4 Şubat 2014 Salı

1 Kitap Haberleri (Yabancı Yayınları & İthaki Yayınları & Koridor Yayınevi)


Vee yeni bir kitap haberleri duyurusu ile karşınızdayım :)
Yine beni oldukça heyecanlandıran kitaplar var bu ayda ve hepsine nasıl yetişeceğim bilemiyorum :))

İşte o haberlerden bazıları:


İlk haber Yabancı Yayınları'ndan geliyor. Travis ve Abby ile bizi tanıştıran yazar Jamie McGuire'nin yeni serisi Providence Üçlemesi'ne Araf adlı ilk kitabı ile başlamıştık. Şimdi ikinci kitabı çıkıyor...

14 Şubatta çıkacak olan kitabın kapak tasarımı için okurlarına 2 seçenek sunan ve çoğunluğa göre karar veren yayınevi kitabın kapağında karar kıldı. Açıkçası ben diğer kapak tasarımını daha çok beğenmiştim ama çoğunluk karşısında boynumuz kıldan ince değil mi?

Serinin 2. kitabı "Cehennem" adıyla çıkıyor ve 20,00 TL'den satılacak. Sevinin millet Jared geliyor!!!

Ahh bu arada Araf'ın yorumunu blogumuzda bulabilirsiniz => TIK!


Tanıtımını yapacağım 2. kitabımız İthaki Yayınları'ndan UZun Dünya.

Yanılmıyorsam bilgim kurgu türünde olan bu kitap kaleminde usta iki yazarın beraber kaleme aldıkları bir kitap. Kitap 6 Şubatta çıkıyor.

Ahh bir de denemek isteyenlere kitabın ön okuması var. Ön Okuma için TIK

İşte konusu:
Bilimkurgunun iki ustası Terry Pratchett ve Stephen Baxter yeni bir roman için bir araya gelip bize şu soruyu sordu: Dünya’daki kaynaklar kısıtlı olmasaydı, insanlık nasıl gelişirdi? 
Paralel dünyalar arasında yolculuk yapılmasını sağlayan “adımlayıcı”nın icadıyla, asırlardır yalnız olduğu düşünülen Dünya ve insanlık için yeni bir dönem başlamıştır. Ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok yeni dünyanın keşfedilmesini sağlayan bu aygıt, insanlığa sonsuz ihtimaller sunar. Doğuştan “Adımlayıcı” olanlarınsa buna ihtiyacı yoktur. 
Evrimin farklı bir yol izlemesi, dinozorların hayatta olması, homo sapienslerin var olmaması gibi “küçük” ayrıntılar göz ardı edildiğinde, yan yana sıralanan her Dünya birbiriyle aynıdır. 
Goodreads okurlarına göre 2012’nin En İyi Bilimkurgu romanı olan “Uzun Dünya“, gerçek anlamıyla “başka dünyalar”ı mümkün kılıyor.


Vee Koridor Yayınları'da bomba haberini patlatanlardan oldu. Yayınevi sevilen yazar Monica McCarty'nin yeni kitabı "Gazap"ı çıkarıyor. 10 Şubatta ulaşabilirsiniz kitaba :) 

İskoç Muhafız Alayı serisinin 3. kitabı olan Gazap kapak tasarımıyla resmen göz dolduruyor... Cidden günümü güzelleştiren bir haber oldu bu! Kesinlikle alınacaklardan biri :)

Serinin İlk kitabı İki Ateş Arasında ikinci kitabı ise Tutsak adlarıyla yayınlandı.

Kitabın konusu:
Üstün keşif becerilerinden dolayı kralın gözde ordusuna seçilerek düşman cephesine sızan Arthur Campbell, bir sonraki adımı için emir beklemektedir. Adeta bir gölge gibi hareket ederken, babasını öldüren liderin klanına karşı yüreği intikam ateşiyle yanıp tutuşmaktadır. Ancak düşman cephesinin tam kalbinde karşısına beklenmedik bir engel çıkar. Gizli kapaklı işleri aydınlatmadaki becerisiyle ondan aşağı kalır yanı olmayan, efsanevi güzelliğiyle Anna MacDougall. 
Babasının kuvvetlerine yeni katılan bu sert görünüşlü, yakışıklı adamdan etkilenen Anna, onun kendisine karşı kararlı bir tavırla kayıtsız kalışını bir meydan okuma olarak kabul etmeye hazırdır. Savaşın bir an önce bitmesini dileyen Anna, sevebileceği iyi bir adamla sakin bir hayat paylaşma hayalleri kurarken, onu gözleriyle kendine çeken ancak sözleriyle uzaklara iten bu esrarengiz şövalyeye gönlünü kaptırır. Fakat tehlike, yalan dolan ve ufukta görünen savaş, ikisini birbirlerinin tutkularını ve sırlarını öğrenmeye sürükleyince, adeta çelikten bir vücuda sahip bu savaşçı bir seçim yapmak zorunda kalır: Aşk mı? Yoksa intikam mı?1 yorum :

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın