8 Haziran 2015 Pazartesi

5 Kitap Tanıtımı

Kitabın adı    : İşgalci
Orijinal adı   : Invaded
Seri adı          : Alienated #2
Yazarı           : Melissa Landers
Çevirmen      : Demet Orhan
Yayınevi        : Go Kitap
Sayfa sayısı    : 432


Kitabın tanıtım yazısı:

UZAYLILAR İNSANLARLA İTTİFAKA HAZIRLANIYOR. 

Bu kez de Dünyalı Cara Sweeney,  L’eihrlilerin konuğu.

L’eihrli erkek arkadaşı Aelyx’i, iki gezegen arasındaki ilişkileri yoluna koymak için, Dünya’ya gönderdikten sonra yabancı bir gezegende bir başına kalan Cara’nın etrafı onu istemeyen klonlarla çevrilmiştir. Hatta Aelyx’in evcil hayvanı bile ondan nefret eder. Yeni hayatına uyum sağlamak için her yolu deneyen Cara, çok geçmeden bu gezegende Aelyx ile mutlu olup olamayacağını sorgulamaya başlar.

Dünya’daki Aelyx’in durumu da Cara’nınkinden farklı değildir. Birbiri ardına düzenlenen suikastların hedefindeki  Aelyx, Dünya-L’eihr ilişkilerini güçlendirmek için yoğun bir halkla ilişkiler kampanyası yürütmeye çalışır. Dünya hükümetlerinin vatandaşlarından gizlediği küresel su krizine çözüm getirecek teknoloji L’eihrlilerin elindedir ama bu teknolojiyi Dünyalılarla paylaşmaları ancak ittifak kurmalarıyla mümkündür. Ama her iki taraftan da yükselen itirazlar ve ittifakı baltalayacak şiddet eylemleriyle Cara’nın da Aelyx’in de işleri hiç de kolay değildir. 

İki genç âşık, bir yandan gezegenlerinin geleceği için canla başla mücadele ederken bir yandan da birbirlerinden sayısız ışık yılı uzakta ayrılık acısına katlanmaya çalışır… ta ki dünyalarına yönelik bir tehdit onları yeniden birleştirene dek.
5 yorum :

 1. Kapak yazısından ilginç bir kitaba benziyor. Sizce nasıl akıcı mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fantastik bir kitap ve bu türün okuruysanız bence okumalısınız, beğenirsiniz bence :) henüz bu kitap çıkmadı çıkacak ama zaten Alienated serisinin 2. kitabı ilk kitabın yorumunu da yakında blogda paylaşacağım :)

   Sil
  2. Önce ilk kitabı paylaşmanız gerekmiyormuydu :) neyseki her paylaşımınızı takip ediyorum. Yoksa çıkmamış kitabı arayacaktım :))

   Sil
  3. İlk kitabın tanıtımı zaten mevcut blogumuzda... İlk kitap Yabancı ve ilk kitabın adı ile ya da yazarın adı Melissa Landers olarak aratırsanız çıkacaktır blogda.

   http://illekitap.blogspot.com.tr/2014/10/kitap-haberleri-ve-tantmlar.html

   Sil
  4. Bu arada serinin 2. kitabı İşgalci de 15 Haziranda çıkıyor.

   Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın