20 Aralık 2017 Çarşamba

0 Monica McCarty - Gazap (Highland Guard #3)


~~~*~~~
Doğru olan ilk izlenimiydi: Arthur Campbell hep bir ayağı kanının dışında olan bir adamdı. Anna'ya asla muhtaç olduğu istikrarı sağlayamazdı. Bıraksa, yalnızca kalbini kırardı.
~~~*~~~

Veee Monica McCarty severler gelsinnn diyemeyeceğim... ama yine de gelsinler :) Her ne kadar Koridor Yayınları bu serinin devamını getirmeyecek olsa da çıkmış olan 4 kitabını okumamazlık yapamazdım çünkü kadının kalemine bayılıyorum. 

Monica McCarty'nin kitaplarındaki diğerlerinden ayıran en büyük özelliği geçmişte yaşanmış olan olayları biraz kurgusal hale getirip okurun önüne sunması. Evet biraz tarih kokuyor olsa da kitaplara aşkı öyle bir işliyordu ki eşsiz bir tat bırakıyor ağızda. Keşke serinin devamını okuyarak bu tadı devam ettirebilseydik... 

İyi tarafından bakalım en azından yazar hepten kaybedilmedi Nemesis Kitap başka serilerine el attı bile... dilerim bu serisine de bir el atıp devamını getirir. 

~~~*~~~
Anna'nın ona bu denli kayıtsız kalması, Arthur'un yüreğini zehir gibi yaktı. Kavurdu. Sızlattı. Ruhunu dizginlenemez bir pervasızlık hali bürüdü. 
~~~*~~~

Kitaba dair yorumuma gelirsek muhteşem bir tarihi aşk romanı daha... aslında tam da adının kitabı hem İskoçya'nın İngilizler'in elinden kurtulmasının savaşına dokunurken bir yandan da oluşan kurgusal karakterlerle muhteşem bir aşka dokunuyoruz. 

Kral Robert'ın eşsiz yetenekteki İskoç Muhafız Alayı -kimlikleri sadece birbirleri tarafından bilinip kimsenin kim olduklarını bilmediği hayalet ordu- keşifçisi İzci yani Arthur bu sefer çok tehlikeli bir göreve gidiyor... Bu sefer ki görevinde sadece hayatı değil aynı zamanda kalbi de tehlikede... öyle bir tehlikede ki... büyük bir aşk acısını beraberinde getiriyor. 

Babasının katilinin kızına aşık oluyor! Yani Anna'ya... 

Thor ve Eric'i okumak süperdi hele ki kitapta onların evliliklerine dokunulmasına bayıldım. Alaydaki diğer kişilerle olan diyaloglar ve güven süper. Öyle bir güvenle zaten bir savaş kazanılır... 

~~~*~~~
Anna hala onun canına okumaya geldiği adamın kızıydı. İkisi için geleceğin barındırdığı tek şey ihanetti.
~~~*~~~

Savaş sahneleri çok güzeldi, çok tatmin ediciydi ama belki son savaş biraz daha detaylandırılabilirdi diye düşünüyorum ama yine de güzeldi. Arthur ve Anna arasındaki ilişki... ne desem bilemedim... Güzel ama sırlarla ve belki yalanlarla doluydu ama o aşkın... o ilişkinin ayakta kalabilmesi süperdi. Bayıldım! 

Ama özellikle çarpıcı olan sahne en azından benim için... Arthur'un seçim yaptığı sahneydi... intikamımı yoksa Anna mı? Zor bir karar ama geleceğini ve aşkının sonunu belirleyecek bir karar! 

Ben kitabı çok beğendim. Özlemişim bu kadının kitaplarını... o yüzden her ne kadar seri devam etmeyecek olsa da bu serinin çıkmış kitaplarını bitireceğim ve Nemesis'in bu seriye devam etmesi için dua edeceğim. 

~~~*~~~
Eğer Anna izin verirse, Arthur onun için - ikisi için- mücadele edecekti. "Sana geri döneceğim Anna. Eğer beni yanında istersen, sana geri döneceğim."
"Tabi ki seni yanımda isteyeceğim. Hiçbir şey bunu değiştirmeyecek."
~~~*~~~

Highland Guard Serisi (İskoç Muhafız Alayı)


Kitabın adı    : Gazap
Orijinal adı   : The Ranger
Yazarı           : Monica McCarty
Çevirmen      : Gönenç İnal
Seri bilgisi     : Highland Guard  #3
Yayınevi        : Koridor 
Sayfa sayısı    : 496

Kitabın tanıtım yazısı:

Üstün keşif becerilerinden dolayı kralın gözde ordusuna seçilerek düşman cephesine sızan Arthur Campbell, bir sonraki adımı için emir beklemektedir. Adeta bir gölge gibi hareket ederken, babasını öldüren liderin klanına karşı yüreği intikam ateşiyle yanıp tutuşmaktadır. Ancak düşman cephesinin tam kalbinde karşısına beklenmedik bir engel çıkar. Gizli kapaklı işleri aydınlatmadaki becerisiyle ondan aşağı kalır yanı olmayan, efsanevi güzelliğiyle Anna MacDougall.

Babasının kuvvetlerine yeni katılan bu sert görünüşlü, yakışıklı adamdan etkilenen Anna, onun kendisine karşı kararlı bir tavırla kayıtsız kalışını bir meydan okuma olarak kabul etmeye hazırdır. Savaşın bir an önce bitmesini dileyen Anna, sevebileceği iyi bir adamla sakin bir hayat paylaşma hayalleri kurarken, onu gözleriyle kendine çeken ancak sözleriyle uzaklara iten bu esrarengiz şövalyeye gönlünü kaptırır. Fakat tehlike, yalan dolan ve ufukta görünen savaş, ikisini birbirlerinin tutkularını ve sırlarını öğrenmeye sürükleyince, adeta çelikten bir vücuda sahip bu savaşçı bir seçim yapmak zorunda kalır: Aşk mı? Yoksa intikam mı?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın