26 Kasım 2015 Perşembe

4 Kitap Tanıtımları

Kitabın adı    : Kızgın Kum Bahçesi
Orijinal adı   : Tha Garden of Burning Sand
Yazarı           : Corban Addison
Çevirmen      : Arzu Altınanıt
Sayfa sayısı   : 479
Yayınevi        : Feniks Kitap

Kitabın tanıtım yazısı:

Lusaka, Zambiya.

Zoe Fleming, Lusaka’da çocuk istismarı ve cinsel suçlara karşı savaş açmış bir sivil toplum kuruluşu olan CILA’da görev yapmaktadır. Adalet sistemi neredeyse işin içinden çıkılmaz hale gelen Zambiya’da artık bir şeylerin değişme zamanı gelmiştir. Adaletin güçlüden yana çalıştığı sistemde özellikle çocuklara ve kadınlara karşı işlenen suçların sağlıklı ve doğru olarak sonuçlanması için yeni bir umut ışığı belirmiştir. 

Down sendromlu bir çocuk olan Kuyeya’nın Lusaka’nın kenar mahallelerinin birinde darp ve tecavüz edilmiş olarak bulunmasıyla birlikte Zoe Fleming ve çalıştığı STK için, Polis memuru Joseph Kabuta’nın yardımıyla amansız bir mücadele başlar. Bu mücadele sadece hukuk düzenine karşı değil aynı zamanda Zambiya’nın çürümüş toplumsal yapısına karşı da bir başkaldırıdır. Soruşturma Zambiya toplumunu deprem gibi sarsarken, Zoe'nin zihninde de aşka, sadakate, aileye ve özellikle adaletin anlamına ilişkin kökten değişikliklere neden olacaktır.

Zoe Fleming’in Polis memuru Joseph Kabuta’yla kurduğu iş ilişkisi aşka dönüşürken, Dava Zoe’yi Lusaka'nın hoyrat mahallelerinden Victoria Şelaleleri'ne, sokaklarını AIDS bürümüş Johannesburg'dan büyüleyici Cape Town'a sürükler. 


“Cinsel şiddet suçları, Zambiya’nın toplumsal yaşam dokusuna zarar vermektedir ve hiçbir savcı ya da yargıç, bu tür suçların faillerini belirleyecek, anayasal geçerliliği olan araçlardan mahrum edilemez. DNA, ülkemizdeki ceza adaletinin çehresini değiştirecekse izin verelim değiştirsin. Eşlerimizin, kızlarımızın, annelerimizin ve büyükannelerimizin sokakta tek başlarına yürümekten korkmasına neden olan korkunç tecavüz ve taciz eylemlerine bir son verilmesinin zamanı gelmiştir.”Kitabın adı    : Kağıttan Kalpler
Orijinal adı   : Paper Hearts
Yazarı           : Courtney Walsh
Çevirmen      : Buse Barış
Sayfa sayısı   : 456
Yayınevi        : Arkadya Yayınları

Kitabın tanıtım yazısı:

Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere…

Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir.

Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?
Kitabın adı    : Bob'un Armağanı
Orijinal adı   : A Gift from Bob
Yazarı           : James Bowen
Çevirmen      : Seda Çıngay
Sayfa sayısı   : 160
Yayınevi        : Yabancı Yayınları

Kitabın tanıtım yazısı:

Bob ve James’in sıcak dostluğu, yeni bir Noel macerasıyla tekrar okurlarıyla buluşuyor.

James bulduğu yaralı kediyi sokaklardan kurtardığından beri hem ikisinin hem de Sokak Kedisi Bob ve Bob’un Dünyası kitaplarını okuyan milyonların hayatı değişmiş, James ve Bob eşsiz bir arkadaşlık kurmuşlardı.

Bob’un Armağanı’nda ise James, sokakta geçirdiği Noelleri ve Bob’un ona en zor zamanlarında nasıl yardım ettiğini hatırlarken aynı zamanda Noel’in gerçek anlamını da kavramaya başlıyor.     Kitabın adı    : Müzik Listeniz Hayatınızı Değiştirebilir
Yazarı           : Galina Mindlin & Don Durousseau & Joseph Cardillo  
Sayfa sayısı   : 216
Yayınevi        : PozitifYayınları

Kitabın tanıtım yazısı:

Cebinizde taşıdığınız şarkıların gücünü hissedin!

Canlanmak için müziğin sesini açmanın yeterli olduğunu düşünüyorsanız müziğin yaratabileceği mucizelerden tümüyle yararlanmıyorsunuz demektir. 

Müziğin gerçekten faydasını görmek için size daha iyi bir önerimiz var: Yavaş bir şarkıyla başlayın ve hızlı şarkılara geçerek enerjinizin yükseldiğini hissedin. 

Müzik Listeniz Hayatınızı Değiştirebilir, sevdiğiniz müziklerle hayatınızı değiştirmek için kullanabileceğiniz, bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler sunuyor. 


Bu kitapta öğrendiklerinizle:

•  Kaygılarınızdan kurtulacak,
• Daha mutlu hissedecek,
• Hafızanızı geliştirecek,
•Ruh halinizi iyileştirecek,
• Yaratıcı bir yaşam sürecek,
• Stres, uykusuzluk, depresyon ve bağımlılıkla daha iyi mücadele edeceksiniz.

Müzik Listeniz Hayatınızı Değiştirebilir, size yan etkisi olmayan bir reçete sunuyor: 

Yaşamınızı güzelleştirmek için yapmanız gereken tek şey, müzik listeleri hazırlamayı öğrenmek ve onları dinlemek.
4 yorum :

 1. Kitapların hepsini çok merak ettim.
  Arkadya yine güzel bir kapağa imza atmış.
  Son kitabıda merak ettim çünkü çok müzik dinlerim ve müzik listemde her telden var.
  Degişik bir kitap gibi duruyor:)
  Yazılarınızı severek takip ediyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadya ve kapakları ayrılmaz bir bütün zaten :) ahh bir de püsküllü ayraçlar :)
   Kızgın Kum Bahçesi'ni de tavsiye ederim yazarın bir kitabını okumuştum hem sürükleyici yazıyor hem de gerçek hayattan dokunuşlar barındırıyor kitaplarında. Etkileyici ve süper kurgular oluyor.

   İlginiz için de teşekkür ederim =) dilerim istediklerinizi bulabiliyor yorumlarımız tatmin edici bir şekilde fikir veriyordur sizlere:)

   Sil
  2. Kızgın Kum Bahçesini listeme aldım.
   Sizin tavsiyenizle kesin almış oldum.
   Arkadya nin ayraçları süper annem görünce derdi hep ne güzel kitap ayraci yapmışlar püsküllü püsküllü diye:)
   İstedigimi buluyorum siz benim okuduğum ilk kitap blogusunuz.
   Bloglar olduğunu ilk sizi okuyunca öğrenmiştim yıllar önce:)

   Sil
  3. Ahh, çok teşekkür ederim. Böyle severek takip edilmek daha bir hevesle yazılar yazmami sağlıyor. Çok teşekkürler. :)

   Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın