5 Ocak 2015 Pazartesi

0 Kitap Haberleri


2015'e bomba gibi girdik, yayınevleri boş durmuyor devamlı yeni kitap haberleri ile geliyorlar :)

Veeee bende onları sizlere duyurmakla görevliyim :)

İşte bu haberler =)İlk tanıtımını yapacağımız kitap Olimpos Yayınlarından Evangeline Collins'in "Yasak" adlı kitabı. 

Yazarın daha önce Yedi Gün Yedi Gece adlı kitabını okumuştuk. Yazarın kurgularının alışılagelmişin dışında, bildiğimiz historical romance türlerinin kurgularına benzer olmaktan oldukça farklı olduğunu ilk kitabıyla anlamıştık. Şimdi ikinci kitabı "Yasak"ta da aynı şekilde değişik bir kurgu ile historical romance severlere bayram ettirecek bir kitap!

Olimpos'un bu tür kapaklarda başarılı olduğunu düşünüyorum, ilk kitapta da oldukça güzeldi kapak bunda da aynı şekilde başarılılar.

Okunacak bir kitap daha diyebilirim :)

Orjinal Adı   : Her Ladyship's Companion
Çeviri            : Ladin Arda
Sayfa Sayısı  : 392

Kitabın tanıtım yazısı:

Görevi onu memnun etmekti, kalbini çalmak değil...

Leydi Isabella Stirling Selkrik İskoçya kırsalında sevgisiz bir evliliğe mahkûm olmuştur. Gittiğinde aylarca gelmeyen kocası nedeniyle Bella; içinde yanan, özgür bırakılmak isteyen tutkuları inkâr ettiği yalnız bir yaşam sürmektedir.

Sonra görmüş geçirmiş kuzeni onu ziyarete gelir ve edepsizce bir öneride bulunur. Bella'nın ihtiyacı olan şey bir sevgilidir. Parayla tutulan bir sevgili. Ne de olsa erkekler bu tür aktivitelerde bulunmaktadır; kadınlar neden yapmasınlar ki? Bella reddeder, ama sonra Mr. Gideon Rosedale adında muhteşem bir ziyaretçi ortaya çıkar, iki hafta için hizmetine verilmiştir. Bunun zararsız bir flört olacağını düşünen Bella Gideon'un baştan çıkarıcılığına karşı koyamaz. Sonunda tüm tutkularına hizmet etmesine izin verdiğindeyse düşünülemez olanı, yasak olan tek şeyi yaptığını keşfeder: O âşık olmuştur...


~~~~~*~~~~~


Uzun zamandır adını duyduğumuz Marissa Meyer'in "The Lunar Chronicles" serisinin ilk iki kitabı "Cinder" ve "Scarlet" çıktı. Artemis Yayınları, serinin ilk iki kitabını aynı anda çıkararak hem okurlarını bekletmedi hem de bir anda seriye dalış yaptı.

Seri, distopya dediğimiz türe ait genç yetişkin kitaplarından. Bu türü sevenler için çok iyi bir kitap.

Orjinal Adı   : Cinder
Çeviri            : Deniz Arı


"Cinder" ın Kitabın tanıtım yazısı: 

 Gelecekte bile, hikâye "bir varmış bir yokmuş" diye başlıyor...

İnsanlarla androidlerin yan yana dolaştığı Yeni Pekin'e hoş geldiniz. 
Her ne kadar birlikte yaşamayı başarsalar da türlerin dostluğu sanıldığı kadar kolay değil. 
Ölümcül bir veba insan nüfusunu tehdit ediyor. Ay İnsanları, Dünya'yı uzaydan izleyerek doğru zamanı kolluyor. Kimse Dünya'nın kaderinin tek bir kıza bağlı olduğunun farkında bile değil...
Becerikli bir mekanik ustası olan Cinder, herkesten saklasa da aslında bir sayborg. Üvey annesinin hakaretleri yetmezmiş gibi şimdi bir de üvey kardeşinin hastalanmasından sorumlu tutuluyor. Yakışıklı Prens Kai'in hayatına girmesiyle birlikte, Cinder birden kendini gezegenler arası bir anlaşmazlığın ortasında buluveriyor. Sorumluluk ve özgürlük, sadakat ve ihanet arasında kalan Cinder, Dünya?nın geleceğini koruma altına almak için önce kendi geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak zorunda...

Yeniden kurgulanmış bu masalda Külkedisi ile tekrar tanışmaya ne dersiniz?

Marissa Meyer, Washington'ın Tacoma kasabasında doğup büyüdü. Henüz küçük bir çocukken kitaplara âşık olan Marissa, ergenlik yıllarından beri gençlik edebiyatı üzerine çalışıyor. Peri masallarına da büyük bir sevgi besleyen Marissa, gençlik günlerinden beri bu masalları yeniden kurguluyor ve bu tutkusundan da vazgeçecek gibi görünmüyor.


Orjinal Adı   : Scarlet
Çeviri            : Deniz Arı


"Scarlet" ın Kitabın tanıtım yazısı: 

DÜNYA YOK OLMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYAYKEN, KÜLKEDİSİ İle KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ'IN YOLLARI KESİŞECEK...

Mekanik ustası sayborg Cinder hapishaneden kaçma planları yapıyor ancak bunu başarabilse bile dış dünyanın tehlikelerine karşı kendini nasıl koruyacak? 
Dünya'nın diğer ucunda, Scarlet Benoit?nın büyükannesi günlerdir kayıp. Scarlet büyükannesini bulmasına yardımcı olabilecek bir sokak savaşçısı olan Wolf'la tanıştığında, başta bu yabancıya güvenmekte tereddüt ediyor. Ne de olsa sokaklar 'kurt'larla dolu! 
Yolları kesişen Scarlet, Wolf ve Cinder birlikte esrarengiz bir maceraya atılırken onları bekleyen yeni bir gizemden habersizler. Şimdi üç masal kahramanı da Ay Ülkesi kraliçesinin hep bir adım önünde olmak zorunda. Çünkü kötü kalpli kraliçe, yakışıklı prensi kendi kralı ve esiri yapmak için elinden geleni ardına koymayacak. 
Cinder Hakkında:
"Sayborglar arasında bir beyaz atlı prens."
- The Wall Street Journal

Marissa Meyer, Washington'ın Tacoma kasabasında doğup büyüdü. Henüz küçük bir çocukken kitaplara âşık olan Marissa, ergenlik yıllarından beri gençlik edebiyatı üzerine çalışıyor. Peri masallarına da büyük bir sevgi besleyen Marissa, gençlik günlerinden beri bu masalları yeniden kurguluyor ve bu tutkusundan da vazgeçecek gibi görünmüyor.


~~~~~*~~~~~Durdurak bilemeyen Yabancı Yayınları, yeni kitaplarından birini daha açıkladı. 16 Ocak'ta raflarda yerini alacak olan kitap, Paula Weston'ın "The Rephaim" serisinin ilk kitabı, "Gölgeler".

Şuanda 4 kitaptan oluşan seri, paranormal aşk romanlarından. Eğer kitaplardan doğaüstü olaylardan, meleklerden, fantastik şeylerden hoşlanıyorsanız bu seriyi size şimdiden öneririm. 

Şahsen ben çok hoşlanırım böyle kitaplardan ve okuyacağım :)

~~~~~*~~~~~

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın