15 Ocak 2015 Perşembe

0 ~~ Kitap Tanıtımları ~~


Yabancı Yayınları'nın Ocak ayı kitaplarından ilki Calia Read kaleminden "Kördüğüm". Herhangi bir seriye dahil bir kitap değil, tek bir kitap ve kapak tasarımı 5 üzerinden 5 'lik olmuş :) Kitap 9 Ocak'ta çıktı. Yani satın almaya başlayabilirsiniz :)

Orijinal adı: Unreval
Sayfa Sayısı: 336
Çevirmen: İnci Nazlı

Satın almak için: kitapyurdu

Kitap Tanıtımı

Bir ay önce, akıl hastanesine yatırıldım.
Dün, Lachlan ziyaretime geldi. Beni öptü ve aklımı kaçırmaya başladığımı söyledi.
Saatler sonra Max düşüncelerimi işgal etti; deli olmadığımı ve bana ihtiyacı olduğunu hatırlattı.
Birkaç dakika önce geçmişimi aydınlatmaya çalışarak gerçeklikten daha da uzaklaştım…
Şimdi, herkes benim aklımı kaçırdığımı düşünüyor ama ben onun gerçek olduğunu ve ne gördüğümü biliyorum…
Bana inanıyor musun?

"Seksi, gizemli ve etkileyici bir hikâye… Calia Read'in kelimeleri sizi esir edecek ve aklınızı başınızdan alacak!" 
-Claire Contreras, There is No Light in Darkness'in Yazarı-



~~*~~




Yabancı Yayınları'nın bir diğer kitabı da Kim Karr kaleminden "Yeni Bir Başlangıç". Kitap Connections Serisi'nin ilk kitabı ve seri şuanda goodreads'ten öğrendiğime göre 6 kitap. Kapak tasarımlarına aldanmayın bu kitap bir aşk romanı ;) ve 16 Ocak'ta çıkıyor.

Orijinal adı: Connected
Sayfa Sayısı: 384
Çevirmen: Yonca Mete Soy

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı:

Ya  “Hayatta bir kez” olabilecek bir şey için ikinci bir şansınız varsa?

Trajediyle dolu geçmişi Dahlia London’ın ruhunu tamamen parçalamıştı. Mutlu son onun için bir hayalden bile uzaktı. Ama ya yeni bir başlangıç şansı olsaydı?

Wilde Ones’ın solisti River Wilde, Dahlia’nın hayatına yeniden girdiğinde, ilişkilerini ateşleyen güç, geçmişte engel olunan duyguların da etkisiyle fazlasıyla yoğundu.

Dahlia, geçmişin izleri ve yeni hayatı arasında bocalarken hissettiği acı yavaş yavaş hafifliyordu ama suçluluk duygusundan kurtulamıyordu. River, onun kurtarıcısı olmak istiyor, onu yeniden hayata döndüren adam olmak için her şeyi yapıyordu.  Ama peşlerini hiç bırakmayan bir geçmişle, kendilerine yeni bir gelecek kurabilecekler miydi?

"Sizi aynı anda hem aşka hem de karanlığa boğacak bir kitap. Kitabın sonu için ise... Vay be!" – Merve Akıncı, Şahmelek romanının yazarı

"Yeni Bir Başlangıç, ilk görüşte aşkın varlığına ve ruh eşinizle aranızda koparılamaz bir bağ kurabileceğinize sizi inandırırken, şaşırtan kurgusuyla ise okuyucuyu kolayca içine çekmeyi ve hikâyenin bir parçası haline getirmeyi başarıyor." – Burcu Büyükyıldız, Çilek Mevsimi romanının yazarı

“Büyüleyici, sürükleyici ve gizemli!” – Natasha Boyd, Aşka Var Mısın? romanının yazarı

“Duygusal, beklenmedik ve kesinlikle ateşli.” – K.A. Tucker, On Küçük Nefes romanının yazarı

“İnanılmaz derecede duygusal, romantik, seksi ve bağımlılık yaratıcı!” – Samantha Young, Dublin Caddesi romanının yazarı


~~*~~



Yabancı Yayınları'nın ocak ayında çıkaracağı 3. kitap ise paranormal kitapları sevenler için. Paula Weston'ın kaleminden The Rephaim Serisi'nin ilk kitabı "Gölgeler". Bu seri de goodreads'ten öğrendiğim kadarıyla 4 kitaptan oluşuyor ve  ilk kitap 16 Ocak'ta çıkıyor.

Orijinal adı: Shadow
Sayfa Sayısı: 336
Çevirmen: İnci Nazlı

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı:

Gaby Winters yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi Jude’u bir trafik kazasında kaybetmişti. Kazadan sonra bedeni iyileşmişti ama acısı hâlâ ilk günkü gibi tazeydi ve kâbusları bitmiyordu: Her gece kâbuslarında iblislerle ve cehennemin diğer yaratıklarıyla savaşıyordu.
Ve sonra karşısına Rafa çıktı. Rafa, sadece kâbuslarında sık sık gördüğü çocuk değildi, aynı zamanda ikiz kardeşi Jude’la da bir geçmişleri olduğunu iddia ediyordu. Gaby, hayatı ve kendi hakkında bildiğini düşündüğü gerçeklerin sadece birer yalan olduğunu kabul etmek zorunda kalmıştı ve bulması gereken gerçekler kâbuslarındaki gölgelerde gizliydiler.
Rafa kimdi? Refaimler kimlerdi? Ve en önemlisi Gaby kime güvenebilirdi?
 “Sıkı, zekice yazılmış ve farklı… Okuduğum en iyi melek temalı kitaptı!” – Alpha Reader 


~~*~~


Go Kitap'on yeni kitabı A. Meredith Walters kaleminden Find You in the Dark serisinin ilk kitabı "Karanlıkta Buldum Seni". Kitap seriyle aynı adı taşıyor ve aşk romanı :)  seri iki kitaptan oluşuyor ve iki tane de novella bulunuyor.  Ocak kitaplarından olmasına rağmen henüz yayın tarihi duyrulmadı ne yazık ki. 

Orijinal adı: Find You in the Dar
Sayfa Sayısı: 350
Çevirmen: Duygu Yücel

Kitabın tanıtım yazısı:

“Sen beni karanlıkta buldun ve kendimden kurtardın. Seni sonsuza dek seveceğim.”

Maggie Young, kendi deyimiyle, küçük bir kasabada, süper not ortalaması ve sıradan okul aktiviteleriyle yaşayıp giden sıradan bir kızdır. Normal bir ailesi, normal bir okulu, normal arkadaşları, kısacası normal bir hayatı vardır. On sekiz yaşına girmek için gün sayan Maggie, artık sıra dışı bir şeyler yaşamak, tutkuyla sevebileceği bir şeylere sahip olmak ister. 

VE KADER KARŞISINA CLAYTON REED’İ ÇIKARTIR…

Clayton Reed. Kasabadaki yeni çocuk. Kimseye yüz vermeyen gizemli yakışıklı. Geçmişinden kaçıp sığındığı bu küçük kasabada, her şeyden ve herkesten uzak durmaya kararlı. MAGGIE HARİÇ…

Herkesten köşe bucak kaçan Clayton, dış dünyayla arasına kalın duvarlar örse de Maggie o duvarların ardında neler olup bittiğini öğrenmeye kararlıdır. Çünkü tanıdığı hiç kimseye benzemeyen bu gizemli yabancıya deliler gibi âşık olmuştur. Ama o duvarların ardında yaşananlar Maggie’nin tahmin edebileceğinden çok daha korkunçtur. Clayton çok geçmeden adeta bir kelebek gibi Maggie’nin ışığına kapılıp özgürleştiğini sanır, Maggie ise Clayton’ın karanlığına hapsolur. Gün geçtikçe büyüyen bu karanlık, ikisini de yavaş yavaş yutarken onlar aşklarının her şeyin üstesinden geleceğine inanmaya devam eder. Çünkü delice bir aşktır onlarınki. Ya da belki sadece delilik…

New York Times çok satan yazarı A. Meredith Walters’tan kırık bir “ilk aşk” hikâyesi...


~~*~~


ON8 de ocak kitaplarını açıklayan yayınevlerinden biri oldu. Angela Nanetti kaleminden "Kuyrukluyıldız Eken Adam" kitabı yayınlandı. 

Sayfa Sayısı: 152
Çevirmen: Nilüfer Uğur Dalay

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 

Yaşamın ne kadarı hayaldir,

hayallere biçilen ömür neyle ölçülür?

“Arno ormandaki adamı düşündüğünde, içinde, hayal gücünü harekete geçiren, yüzlerce soru uyandıran bir merak kıpırdanmaya başladı. Bu gizemli yabancı kimdi? Neden o kulübeye sığınmıştı?

Hayal gücü oradan oraya sıçradıkça, merak umudu besliyor ve yabancı adamın görmediği yüzü babasının bildik yüzüyle yer değiştiriyordu. Ya gelen babasıysa..? Ya onlara sürpriz yapmak için saklanıyorsa..? Belki de yardıma gereksinimi vardı? Belki de Arno’nun yardımına!”

İtalya’nın bir köyünde, herkes yaklaşan kuyrukluyıldızdan söz ediyordu. Böylesi, yıllardır görülmemişti. Ama kimse, göklerin bu makyajsız kraliçesini Arno kadar sabırsızlıkla beklemiyordu. Çünkü onun tek bir dileği vardı: Babasının eve dönmesi. Ancak, ne kardeşi onun kadar önemsiyordu bu dileği, ne de annesi Myriam. Hayatları, onları seven ama kendi prensiplerinden ötesini görmeyen bir adamın yakınında sürerken, köydeki terk edilmiş kulübenin bacası yeniden tütmeye başladı...

Bazen, sadece bize anlatılanın güzelliğiyle ayakta kalmak isteriz. Bazen hayatı, sadece hayallerimizin aydınlattığı kadarıyla görmektir bize iyi gelen. Umutla mutluluk yan yana yürüdüğünde, o yolu başkalarının, kendi doğrularıyla çizmesini istemeyiz. Gerçeklerin yükünü öykülerle hafifleten Angela Nanetti, büyülü bir anlatımla kaleme aldığı romanında soruyor: Mutluluğun ne kadarı uyum ve kabulleniştir, ne kadarı hayal ve arayış?


~~*~~



Koridor Yayınevi de ocak kitaplarını açıklayan yayınevlerinden biri oldu. Uzun zamandır beklenen yazar Pamela Clare'in yeni serisi Blakewell/Kenleigh Famili Üçlemesi'nin ilk kitabı "Tatlı Ceza"yı çıkarıyor. 20 Ocak'ta çıkmaya hazırlanan kitap tabi ki historical romance yani tarihi aşk romanlarından.

Orijinal adı: Sweet Release
Sayfa Sayısı: 496
Çevirmen: Nesibe Bodur

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 


Aşk sahip olmak değil, ait olmaktır.

5 sterlin… Yalnızca 5 sterlin karşılığında sözleşme onundu. Cassie köle ticaretinden nefret ediyor olsa da, Virginia’daki çiftliklerinde çalışacak işçilere ihtiyacı vardı ve o adamı ilk gördüğünde ateşler içinde kıvranırken onu o halde bırakırsa ölüme terk edeceğini de biliyordu. Fakat adamın yaraları iyileştikçe ve teninin bronzluğu güneşte daha da belirginleştikçe Cassie, Cole Braden denen bu adamın belgelerde yazılı olandan çok daha tehlikeli olduğunu öğrenecekti – çünkü tek bir bakışıyla nefesini kesiyor ve dokunuşuyla tüm duyularını esir alıyordu.


Kaçırılan, dövülen ve bambaşka bir isim ile çağırılan Alec Kenleigh ise İngiltere’de yaşamış soylu ve yakışıklı bir beyefendiden Amerikan kolonilerinde çalıştırılmak üzere alınan sözleşmeli bir köleye dönüşmüştü. Onu çiftlikteki herkes Cole Braden olarak biliyordu ve insanların gözünde kadınları baştan çıkarıp hayatlarını karartmakla suçlanan, sürgün edilmiş bir adamdı. Ona sahip olan büyüleyici güzellikteki bir kadına gönlünü kaptırınca, hem aşkına hem de özgürlüğüne sahip olabilmek için gerçek kimliğini ispatlaması gerekecekti. İşte o zaman her şeyi kendi lehine çevirebilirdi…


~~*~~


Pena Yayınları'nın yeni kitabı Cassie Mae'den Aşk-ı Felek. Kitap bildiğim kadarıyla herhangi bir seriye ait değil, tek bir kitap. İlginç bir konusu var ama sanki biraz kim kiminle belli değil gibi ;)

Orijinal adı: Switched
Sayfa Sayısı: 280
Çevirmen: Murat Demirci

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 

Âşık olmak için küçük bir yardıma ihtiyaç duyan herkese ithaf edilen bu hikâyede Kayla en yakın arkadaşının sevgilisi, okulun popüler çocuğu Talon’a çılgınlar gibi âşıktır. Onu ilk o görmüştür ancak en yakın arkadaşı Reagan ondan önce davranmıştır. Kayla’nın bu duygularını sadece Wesley bilmektedir. Wesley, Talon’ın en yakın arkadaşıdır ve Reagan’a âşıktır. Wesley ve Kayla aşklarına ulaşmak için beraber çalışmaya karar verir. 

Kitap hakkında ne dediler:

“Cassie Mae’nin kitapları zevkli kaçamaklarımdan biri haline geldi. Zevkli çünkü kim romantik komedi okumayı sevmez ki? Kaçamak çünkü kitabı okurken tüm sorumluluklarımı bir kenara bırakıyorum. Ne? Bulaşık mı var?” - Pauline Creeden

“Kesinlikle Aşk-ı Felek’e bayıldım. Sevimli, eğlenceli, kaçık ve etkileyici...” - The Shadow Realm

“Kısa ve çok lezzetli bir hikâye arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz!” - Dark Faerie Tales


“Mae, beni tüm hikâye boyunca kıkır kıkır güldürdü. Yarattığı karakterler eşsiz ve eğlenceli.” - Book Ner 


~~*~~



Hızla kitaplarına devam eden yayınevi Aspendos, beklenen kitaplarından birini çıkardı. Nicole Williams kaleminden Crash Serisi'nin ilk kitabı "Sana Vuruldum" çıktı. Şuanda 3 kitap olan seri, aşk romanlarından - adından anlaşılıyor zaten :)

Orijinal adı: Crash
Sayfa Sayısı: 336

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 

New York Times çok satanlarındaki “Sana Vuruldum” üçlemesinin bu ilk kitabında, dünya bu neslin Romeo ve Juliet'iyle tanışıyor: Jude Ryder ve Lucy Larson.

Southpointe Lisesi Lucy'nin son yılında olmak istediği son yerdi. Ta ki adı, baş belasıyla eşanlamlı hâle gelmiş olan Jude Ryder'la tanışana kadar. Sabıka kaydı bir tezden uzun olan Jude, sakinlerinin dengesiz olduğunun bilindiği yerel yetimhanede kalıyordu ve Lucy'nin sormaya çekinmesine yetecek kadar fazla kadın onun adıyla inlemiş, adını bağırmış ya da lanetlemişti. Lucy ara sıra tuhaf olsa da genelde normal bir şekilde yetiştirilmişti. Gözünü Julliard'a dikmiş bir şekilde bale ayakkabıları ve elbisesini giymek için yaşıyor ve beladan uzak durmak için elinden geleni yapıyordu. Bugüne dek.

Geçmişini geleceğinden ayrı tutmak istiyorsa Jude, Lucy'nin uzak durması gereken her şeydi. Ama uzak durmak yapamadığı tek şeydi.


Lucy Larson ve Jude Ryder için, aşk, onları parça parça edecek şey olmak üzereydi.



~~*~~



Elf Yayınları ocak ayında serilerine devam ediyor. Forever Serisi'nin ikinci kitabı "Daima Sen"i çıkarmaya hazırlanıyorlar. 20 Ocak'ta çıkacak olan kitap aşk romanı kitaplarından ve ilk kitabı okumuş biri olarak bence okuyun beğeneceksiniz. :))

Orijinal adı: Forever You
Sayfa Sayısı: 351
Çevirmen: Hanife Albayrak

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 


Connor Black'in hayatı şirketi ile bir çok kadını kendi amaçları için kullanmasından ibaretti. Onun için aşk, ilişki veya masalsı bir son hiçbir zaman mümkün olmayacaktı. Başına gelen bir trajedi yüzünden duygusal olarak hissiz ve yaralı olan Connor Black bir daha bir şey hissetmeyeceğine veya bir kadına aşık olmayacağına yemin etmişti. Tabii, bu ancak Ellery Lane hayatına kazara girip tamamen değiştirene kadar geçerliydi. Daha önce hissetmediği duyguları ve hisleri hissetmeye başlayan Connor kendini onun dünyasına çekilirken bulmuştu. Connor ve Ellery'nin aşklarının, cesaretlerinin ve güçlerinin test edildiği maceraya şahit oldunuz. Daima Aşk'ta hayatlarının bir araya geldiğini gördünüz. Şimdi maceraya Daima Sen ile Connor'ın gözünden bakma zamanı geldi


~~*~~


Elf Yayınları'nın diğer kitabı da Laurelin Paige'in Fixed Serisi'nin 3. kitabı "Sana Bağlandım". Serileri çabuk bitirme yolunda ilerleyen Elf Yayınları, bu seriyi de okurlarını fazla bekletmeden yayınlıyor. Bu kitapta 20 Ocak'ta çıkacak olan kitaplardan.

Orijinal adı: Forever with You
Sayfa Sayısı: 351
Çevirmen: Melek Golden

Satın almak için: kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 


Alayna Withers ve Hudson Pierce’ın ilişkileri adeta birbirlerine ve insanlara güven duyabilme yeteneklerini test ediyordu. İlişkilerine devam edebilmelerinin yolunun kapalı kapılarını açmak ve birbirlerine karşı şeffaf olmak olduğunu biliyorlardı. Yaralı kalpleri ile bunu başarmaları kolay olmayacaktı ve birbirlerine her zamankinden daha çok ihtiyaçları vardı. Alayna, sevdiği adama her zamankinden çok daha fazla güvenmeye ve onunla ilişkilerinin geleceğine yönelik planlar yapmaya başlamıştı. Ama bu mutlu günler Alayna’nın sandığı kadar uzun sürmeyecekti. Alayna, Hudson’ın büyük sırları olduğunu öğrendiğinde onu affedemeyeceğinin ve bu sırların onların sonu olacağının da farkındaydı.  Hudson’ın onu iyileştirebilecek tek erkek olduğunu bildiği halde sonsuza dek onunla olma hayali artık çok uzaklarda görünüyordu.


~~*~~~~*~~

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın