9 Şubat 2014 Pazar

0 Epsilon Yayınevi'nden Kitap Haberleri


Kitap haberlerine bu sefer Epsilon Yayınevi ile devam ediyorum. Baya bir çıkan ve benim blogda duyurmadığım kitabı var yayınevinin bunların hepsini burada sizlerle paylaşıyorum :))


Carolyn Meyer kaleminden "Genç Soylular" serisinin ilk kitabı Kötü Kraliçe ile okurlarıyla buluşturmuştu seriyi yayınevi şimdi de serinin ikinci kitabı İsyan ve İhanet okurların karşısında. 

Gerçek hayattan ve tarihten izler taşıyan bir seri olduğunu düşündüğüm seriyi henüz okumadım ama merak etmiyor da değilim belki bir gün okurum. 

İşte kitabın konusu:

İngiltere tarihinin en güçlü Kraliçesi Elizabeth’in hikâyesi...  
Elizabeth Tudor’un gençlik yılları, prenses masallarına pek benzemiyordu. Babası, VII. Henry, Elizabeth’in annesini idam ettirmiş; kıskanç ablası Mary onu Londra Kulesi’ne sürgün etmiş ve tek aşkı, ona taht mücadelesi uğruna ihanet etmişti.  
Genç Elizabeth’in dilinden anlatılan bu heyecan dolu roman, İngiltere’nin en güçlü hükümdarı olacak olan azimli bir kız ile onu durdurmak için her şeyi yapan kardeşi arasındaki derin rekabeti gözler önüne seriyor.

Bernhard Hennen'in "Die Elfen" serisinin ilk kitabını iki kısım halinde okurlarına buluşturmaya hazırlanan yayınev kitabı okurlarına da tanıttı. Kapak tasarımları ile ilgi çekici görünür kitaplar. 

Neyse seri 5 kitaptan oluşuyor ve yayınevinin sanırım ilk kitabı 2 kısım halinde yayınlamasının nedeni orijinal halindeyken -İngilizce hali- 900 sayfalık olmasından. 

Bu türü seven okurların ilgisini çekeceğini düşünüyorum

İşte tanıtım yazısı: 

Dünyaların kaderi Ejderha Elfleri'nin elinde...

“Dünya yanacak ve göklerden en kudretli gökyüzü yılanları düşecek...”  
Karanlık kehanetler bildiren görüntüler yüzünden kadim ejderhalar ve Alp topraklarının hükümdarları, kurtuluşları için seçilmiş olanları, yani Ejderha Elfleri’ni görevlendirdiler. Hem de içlerinden birinin kendilerine ihanet edeceğini bile bile.  
Nandalee oku fırlatır fırlatmaz ne büyük bir hata işlediğini anladı. Trol avlamak zaten keyifli bir iş değildi ancak dişi elf bu avında trol tahtının varisini öldüreceğini hiç tahmin etmemişti. Tam da kaderine boyun eğmek üzereyken, aniden ortaya çıkan esrarengiz bir elf onu trollerin pençesinden kurtarıp efsanevi ejderhaların dünyasına kaçırdı. Nandalee artık gökyüzü yılanlarının hizmetkârı olacaktı. Halkı tarafından dışlanmış olsa da bu Ejderha Elfi inanılmaz bir sihir gücüne sahipti…  
Nandalee’nin eğitimi devam ederken, kendi halinde bir çiftçi olan Artax bir ölümsüzün ölümüne şahitlik etti. Tanrılardan biri onu ölümsüzün yerine geçmeye zorlayınca çiftçi kendini hayal bile edemeyeceği bir maceranın içinde buldu. Kocaman bir krallığın hükümdarı haline gelen Artax, kiminin hayranlığını, kimininse düşmanlığını kazanacak bir ölümsüzdü artık.  
Elfler ve insanların dünyasında tuhaf olaylar yaşanmaya devam ederken, Nandalee ve Artax kendilerini acımasız bir kavganın ortasında bulacaklardı.

Vee benim sevdiğim kalemini beğendim yazara geldi sıra... Daha önceden Ephesus logosuyla tanıştığımız azar Julianne MacLean'in bir serisinin de haklarını Epsilon almış anlaşılan. Aslında normalde bir yazarın kitaplarını bir yayınevinden çıkmas taraftarım çünkü yazarın kitaplarını sıraladığımızda kitaplığımızda tek logo olması daha hoşuma gidiyor... Ama sanırım Epsilon bu şekilde düşünmedi ve sevilen bir yazar görünce hemen bir serisini de ben alayım dedi :)) 

Her neyse yayınevi yazarın İskoç serisini almış ve 3 kitaptan oluşan Highlander Üçlemesi'nin ilk kitabı "Ben Sana Tutsak" okurlarıyla buluşuyor. İskoç olması benim bir kere kesin okuyacağım anlamına geliyor :) fark etmişsinizdir kendilerine karşı zaafım var :))

Ama keşke yayınevi orijinal kapak kullansaydı... şahsen bu kapaktansa orijinal kapağı tercih ederdim.

İşte kitabın konusu:
“İskoçyalılar aşkları için savaşır, vatanları için ölürler.”  
Yatağındaki Düşmandan…  
Leydi Amelia Sutherland, Duncan MacLean gibi bir adama boyun eğmektense ölmeyi tercih ederdi. Ancak acımasız İskoçyalı savaşçı yatağının yanında dikilirken seçim şansı yoktu pek.  
Alev alev yanan gözleri, gerilmiş kasları ve parlayan savaş baltasıyla Duncan, azılı düşmanı Richard Bennett’ı öldürmeye gelmişti fakat onun yerine nişanlısı, güzel ve masum Amelia’yla karşılaşınca onu kaçırmaya karar verecekti…  
Kollarındaki Âşığa…  
Duncan, sevdiği kadını öldüren Bennett’tan gelinini çalarak istediği kusursuz intikamı alabileceğini düşünüyordu. Ancak Leydi Amelia bu intikam planında bir piyondan fazlası olduğunu ispatlayacak: cesareti ve güzelliğiyle, Duncan’ın ruhunda kimsenin ulaşamadığı bir yere dokunacaktı.  
Amelia da onu tutsak eden İskoçyalı’ya boyun eğip âşık olduğundaysa gerçek savaş başlayacaktı.


Katie Price'ın Angel Summer serisini, serinin ilk kitabı Melek ile okurları ile buluşturan yayınevi şimdi serinin ikinci kitabı Kayıp Melekler'i okurları ile buluşturuyor.

Güncel aşk romanı ve chick-lit türünde olan seri kapak tasarımlarıyla da oldukça sevimli görünüyorlar. Bu arada seri 3 kitaptan oluşuyor =)

İşte konusu:

PIRILTILI MÜZİK DÜNYASINDA, GERÇEK AŞKI ARAYAN BİR KADININ, İHANET VE TUTKU DOLU HİKÂYESİ.  
Yetenekli, güzel ve hırslı bir genç kız olan Crystal’in tek hayali bir şarkıcı olmaktı. Yıllar boyunca müzik sektöründe başarılı olmaya çalıştıktan sonra, aradığı o şans kurduğu grubun bir yarışma programına katılmasıyla karşısına çıktı. Ancak Crystal’in bir sırrı vardı.  
Yanlış adama âşık olmuştu ve bu hata, her şeyini, arkadaşlığını, yeni kazandığı ünü ve aşkı bulma şansını mahvedebilecek kadar büyüktü. Bu pırıltılı dünyada, hızla gökyüzüne yükselen meleklerin kanatlarını koparabilecek şeytanlardan kaçmak kadar zor bir şey yoktu.

Ve kalemine taptığım başka bir yazar... Sabrina Jeffires.... yazarın bu serisini okumamıştım ama sanırım geç kaldım ve hemen okumalıyım hem de kısa zamanda. 

Yazarı taip edenler bilirler bu kitap "Sharpe" serisinin ya da başka bir deyişle "Hellions of Halstead Hall" serisinin 5 kitabı (yanılmıyorsam).
Tarihi aşk romanı türünde olan kitap, oldukça beklenen ve çoğu okurun sonunda dedikleri bir kitap oldu. 

Keşke bende bekleseydim bu kitabı ama neyse hepsini art arda okumanın tadını çıkaracağım :) 

İşte kitabın konusu: 
Sharpe ailesinin en küçük kızı, büyükannesinin ultimatomuna karşılık evlenebileceği birilerini bulmak konusunda bir plan yapınca, Jackson Pinter bunu engellemek için elinden gelen her şeyi yapmaya karar verdi… 
Leydi Celia Sharpe, birkaç uygun damat adayından evlilik teklifi alıp, büyükannesine ultimatomunun anlamsız olduğunu göstermeyi umut ediyordu. Üstelik bu planı işe yaramazsa, evlenebileceği bir koca adayı da elinde olacaktı.  
Ancak aile için çalışan ve Celia’nın damat adaylarını araştırması için görevlendirdiği polis memuru Jackson Pinter, bütün adaylarda bir kusur bularak onun bu planını mahvetmeye kararlıydı. Celia ise bunun nedenini, Jackson Pinter’la beraber kendi ailesinin cinayetini araştırmaya başladığında anlayacaktı. 

Ve Epsilon, Nora Roberts'in bir serisini daha bitirdi. Inn BoonsBoro Üçlemesi'nin Yarın ve Daima kitabı ve Son Sevgili kitabı ile seriye devam ederken yayınevi serinin son kitabını Bir Umut Daha'yı çıkarttı. 

Seriyi takip eden okurların sevinç çığlıkları attığına eminim. =)) Beklenen bir kitabın çıkması ve serinin bitmesi kadar güzel bir his olamaz :)

İşte beklenen kitabın konusu: 
Ryder fiziksel açıdan güçlü, duygusal açıdansa pek de yumuşak olmayan bir adamdır ve Montgomery kardeşlerin en anlaşılmaz olanıdır. Güler yüzlü ya da pek de sıcakkanlı olmasa da alet kemerini taktığında onun çekici görünüşüne hiçbir kadın karşı koyamaz. Tabii BoonsBoro Oteli’nin yöneticisi Hope Beaumont hariç…  
Bir zamanlar D.C.’de lüks bir otelin yöneticisi olan Hope, heyecana ve gösterişe alışkın olsa da küçük kasaba hayatına hızla uyum sağlar. Şu anda tam da istediği yerdedir ama aynısını aşk hayatı için söylemek pek de mümkün değildir. Bir türlü aklından çıkmayan Ryder ise onu hem sinir etmekte hem de heyecanlandırmaktadır. Aralarındaki bu gerilim yeni yıl kutlamalarında tatlı bir öpücükle son bulur.  
Hope’u takip eden tatsız geçmişi karşısına çıktığında, onu bu çaresiz durumundan kurtaran kişi yine Ryder olacaktır. Titiz ve çalışkan otel yöneticisinin o kadar da kusursuz olmadığını görmek Ryder’ın duygularını harekete geçirecek, genç adam Hope’un tam da kendisine uygun olduğunu fark edecektir…

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın