12 Aralık 2014 Cuma

0 Kitap Haberleri =)


Her ne kadar bloga girişi yapamadıysam da blogger sayfasından girdim ve girince de size yeni çıkan kitapları duyurmak istedim :D 

Bir çok beğendiğim kitap var çıkan ve bir çoğunu da alacağım aynı şekilde :)

İşte o kitaplar =)


~~~~~~*~~~~~~

Yabancı Yayınları logosuyla çıkan ve Arzu Altınanıt çevirisiyle yayınlanan Amy Harmon'ın Tersyüz kitabı bugün satışa çıktı. Günümüz aşk romanı olan kitap duyurusu yapıldığından beri ilgi çekiyor. 

Kitabın konusu:

Ambrose Young okulun en çekici çocuğu ve kasabanın yıldız güreşçisiydi. Uzun boylu ve yapılı bir vücudu, omuzlarına değen saçları ve yakıcı gözleriyle aşk romanlarının kapaklarını süsleyebilecek kadar yakışıklıydı. Fern Taylor bunun farkındaydı ve Ambrose Young’a âşıktı. Belki de bu kadar yakışıklı olduğu için Fern asla onunla birlikte olabileceğini düşünmemişti. Ta ki her şey tersyüz olana ve Ambrose'un eski yakışıklılığından eser kalmayana kadar… 

Tersyüz, beş genç adamın küçük bir kasabadan kalkıp savaşa gidişinin ve içlerinden sadece birinin geri dönüşünün hikâyesi... Hayatı, benliği, güzelliği kaybetmenin hikâyesi... Bir kızın, yıkılmış bir çocuğa; yaralı bir savaşçının sıradan bir kıza olan aşkının hikâyesi... Kalp kırıklığının üstesinden gelen bir arkadaşlığın ve bilinen kalıpların dışına çıkan bir kahramanın hikâyesi... Tersyüz, hepimizin içinde biraz iyiliğin biraz da kötülüğün olduğunu keşfettiğimiz modern çağın Güzel ve Çirkin’i... 

~~~~~~*~~~~~~
Bu haberi duyurmazsam içinde kalır diye hemen araya sıkıştırdım :D Jamie McGuire'nin yeni kitabı "Beautiful Redemption" Amerika'da 27 Ocak 2015'te yayınlanacak. Kitap Thomas Maddox'un kitabı ve Maddox Kardeşlerin ikinci kitabı. İlk kitap ülkemizde Tatlı Sır adıyla Yabacı Yayınları'ndan çıktı bu da aynı yayınevi logosu altında çıkacak :) Dileirm orijinal kapak olur :D

Heyecanla beklemedeyiz :))

~~~~~~*~~~~~~


Aspendos'un yeni kitaplarından biri Samantha Towle kaleminden Karşı Konulmaz Aşk. Kitabı yayınevi matbaaya gönderdiğini duyurdu. The Storm serisinin ilk kitabı olan Karşı Konulmaz Aşk, günümüz aşk romanlarından biri.

Konusu biraz Kalbimi Salla kitabını anımsatıyor ama yorumuna güvendiğim bloggerlardan olan Tuğçe'nin Kitaplığı bana bu kitabın daha güzel olduğunu söyledi ve ona güvenerek alacağım bu kitabı :)

Kitabın tanıtım yazısı:

Tru Bennet, bir zamanlar en yakın arkadaşı ve âşık olduğu çocuk olan Jake Wethers'ı göreli on iki yıl olmuştu.

Seksi, dövmeli ve dünyadaki en büyük gruplardan The Mighty Storm'un kurucusu ve çapkın solisti Jake Wethers, on dört yaşlarındayken ailesiyle İngiltere'den Amerika'ya taşınarak Tru'yu kalbi kırık bir şekilde bırakmıştı. 

Tru, çalıştığı derginin müzik köşesi için Jake'le röportaj yapmaya gönderilince, yılların ardından birbirlerini gören bu iki eski âşık arasında eski duygular yeniden alevlenir. Ancak bu duyguların önünde bir engel vardır: Tru'nun iki yıllık erkek arkadaşı, Will.

Jake, Tru'ya reddedemeyeceği bir iş teklifinde bulunur: O ve grubuyla birlikte dünyayı gezmek. Ama işi kabul etmek ve grupla birlikte yolda olmak, Will'i geride bırakmak ve Jake'le haddinden fazla zaman geçirmek demek.

Tru, bir zamanlar kalbinin sahibi olan bu leziz kötü çocuğa karşı koyabilecek kadar güçlü mü, yoksa her şeyi dünyanın en ünlü çapkınıyla bir gece için riske mi atacak?~~~~~~*~~~~~~


Aspendos'un bir diğer kitabı da Tara Sivec kaleminden Baştan Çıkarıcı Atıştırmalıklar kitabı da matbaaya gidenlerden biri. "Chocolate Lovers" serisinin ilk kitabı ve seri 3 kitaptan oluşuyor.

Dip not: alacağım bir diğer Aspendos kitabı diyebilirim :)

Kitabın tanıtım yazısı:

Claire, ağzı bozuk ama bir o kadr sevimli (uykusunda) oğluna iyi bir gelecek verebilmek için kendi işini kurmaya çalışırken, bir yandan en yakın arkadaşına içki oyuncakları sarmasında gönülsüzce yardımcı olmaya çalışan 20'lerinde bir annedir. Hayatını sonsuza kadar değiştiren tek gecelik ilişkisi Carter, Claire'e dair onun ezsiz çikolata kokusundan başka hiçbir anısı olmadan şehirde belirince, Claire bu sefer kendisini hatırlayacağından emin olmak ister.

Carter'ın birden bire dört yaşında bir oğlu olduğunu öğrenmesinin şoku ve Claire'in rüyalarının adamının yatak odasındaki deneyimsiliği yüzünden tabanları yağlayacağından korkmasıylaiçiftimniz mutlu sonlarına kavuşabilmek için her şeyi yapmaya hazırdırlar.


~~~~~~*~~~~~~


Ephesus Yayınları, bünyesine yeni yazarlar katmaya devam ediyor. Freya McLowell, Ephesus Yayınları ile anlaşma imzaladı ve tarihi aşk romanı (historical romance) yazarı olan McLowell'ın ilk kitabı Lordum Ephesus logosuyla okurlarıyla buluşacak.

Yayınevi ile anlaşma imzalayan bir diğer yazar ise Büşra Küçük. Yazarın kitabı "Kötü Çocuk" 31 Ocak 2015'te çıkacakmış.

Hayırlı olsun sevgili Ephesus :)~~~~~~*~~~~~~


Kiralık Eş kitabıyla tanıştığımız yazar Christine Bell'in yeni kitabı Sürpriz Balayı çok yakında Nemesis logosuyla okurlarıyla buluşuyor.

Her ne kadar Kiralık Eş kitabını henüz okumamış olsam da bu kitabı da alacağım şüphesiz :))

Kitabın tanıtım yazısı:

Lacey Garrity, yeni evlendiği eşini, düğünü yaptıkları otelin lobisindeki bir malzeme odasında yarı çıplak halde bulur; yanında Lacey’nin en yakın arkadaşlarından ve nedimelerinden biri olan Becca’yla birlikte. Üstelik daha düğünleri bitmemiştir bile. 

Yaşadığı şokla oradan kaçıp gelinliğinden kurtulmaktan başka bir şey düşünemeyen Lacey’ye yardım edecek tek kişi, diğer yakın arkadaşı Cat’in ağabeyi ünlü boksör Galen Thomas’tır. 

Galen’in, Lacey’yi yaşadığı yıkımdan biraz da olsa uzaklaştırmak için bir fikri vardır. Düğünden sonra eşiyle gitmek için hazırlandıkları, aylardır heyecanla bekledikleri balayı için Porto Riko’ya doğru yola çıkmak. Balayı olarak düşünülmüş de olsa biraz tatil yapmak, Lacey’ye iyi gelecektir ve Galen ona eşlik etmeye hazırdır. Birlikte çıktıkları bu balayı, her ne kadar evliliği baştan bitmiş bir gelin ve sahte bir damatla yapılsa da, yeni başlangıçlara gebedir.


~~~~~~*~~~~~~

Birçok okurun kalemine bayıldığı yazar Jill Shalvis'in yeni kitabı Aşk Yağmur'u çok yakında sizlerle buluşuyor. Kapak tasarımını cidden çok başarılı bulduğumu da söylemek istiyorum :D bayıldım kapağa :)

Kitabın tanıtım yazısı:

Brady, orduya bağlı olarak çalışan kiralık bir pilottur. Evi yoktur, sadece bir valizle hiçbir yere bağlı kalmadan yaşamaktadır.

Lilah, üniversitede yaşadığı bir olay yüzünden erkeklere olan güvenini yitirmiş, bu yüzden bütün hayatını hayvanlara adamıştır. Geçirdikleri küçük bir araba kazasından sonra Lilah ve Brady’nin tüm hayatları değişir.

Belki de bu sefer Brady ilk kez doğru yerdedir ve evini bulmuştur. Belki ilk kez sırlarını anlatabileceği bir kadına rastlamış, üstelik o kadının tüm sırlarını merak etmiştir. Ve Lilah belki de ilk kez bir adama büyük bir tutkuyla bağlanacaktır. 

Aşk bir yağmur olup üzerlerine yağacaktır; hem de onları sırılsıklam edene kadar.


~~~~~~*~~~~~~


Aşk Bir Masalmış kitabıyla tanıdığımız romantik komedi (chick-lit) yazarı Cindi Madsen'ın yeni kitabı "Ey Aşk Evliliğe Hazır mısın" çıktı. Şahsen yazarın ilk kitabını okurken çok eğlenmiş ve beğenmiştim bunu da okuyacağım. Hem dürüst olun şöyle bir kapağa sahip bir kitap nasıl okunmaz ;)

Kitabın tanıtım yazısı:

Dakota Halifax, mutluluğa giden yolda insanlara rehberlik eden ünlü ve başarılı bir düğün organizatörüdür. Kendi düğün töreni de şu ana kadar yapılanların en mükemmel örneklerinden biri olacaktı.Tabii nişanlısı Grant evlenmekten son anda vazgeçmeseydi.

Genç kadın yaşadığı hayal kırıklığıyla baş etmeye çalışırken, yıllar sonra çocukluk arkadaşı Brendan'la yolları kesişir. Belki de aşk, karşısına Brendan'ı çıkararak ona yeniden göz kırpıyordur. Ancak nişanlısının tekrar ortaya çıkması kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

İkisi arasında tercih yapmak zorunda kalan Dakota yola kiminle devam etmeli dersiniz?


~~~~~~*~~~~~~ Bir kitap haberleri turumuzun daha sonuna geldik, yeni haberlerde görüşmek dileğiyle hoşça kalın :) ~~~~~~*~~~~~~

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın