21 Haziran 2013 Cuma

0 Luke Rhinehart - Kafası Kıyak RaflardaPegasus Yayınları Zar Adam'ın yazarı Luke Rhinehart'ın kaleminden yeni bir kitabı daha okuyucuya sundu. 20 Haziran'da raflardaki yerini alan kitaba yazarın kalemini sevenler hemen ulaşabilir.  Kitabın kısa özeti şu şekilde;
Hippiler, sanatçılar, üçkâğıtçılar, filozoflar
ve manyaklar… 
Komik, eğlenceli, erotik ve felsefi bir roman.

Hippi devriminin yaşandığı 60’lı yılların sonunda geçen Kafası Kıyak hippi düşüncesi ve muhafazakârlığın çılgınca çatışmasına sahne olan oldukça eğlenceli bir hikâye. Roman çiçeği burnunda Katya’nın Mallorca Adası’na sanat eğitimi almak için gitmesiyle başlar. Katya ait olduğu yeri bulamamış, toy ve güzel bir üniversite öğrencisidir. Yaşamaya başladığı bu dağ köyü sanatçılar, üçkâğıtçılar, filozoflar ve manyaklarla doludur. Birçok erkek (ve birkaç kadın) Katya’yla yakınlaşmak istemektedir fakat Katya kimi seçmesi ve nasıl bir insan olması gerektiği konusunda kararsızdır.

Hippi Franz, Katya’nın almış olduğu dini eğitimin öğrettiği her şeyin tam tersini yapan bir karakterdir ancak diğer herkesten daha güvenilir ve sevimli görünmektedir. Ünlü İspanyol ressam Piccolo Londo kendisine yeni resim projesinde yardımcı olmasını istediğinde Katya tereddüt yaşar; ressam ve asistanı çıplak çalışmaktadır. Fakat çevresindeki herkes bunun kaçırmaması gereken bir fırsat olduğunu söyler. Bu çılgınlıklar içerisinde Katya yepyeni bir dünyada kendini keşfetme yolculuğuna çıkar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın