27 Aralık 2014 Cumartesi

0 Kitap HaberleriBir haftasonu daha kitap haberleri bültenine hoş geldiniz :)) 

Bu hafta, yeni yıla çıkacak olan kitapların tanıtımları yapılmaya başladı. 
Yayınevleri boş durmuyor ve ocak ayı için kitapları hazırlamaya başladılar bile :) 

Bakalım ocakta hangi kitaplar raflarda yerini almaya hazırlanıyor :)Düğün Hediyesi kitabıyla kısacık, samimi ve eğlenceli anlatımıyla okumaktan zevk aldığımız yazar Lucy Kevin'ın yeni kitabı aynı zamanda serinin 2. ve 3. kitabı tek bir kitapta birleştirilerek Arkadya logusuyla çıkıyor. İlk kitaptan bildiğimiz üzere seri oldukça ince kitaplardan oluşuyor, Arkadya'da okurlarını düşünerek sanırım, 2. ve 3. kitabı tek kitap haline getirerek yayınlama kararı aldı :)

Bu arada kitap Ocak ayında okurlarıyla buluşacak :)

Favori yayınevlerimden birisiniz :) 

İşte kitabın tanıtım yazısı: 

Düğün Dansı

Kilitli bir kalbi, hangi anahtar açabilir?
Rose’un Köşkü’nde sular durulmuyor… Aşk bu kez de mekânın çiçekçisi Phoebe Davis’in peşinde. Ancak tıpkı çok sevdiği çiçekleri gibi hayatta her şeyin geçici olduğunu düşünen Phoebe, kalbinin kapılarını aşka sonsuza dek kapatmaya kararlı. Öte yandan sadece tek bir dansla Phoebe’nin başını döndüren yakışıklı mimar Patrick Knight’ın ondan vazgeçmeye hiç niyeti yok. 
Phoebe, doğru olduğuna inandığı her şeyden vazgeçmek pahasına aşkın kazanmasına izin verecek mi?

Düğün Şarkısı

Kaderinden kaç kez kaçabilirsin?
Whitney Banning teyzesinin düğünü için Rose’un Köşkü’ne geldiğinde kaderin onun için hazırladığı sürprizlerden habersizdir. İlk dansın ardından karşısına dikilen mekânın müzik yönetmeni, yıllar önce ardında sadece ismini bırakarak terk ettiği adamdan başkası değildir. Yani bu zamana dek öptüğü en yakışıklı adam… Tyce Smith. Daha da kötüsü Whitney birkaç ay sonra başkasıyla evlenecektir, hem de Tyce’ın çalıştığı mekânda.
Whitney onu terk ettiği günden beri tek bir şarkı yazamayan Tyce ise, onu terk eden kadını asla kalbinden silememiştir. Şimdi kader onu ikinci kez karşısına çıkarmışken, bir başkasıyla nişanlı olması onu büyük aşkından vazgeçirmeye yetecek midir? Yoksa bu kez sonsuza dek çalınacak olan o aşk şarkısını yazmayı başarabilecek midir?~~~~~~*~~~~~~Optimum kitapta yeni yılda çıkaracağı kitaplarını yavaş yavaş açıklamaya başlayan yayınevlerimizden.

Sümeyye Akarçay'ın Aşka Rehin kitabını yayınlayan yayınevi, şimdi yazarın ilk kitabı, aynı zamanda serinin ilk kitabı, Rehine'yi de yayınlayacaklarını ve yeni yılda raflarda yerini alacağını duyurdu.

Rehine kitabının Baran ve Esma'nın hikayesini anlattığını biliyoruz, ilk basımını okuma şansı olmayan arkadaşlar, bu haberi size ve bana gelsin :)Ve Optimum'un haberleri Rehine kitabıyla bitmiyor. Yayınevi aynı zamanda daha önceden telif haklarını aldıklarını açıkladıkları Juliet Dark'ın The Demon Lover kitabını "Şeytan Sevgili" adıyla yeni yılda çıkacağını duyurdu. Bu yeni yıl kelimelerinin ocak ayı olarak algılamak istiyorum ;)

Kısaca bilgi vermek gerekirse, Şeytan Sevgili kitabı Fairwick Chronicles Serisinin ilk kitabı ve serinin şuanda 3 kitabı bulunmaktadır.

Dip not: ben bu kitabı da istiyorum ;)

Kitabın tanıtım yazısı:

"Nefes nefese kalmıştım. Ağzım açıktı; ama çok zor nefes alıyordum. İnci gibi dişlerini ve ıslak dudaklarını dudaklarıma değdirdi. Ciğerlerim bedeninin yüküyle sanki genişliyordu. Nefes verdiğimde verdiğim nefesi içine çekti ve teni, soğuk bir mermerken ısındı; yaşayan, sıcak bir beden oluverdi.”

Callie McFray New York yakınlardaki Fairwick Üniversitesi'nde hocalık yapmayı kabul eder. Bu kabulün ardındansa, her gece aynı erotik rüyayı görmeye başlar... Callie, odasına bir sis olarak giren, daha sonra erkeksi bir bedene bürünüp baştan çıkarıcı bir yabancıya dönüşen bir varlıkla karşı karşıyadır. Bu rüya belki de yazmış olduğu "Şeytan Sevgililerin Seks Hayatları" adlı çok satan kitabıyla ilgilidir. Ne de olsa Callie'nin en büyük tutkusu heyecan uyandıran peri hikayeleri ve Gotik edebiyattır. Bu yüzden kendisini üniversitenin Halkbilim bölümünde ve Viktorya dönemine ait bir evde bulur.

Fakat Callie daha sonra rüyalarının gerçek olabileceğini fark eder. Çünkü artık bir şeytan sevgilisi vardır. Bu iblis, eğer önüne geçilmezse onu baştan çıkaracak ve hayatını ondan alacaktır.Üstelik Callie daha sonra kasabadaki tek efsanevi karakterin bu iblis olmadığını da anlar. Okulun kadrolu cadıları ve civardaki ormanda yaşayan periler, şeytanı Callie'den ve kasabadan uzaklaştırmak için çabalarlar; yalnız Callie çok daha çetin bir işi başarmak zorunda ve bu doğaüstü yaratığı kalbinden söküp atmak durumundadır.~~~~~~*~~~~~~Epsilon Yayınevi, Rita Hunter'ın Sepya logosuyla çıkan Kalbimi Çaldın kitabını, şimdi kendi logosuyla yeniden çıkardı. Aynı kapak tasarımı kullanılan kitaba ulaşamayan okurlar üzülmesin, yeni baskısı satışta :)

Kitabın tanıtım yazısı:


Cordelia Winslet için Wayne Malikânesi, sadece kısa bir süredir orada yaşıyor olmasına rağmen tam anlamıyla bir sığınaktı.
Geçinmeleri için dolgun bir maaş, doğanın tüm nimetlerini bir arada barındıran zengin topraklar ve güvenli bir ortam…
Büyükbabasının bahçıvan olarak işe başladığı bu görkemli malikâneye, söylemeye mecbur kaldıkları küçük yalanla yerleştiklerinde ne deli dolu Cordelia ne de aklı başında Henry Cornwel başlarının belaya gireceğini düşünüyorlardı.

Zaten öyle düşünmeleri için de hiçbir sebep yoktu. Tabii bu varsayım, VII. Wayne Dükü Edward Alexander Wayne’in Londra eğlencelerinden sıkılıp, sahip olduğu topraklara dönmeye karar verdiği an yerle bir olacak ve bundan sonra hiçbir şey Cordelia için aynı olmayacaktı…Epsilon'un çıkarmaya hazırlandığı bir diğer kitap ise, Susanna Kearsley'in Kış Güneşi. 

İki kitaplık Slains Serisinin ilk kitabı olan kitap, historical fiction dediğimiz türde yer alıyor. 

Kitabın tanıtım yazısı:

Tarih bir yazarın sayfalarında tekrar canlanıyor… 1708 baharında, I. James yanlısı Fransız ve İskoçlardan oluşan bir işgalci ordusu, sürgün edilmiş James Stewart’ı tahtı geri alması için ülkeye getirmeyi neredeyse başarmıştı. Günümüzde bir yazar olan Carrie McClelland ise bu hikâyeyi bir sonraki çok satan romanı yapmayı düşünüyordu. Slains Kalesi’nin gölgesine yerleşerek, kendi soyundan olan bir kadın kahraman yaratıp yazmaya başladı. Ancak romanının kurgudan çok gerçek olduğunu keşfettiğinde Carrie kalıtsal bir hafızayı tecrübe edip etmediğini düşünmeye başladı. Eğer bu gerçekse, Carrie yıllar önce yaşanan bu ihanetin perde arkasında yatanları bilen tek kişi olacaktı. Ve bu bilgi onu neredeyse yok edecekti.
“Yaratıcı bir başyapıt. Zekice!” - New York Journal of Books
“Tarihi kurgunun en iyi örneklerinden!” - Library of Clean ReadsHiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın