24 Ocak 2015 Cumartesi

2 ~~ Kitap Tanıtımları ~~
Olimpos Yayınları'nın yeni kitabı Özge Erkin kaleminden Masum Koza. Daha öncelerden facebook sayfamızda Özge Erkin'in kitabını yayınlayacaklarını duyurmuştuk şimdi yayınevi, kitabın kapak tasarımını ve tanıtım yazısını okurlarıyla paylaştı.

Kitap 26 Ocak'ta çıkıyor ve kapağı beğendim :)

Tanıtım yazısı: 

Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın…

İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakan.Hayal,intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini.

Umuda dair ne varsa,küle dönüştürmüştü.Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.

En büyük darbeyi aşkla vuracaktı.Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti.Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi…

Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi ?

Deniz gözlü bir adamın ruhunda dinlendirebilecek miydi yorgun yüreğini ?

Kadınların yüreği okyanus gibidir…İçinde binlerce canlı barındırır;
Ama en büyük batıklar yine içinde saklıdır…Kimi zaman görmene izin verir,kimi zamansa dalgaların köpüklerine saklar…Her kadının kendine ait bir gizemi vardır. Tıpkı her insanın gizlediği bir günahı olduğu gibi…

Karanlık geçmişinin izlerini silmek için, erkeklerden intikam alma hırsıyla yaşayan bir kadın…

İçinde büyük bir savaş veren ve kendisini hiç affetmeyen bir ruh hali…

Masumiyetiyle birlikte, mutlu bir gelecek hayalini kaybetmiş bir yaşam…

Herşeye rağmen kader geçmişin izlerini silecek miydi ?

Son savaşının kahramanı karşısındaydı… Tüm maskelerini indirdi,silahlarını kuşandı…Ama bir şeyi unuttu; Aşkı…


~~~~~~*~~~~~~"Beautiful" ve "Maddox Kardeşler" serilerinden tanıdığımız Jamie McGuire'nin yeni kitabı Kızıl Tepe, Yabancı Yayınları logosuyla 6 Şubatta çıkıyor.

Şahsen ben kapak tasarımına ayrı bayıldım, konusuna ayrı bayıldım! Alınacak bir kitap daha :)

Orijinal adı: Red Hill
Sayfa Sayısı: 376

Tanıtım yazısı: 

Âşık olduğunuz kişiyi hayatta kalabilmek için öldürmek zorunda olduğunuzu bilseniz ne yapardınız?

İki kızını yalnız başına yetiştirmek için çabalayan Scarlet; evli, fakat âşık olmanın ne demek olduğunu unutmuş, tek yaşama nedeni küçük kızı olan Nathan ve tek derdi kız kardeşi ve erkek arkadaşlarıyla yapacakları hafta sonu kaçamağı olan üniversiteli bir genç kız olan Miranda…

Dünyayı etkisi altına alan bir salgın patlak verdiğinde bu üç kişinin hayatı beklemedikleri şekilde kesişir ve artık tek amaçları vardır: Bu yeni ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek.

“Etkileyici… Yüreğinizi hoplatacak bu hikâyenin her dakikasına bayılacaksınız!” – Tracey Garvis Graves, Ada romanının New York Times çok satan yazarı.

“Sürükleyici bir kıyamet sonrası hikâyesi… McGuire etkileyici detaylar ve güçlü karakterlerle başarısını bu türde de kanıtlıyor.” – Booklist


“Ürkütücü, sürükleyici ve acımasızca gerilimli.” – Closer Magazine


~~~~~~*~~~~~~Novella Yayınları, oldukça sevimli bir kapak tasarımı ile Bella Andre'nin yeni kitabı Gözlerinde Kaybolduğum Gece kitabını çıkardı. 20 Ocak'ta satışa çıkan kitap aşk kitaplarından zaten kapaktan da belli değil mi ;)

The Sullivans Serisinin 4. kitabı ve serinin diğer kitapları sırasıyla Uzun Yağmurlardan Sonra, Sonrası Şiir Gibi, Bir Kıvılcım Yeter.... Son kitap da Gözlerinde Kaybolduğum Gece adıyla çıkıyor.

Orijinal adı: Can't Help Falling in Love
Sayfa Sayısı: 304
Çevirmen: Selin Gül Seçer


Tanıtım yazısı: 

Aşkın olduğu yerde imkânsız diye bir şey yoktur.

Sophie çocukluğundan beri Jake’e âşık, güzeller güzeli bir kütüphanecidir ama bir restoran zinciri sahibi olan Jake’in onu fark etmediğini düşünmektedir. Ağabeyi Chase’in düğününde onun dikkatini çekmeye karar veren Sophie bunu başarır, ancak eğitimini güçbela tamamlayan Jake kendisini ona bir türlü yakıştıramamaktadır.

Kafalarındaki soru işaretleri bir yakınlaşıp bir uzaklaşmalarına sebep olsa da Sophie ve Jake, aralarındaki bu muazzam çekime bir türlü engel olamaz. İşin içine Sophie’nin altı ağabeyi ve sürpriz  ikizler de girince kendilerini romantik, sımsıcak ve eğlenceli bir aşk hikâyesinin içinde bulurlar.

“Ateşli bir hikâyeyle tatlı bir romantizmin mükemmel kombinasyonu.” - Barbara Freethy 

“Bella Andre’nin sımsıcak romanları içinizi ısıtacak. Her kitaptan ayrı bir tat alacaksınız.” - The New York Times 

“Çok sevimli karakterler, alev alev yakan bir aşk ve iç burkan bir duygu yoğunluğu.” - USA Today


~~~~~~*~~~~~~Pena Yayınları'ndan yeni bir kitap geliyor. Kalpyanı Koyu serisinin ilk kitabı Yeni Biri çıktı. 20 Ocakta raflarda yerini almaya başlayan kitap genç yetişkin kitaplardan biri.

Orijinal adı "Heartside Bay" olan seri 12 kitaptan oluşuyor.

Orijinal adı: Kalpyanı Koyu: Yeni Biri
Sayfa Sayısı: 160
Çevirmen: Uğur Mehter

Tanıtım yazısı: 

Gençlik edebiyatında etkileyici bir çıkış yapan yeni romantik bir seri

“Yeni Biri”

Kalpyanı Koyu’na “Yeni Biri” gelir; hayat ve aşk konuşur...

Lila Murray eski hayatındaki üzüntü ve acıları bir kenara koyup Kalpyanı Koyu’nda yeni bir hayata başlamaya kararlıdır.

Fakat okulun en ateşli çocuğu Ollie’nin ilgisini çektiğinde hemen okulun kraliçe arısı Eve’in düşmanı olur. Eve Ollie’yi kendine saklamıştır ve şimdi onları ayırmak için elinden geleni yapacaktır…  

 Kalpyanı Koyu’na hoş geldiniz

Pena Yayınları, İngiliz kadın yazar Cathy Cole’un “Kalpyanı Koyu” serisinin ilk kitabı “Yeni Biri” ile genç yetişkin edebiyatının romantik sularına bir kez daha yelken açıyor.

Hayali bir İngiliz kasabası olan Kalpyanı Koyu’ndaki bir grup genç kızın hayatlarına, aşklarına ve sırlarına odaklanan kitap bol bol romantizm vaat ediyor. Gençlik aşklarının karmaşık, tuhaf ama tamamen romantik doğası kitaba yansıyor.

Romantik olduğu kadar gizemli

Kitap içerdiği aşk öyküsünün yanı sıra, ilk kitabın başkarakteri Lila’yı çevreleyen gizemle de ilgiyi ayakta tutmayı başarıyor. Cathy Cole’un sözünü sakınmayan, dışadönük ve ilginç bir karakter olarak yarattığı Lila, geçmişindeki sırlardan kaçmaya çalışırken  aşk heyecanını tadıyor.


Genç okurlar “Yeni Biri” ile Pena Yayınları’nın yeni serisine eğlenceli ve sürükleyici bir başlangıç yapacak.


~~~~~~*~~~~~~Uzun zamandır beklenen kitap Rehine'nin yeni basımı çıktı. Optimum Kitap logosuyla yayınlanan kitap, Aşka Rehin kitabının kapak tasarımıyla uyum içerisinde ki bu bence oldukça hoş olmuş.

İlk basımını bulamayanlar ya da Aşka Rehin'i okuyup da Rehine'yi almak isteyenler kitap çıktı! :)

Tanıtım yazısı: 

Bir vefa borcu güçlü bir aşkı beraberinde getirir mi?

Sosyetenin Asi Gülü lakabıyla adından sıkça söz ettiren Esma Hazne aşktan uzak duran biriydi. Sıkça erkekleri terslemesi yüzünden birçok gazeteye manşet oluyordu. Popülarite onun için önemli değildi. Onun tek bir düşüncesi vardı: Okulunu başarıyla bitirip Hazne Holding’in yönetimine geçmek.

Ta ki haberi olmadan küçük bir oyunun parçası olana dek…


Başarılı iş adamı Baran Gökdağ'ın, bir vefa borcu yüzünden hiç tanımadığı sosyetik bir kızı, kısa süreliğine himayesi altında tutması gerekiyordu. Siciline birini kaçırmaktan dolayı suç işlenmesi ihtimali onu bir hayli tedirgin ediyordu. Üstelik kıza ilk görüşte tutulmuştu. Şimdi ona aklı başka, kalbi başka bir şey söylüyordu. Hırçın rehinesiyle sevgili olması, yaşayacakları birçok belayı da beraberinde getirecekti.


~~~~~~*~~~~~~
Aspendos'un yeni kitabı Dövmeli Adamlar Serisi'nin ilk kitabı Rule. Orijinal isim, orijinal kapak kullanan yayınevi, bu çizgisini bozmadan devam ederse kitaplığımda en çok kitabı bulunan yayınevlerinden biri olup çıkacak :D

Orijinal adı "Marked Man" olan seri 6 kitaptan oluşuyor.

Orijinal adı: Rule
Sayfa Sayısı: 360
Çevirmen: Cemre Bengisu Baydar

Tanıtım yazısı: 

İki zıt karakterin aşkı var bu kitapta!

Rule Archer gibi bir baş belası için Shaw Landon, kibirli ve kusursuz bir prensesti. Üstelik o, ölmüş ikizinin yakın arkadaşıydı. Shaw, başkalarının kurallarıyla yaşıyordu, Rule ise kendi kurallarını koyardı. Onun gibi bir iyi aile kızına vakti yoktu, bu kız onun gerçekte kim olduğunu görebilen tek kişi olsa bile…

Shaw Landon, Rule’u ilk gördüğü günden beri seviyordu. Oysa Rule, Shaw gibi başarılı bir tıp öğrencisinin istememesi gereken her şeye sahipti. Ama Shaw, Rule’un ürkütücü piercinglerinden, dövmelerinden ya da vahşi tavırlarından korkmazdı, ona uygun olmadığını bilse bile…

Tesadüf eseri unutulmaz bir gece geçirirler. Artık bir soruya cevap bulmaya çalışacaklardır: Bu iki zıt karakter büyük bir aşk mı yaratacaklar, yoksa birbirlerinin hayatını zindana mı çevirecekler?~~~~~~*~~~~~~*~~~~~~*~~~~~~

2 yorum :

  1. Bella Andre'nin kitabı ve Rehine çok ilgimi çekti.Teşekkürler. :)

    YanıtlaSil
  2. Masum Kaza'nın kapağı çok iyi :)

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın