30 Ağustos 2014 Cumartesi

0 Yeni Yayınevi ve Yeni Bir Kitap! The 100 Çok Yakında Çıkıyor


Yeni bir kitap daha çıkıyor üstelik yeni bir yayınevi logosuyla =) Veee Go Kitap'ın logosunu ben çoook beğendim! :) Şimdiden hayırlı olsun, bol satışlı bir yayın hayatı dilerim.

Distopia türünde olan The 100, orijinal kapak ile çıkıyor ve The Hundred serisinin ilk kitabı. Serinin şimdilik iki kitabı var. 

İşte kitabın konusu: 


İnsanlığın geleceği onların elinde

Yaşanan nükleer felaket dünyanın sonunu getirmiş, bu büyük felaketten sağkurtulan insanlar 300 yıl boyunda Dünya'nın yörüngesindeki bir uzay gemisinde varlıklarını sürdürmüştür.

Tükenmeye yüz tutan kaynaklarla koloniyi ayakta tutmaya çalışan yöneticiler, nüfusu kontrol altında tutmak için en sert tedbirleri almata,hafif suçlar için bileidam cezası uygulamaktadır. Öyle ki çocuk suçlular bile on sekiz yaşına geldiklerinde idam edilmektedir. Ama ölümlerini bekleyen bu gençlerin artık çok önemli bir görevi vardır.Gözden çıkarılmış genç suçlulardan oluşan 100 kişilik bir ekip, geçen zaman içinde yerleşime hazır hale gelip gelmediğini test etmek için Dünya'ya gönderilecektir. 

Koloninin geleceği,onların elindedir.Bu onların ya ikinci bir şans ya da bir intihar görevi olacaktır. 100 ekibi farklılıklaırn, geçmiş hesaplaşmalarını bir kenara bırakıp birleşmeli ve bilinmezlerle dolu dünya'da hayatta kalmaya çalışmalıdır.Ama ihanetler, sırlar, henüz bitmemiş ve yeni başlayan aşklar bir bir gün yüzüne çıktıkça bir arada kalmaları gittikçe zorlaşacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın