9 Şubat 2014 Pazar

0 Aspendos Yayınevi ve Parodi Yayınları'ndan Kitap Haberleri


Imm... bu aralar sanki kitap yorumlarından uzak kaldık gibi.. Ama okumaya fazla vakit ayıramamamızdan dolayı okuduğumuz kitapları kısa zamanda bitiremez hale geldik o yüzden bu gecikme oldu yorumlarımızda.
Mesela ben - İnci - şuanda FMArsal kaleminden Yemin'i okumaktayım yarıladım bitince bomba gibi bir yorumla karşınızda olacağımı umuyorum ama bundan önce bomba gibi kitapların haberlerini sizlerle paylaşacağım :Dİlk olarak Aspendos Yayınevinden başlıyorum çünkü aya cidden bomba gibi kitaplarla başlıyorlar. Özellikle biri var ki mutlaka okuyun ve okutun diyeceğim bir kitap. 

Önce kapak tasarımı sonra konusu ile henüz Türkçe'ye çevrilmeden dikkatimi çeken Pushing the Limit kitabının şimdi Türkçe edisyonunu görmek ve üstelik İngilizce'sine güvendiğim biri tarafından çevrildiğini görmek beni oldukça memnun etti. 

Her neyse çok konuşmadan kitaba döneyim :)

Ülkemizde ilk kitabı yayınacak olan Katie McGarry'nin (yanılmıyorsam) 4 kitaptan oluşan serisi ve ilk kitabı ile aynı adı taşıyan Pushing the Limits "Sınırları Zorlamak" adı ile yayınlandı. 

Kitap gerek konusundan gerekse kapak tasarımından anladığınız gibi günümüz aşk ve genç yetişin romanı.
Açıkçası orijinal kapak tasarımını gördükten sonra bu kapağı pek beğenemedim ama olsun yine de alacağım :)

İşte konusu: 
Birbirleri için çok yanlış… ve bir o kadar da doğrular.  Echo Emerson’ın, sporcu sevgilisi olan popüler bir kızdan, hakkında dedikodular dönen, kollarında ‘tuhaf’ yaralar olan dışlanmış bir kıza dönüştüğü akşam neler olduğuna dair kimsenin bir fikri yoktur. Echo bile o korkunç akşama dair tüm olanları hatırlayamıyordur. Tek bildiği, her şeyin tekrardan normale dönmesini istediği. Oldukça yakışıklı ve siyah deri ceketli çapkın ama yalnız Noah Hutchins, şaşırtıcı anlayışıyla hayatına girdiğinde Echo'nun dünyası asla hayal edemeyeceği bir biçimde değişir. Oysa ortak hiçbir noktaları olmaması gerekirdi. İkisinin de tuttuğu sırları düşünürsek, beraber olmaları oldukça imkânsızdı. Fakat aralarındaki çekim bir türlü geçmek bilmez. Echo, sınırları daha ne kadar zorlayabileceklerini ve ona sevmeyi yeniden öğretebilecek tek bir adam için neleri göze alabileceğini kendisine sormak durumunda kalır.


Aspendos'un çıkarmaya hazırlandığı bir diğer kitapta Tarryn Fisher kaleminden aynı zamanda serinin de ikinci kitabı olan "Tehlikeli Kızıl".

Yove Me With Lies serisine "Fırsatçı" kitabı ile yayınlamaya başlayan yayınevi serinin arasını fazla açmadan ikinci kitabı "Tehlikeli Kızıl"ı da bu önümüzdeki hafta satışa sunuyor. Seri 3 kitaptan oluşuyor dilerim 3. kitabı da geç kalmadan yayınlarlar. Henüz seriyi okumadım ben ama sanırım okuyacağım hele şu kapak okumak için iyi bir neden bence :))

İşte yeni kitabın konusu:
Sevgili Fırsatçı, Onu benden alabileceğini sandın ama kaybettin. Ve şimdi benim olduğuna göre onu elimde tutmak için her şeyi yaparım. Şüphen mi var? Senin olması gereken her şey benim. Olur da merak ediyorsan; aklına bile gelmiyorsun artık. Onu bırakmayacağım… Hem de hiç. Tehlikeli Kızıl Leah Smith sonunda istediği her şeye sahiptir. Tam olarak öyle olmasa da. Evliliği, ömür boyu sürecek bir bağlılıktan ziyade daha çok bir borç gibiydi. Oluşturmak için var gücüyle uğraştığı imajı ise gözlerinin önünde dağılıp gidiyordu. Yeni bir rol ve sırlarla dolu geçmişiyle Leah, çaldığı şeye sahip çıkmak için ne kadar ileriye gideceğine karar vermeliydi.

Aspendos'un son kitabı da Stella Duffy kaleminden "Mor Kefen". Kitap yazarın Teodora adlı kitabının devamı ki bu kitabın üzerinde de yazılıyor. 

Açıkçası kapak tasarımı konusunda Aspendos -bence- başarılı yayınevlerinden biri... bu kapağı da beğendim. 
Ahh bir de bu kitapta çıkacak kitaplardan biri ki sanırım bu da önümüzdeki hafta yayınlanacak. 

İşte kitabın tanıtım yazısı: 

Teodora: Aktris, İmparatoriçe, Fahişe… Stella Duffy’nin bu şaşırtıcı kadının genç yaşlarını anlattığı eserde tarihi detayların enfesliği ve hikâyenin canlı anlatımı okuyucuları memnun etmişti. Şimdi ise Mor Kefen, Teodora gücünün zirvesindeyken başka bir unutulmaz efsane ile antik dünyaya can veriyor. 
Bir zamanlar Teodora, bir köleden ve bir ayı terbiyecisinin Konstantinopolis’in sokaklarında çıplak ayaklarıyla koşan kızından fazlası değildi. Şimdi ise o Teo doron, yani, “Tanrı’nın armağanı.” Bizans Romasının İmparatoriçesi ve dünyanın en güçlü kadını. 
İmparatorluğun sınırlarındaki şiddet devam ederken Teodora’nın hükümdarlığına ve hayatına karşı en büyük tehlike, evinin oldukça yakınında yatmaktadır. Şehrin dört bir yanını yakan, yıkıcı ve korkunç isyanlarla; genelevden gelen Teodora’yı asla onaylamayacak olan saraydaki intikam peşinde koşan düşmanlarla; felaketler, entrikalar ve cinayetlerle Teodora, bir İmparatoriçe olmanın gerçekten ne demek olduğunu öğrenir.Teodora’nın hükümdarlığının geçirdiği dramatik yirmi yılı anlatan Mor Kefen; karizmatik, sıradan olmayan bir kadının ve hem gücün sınırlarının hem de zevklerin büyüleyici keşfinin canlı bir portresi.

Sıradaki yayınevi Parodi Yayınları... Evet yayınevi uzun zamandır beklenen "Işıltı Serisi"nin ilk kitabı "Derin Sularla Şeytan Arasında"yı yayınladılar. Üstelik ciltli.... aslında ciltli kitaplardan hoşlanmıyorum ama ne inkar edeyim bu kitapta bana çok cazip geldi ciltli olması :)

Ben okumayı çok istiyorum alacaklarım arasındaki listeye girdi :)) böyle kitapları kaçırmamak lazım değil mi :)

Neyse kitabın konusunu sizlerle paylaşmadan önce bu resmi yayınevinin facebook sayfasından alıntıladım sonra sorun olmasın diye söylemek istedim :))

İşte kitabın konusu:
“Okyanus kıyısındaki sıradan kasaba Echo’da her şey olağandı. Ta ki bir gün esrarengiz yabancı River West, White ailesinin köhne malikânesi Citizen Kane’in misafir evini kiralayana kadar… Çarpık gülüşlü, zeki ve mükemmel bir yalancı olan River, birkaç gün içinde hem Violet’ın hem de tüm Echo kasabasının hayatını değiştirir. 
Doğaüstü yetenekleri olan River, herkes için tehlike saçarken, Violet için hem tekinsiz bir yabancı hem de karşı konulmaz bir varlıktır. Bu gizemli misafirle birlikte White ailesinin sırları da birer birer ortaya çıkmaya başlayınca, Violet kendisini sımsıkı bir düğümün ortasında bulur. “


Yayınevinin yayınlamaya hazırladıkları bir diğer kitapta Holly Bourne kaleminden "Sen Benim Diğer Yarımsın". 

Normalde böyle uzun isimlerdeki kitaplardan hoşlanmam söylemesi zor oluyor kitapçılarda ama çok iyi isim seçimleri :))

Günümüz aşk, genç yetişkin ve paranormal kategorilerinde yer alan kitap henüz yayınlanmadı ama çok yakında yayınlanacak kitaplardan biri. 

Kitabın konusunu aşağıda paylaşıyorum: 
Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır  
Ruh ikizleri yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip aşık olduklarında... İşte o zaman toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine sel olur... 
Zarlar atılır yıldızlar kesişir ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket kıyamet ölüm engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin 
Gerçek aşkın karşısında kim durabilir.


Ve asıl heyecan verici haber ise Parodi Yayınları haklarını satın aldıkları ve kendi logolarıyla ççıkaracakları iki kitabı okurlarına duyurdu.

Bunlardan biri K.L.Armstrong ve M.A.Marr -iki yazarın beraber- yazmış oldukları Loki's Wolves. Kitap "The Blacwell Pages" serisinin ilk kitabı ve seri şuanda 3 kitap olarak görünüyor. Fantastik bir kitap ama aynı zamanda çocuk okur kitlesine hitap eden bir seri... Bence çocukların gönlünü feth eder bu kitap hele de orijinal kapakla çıkarsa... :))

Diğer kitap ise Alexandra Bracken kaleminden The Darkest Minds. Bu kitapta ilk kitapla aynı adı taşıyan The Darkest Minds serisine ait ve seri şuanda 3 kitap daha devamı gelir mi bir bilgim yok ne yazık ki. Kitap genç yetişkin ve distopya türlerinde bir kitap. Ve sevgili Parodi lütfen orijinal kapak... :))


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın