmemiş 16 yaşında bir genç kız hayal edin. İşte karşınızda Eliza Miller. Ama artık Elizanın kendisinin de bir üyesi olduğu Amish topluluğundan uzaklaşıp hayatına yön verme zamanı gelmiştir. 
Rumspringa döneminde Chicagonun banliyölerinden birinde dadı olarak çalışma imkanı yakalayan Eliza modern dünya ile tanışmak üzere ailesinin yanından ayrılır. Evden ayrılan Eliza kendisini nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanmaktadır. Gittiği yerde kaderi Josh isimli bir gençle kesişen Eliza bu genç sayesinde müzikle filmlerle ve yepyeni arkadaşlarla tanışarak kendisi için büyülü bir dünyanın kapısını aralar. Ama bir karar vermek zorundadır. Arkasında bıraktığı Amish topluluğunu ve ailesini ebediyen terk mi edecektir Yoksa modern hayatın getirilerini elinin tersiyle itmesine gerek kalmadan aşkının yanında kalmayı mı tercih edecektir Yalnızca 16 yaşında yüreği dolup taşan bir genç kız hayatının geri kalanında neyi isteyip istemediğine nasıl karar verecektir.

1 yorum :

  1. İlk Defa romanını kesinlikle merak ediyorum.. Paylaşım için çooook teşekkürler ;)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın