27 Kasım 2013 Çarşamba

0 Harlequin'in Aralık Ayı Kitapları

Harlequin Türkiye, biliyorsunuz ki her ay yeni kitaplar çıkarıyor ve her ay sonu da gelecek ay çıkarakları kitapları tanıtıyor. Beyaz Dizi kitapları ile Türkiye'de müthiş bir okur kitlesine sahip olan Harlequin, Aralık 2013 ayı kitaplarını okurlarına duyurdu... 

İşte o kitaplar ve konuları....


İlk olarak yılbaşına özel "Noel Büyüsü" olarak özel sayı çıkaran Harlequin bu kitapta üç harika yazarın üç hikayesini barındırıyor. Nora Roberts, Debbie Macomber ve Lynne Graham'ın kaleminden kısacık sıcacık hikayeler okuyabileceksiniz. 

HAYAT BİR MUCİZEDİR - NORA ROBERTS 
Genç ve başarılı gazeteci Jason Law, on yıl önce dünyayı dolaşma arzusuyla ayrıldığı kasabaya Noel tatili için geri dönmeye karar vermişti. Yol boyunca zamanın, doğup büyüdüğü kasabayı nasıl da değiştirmiş olacağını düşündü.
Ardında bıraktığı ve unutamadığı büyük aşkı Faith'i ziyaret edip etmeme konusunda kararsızdı. Onun başkası ile evlendiğini ve bir çocuğunun olduğunu biliyordu. Ancak boşandığını öğrenmek sürpriz olmuş ve umudun yeniden canlanmasına neden olmuştu.  

BEMBEYAZ AŞK - DEBBIE MCOMBER 
Uçak yoğun kar yağışı yüzünden başka bir havaalanına, Portland’a inmişti. Hava koşulları düzelene kadar burada bekleyeceklerdi. Shelly’nin Noel için sadece dört günlük izni olduğu için Seattle’a arabayla gitmek çok daha iyi bir fikirdi.
Terminalde araba kiralama acentelerinden birine yaklaştığında uçakta dikkatini çeken adamın da orada olduğunu gördü. Ne tesadüf ki ikisi de Seattle’a gidiyorlardı ve kiralanmak üzere sadece bir araba vardı. 

MASUM YÜREKLER - LYNNE GRAHAM 
Noel zamanıydı ve bu yeni umutlar demekti… Vito Barbieri, sert, huysuz ve bir o kadar da yakışıklı bir adamdı. Ava vaktiyle onu nasıl baştan çıkarmaya çalıştığını ve reddedilince kendisini nasıl aşağılanmış hissettiğini hatırlıyordu. Vito onca zaman sonra Ava ile karşılaşmayı hiç beklemiyordu. Vito’nun yüreğinde intikam ateşi tutuşmuştu. Ancak bunu başarmak için genç kadına hissettiği karşı konulmaz arzuyu yenmek zorundaydı.

Her ay olduğu gibi bu ayda bir tarihi aşk romanımız var üstelik kalemine bayıldığım bir yazar olan Michelle Willingham'ın yeni serisinin 2. kitabı :) MacKinloch Klanı Serisinin ilk kitabı Özgürlüğe Hasret'in blogumuzda yorumunu bulabilirsiniz.

AŞK VE SAVAŞ - MICHELLE WILINGHAM 
Alex MacKinloch, klanının şefi olarak halkının üzerine çöken kara bulutları dağıtmak ve klanını yeniden eski gücüne kavuşturmakla mücadele etmektedir. Bu sırada çok sevdiği karısını ihmal etmiştir. Sonunda Laren'in ondan her geçen gün uzaklaştığını fark ettiğinde aşklarını yeniden alevlendirmek için nasıl bir adım atacağını bilemez.  
Laren'in, evlendiklerinden beri kocasından sakladığı ve klanı refaha eriştirecek olan sırrını öğrenmek onu harekete geçirir. Laren için, aşkın tatlı dokunuşu artık ulaşılması güç bir hayale dönüşmüş, bu yüzden de kendine yarattığı küçük dünyada yaşamaya başlamıştır. Kocasının ona bakışlarındaki açlığı fark etse de evliliklerini yeniden canlandırmak için ne yapması gerektiğini bilemez.  
Ancak Alex güçlü bir savaşçıdır ve her türlü mücadeleye aşkı için göğüs germeye hazırdır...
GÜNAHA DAVET - SARAH MORGAN 
Taylor Carmichael kötü şöhretinin izlerini silmek istiyordu. Ancak meşhur ve zengin Corretti ailesinin asi çocuğu Luca Corretti’yle karşılaşması paparazzilerin eline düşmelerine neden olmuştu. Luca’nın hiçbir şey umurunda değildi. Gazeteler kendisinden istedikleri gibi bahsedebilirlerdi. Fakat Taylor, haklarında yapılan haberden ötürü burnundan soluyordu. Luca’nın basında ilgili fotoğrafların yayınlanmasına engel olma şansı vardı ama o bunu yapmamıştı. Taylor’ın intikamı ağır olacaktı...

SIRLARIN İHANETİ - KELLY HUNTER 
Ruby Maguire, dürüst olmayan erkekler nedeniyle çok üzüntü yaşamıştı. Damon West ise sırlarla dolu bir adamdı. Ruby, onunla beraber olabilmek için kendisine karşı dürüst olmasını istediğinde, Damon olabildiğince bunu yapmaya özen göstermişti. Duygularını açık ve net bir biçimde ifade edebilen biriydi. Ancak Damon’ın tahmin edemediği...

İNANMAK İSTİYORUM - LYNNE GRAHAM 
Atina’nın arka sokaklarından gelip dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Sergios Demonides, hayatta her şeyi gördüğüne ve yaşadığına inanmaktadır. Ta ki bir gün Beatriz Blake, kendisine anlaşmalı bir evlilik teklif edinceye kadar. Sergios yeni bir cinsel zafer peşinde değildir, o sadece ölen kuzeninin çocuklarına bir anne aramaktadır. Bu sade, iddiasız ama gururlu genç kız ile tüm kadınların peşinde koştuğu son derece yakışıklı, güçlü ve acımasız genç milyarder, anlaşmalı bir evliliğe imza atarlar. Ancak çok geçmeden evlilik anlaşmasının şartlarına uymanın hiç de kolay olmadığını fark ederler. 

SEVDİĞİM ADAM - MAISEY YATES 
Ajax Kouros’un bir planı vardı. Ancak düğün günü terk edilmek mi? İşte bu planda yoktu. Geleceği bir Holt varisi ile evlenmesine bağlıydı. Gelinin kız kardeşi, ona bir anlaşma ile geldiğinde hayır diyebilir miydi? Leah Holt’un küçüklüğünden beri sevdiği adam, ablasını tercih etmişti. Şimdi ise hem aile mirasını korumak hem de Ajax’a sahip olmak için bir şans geçmişti eline. Ama nikâh masasına oturmakla iş bitmiyordu. Asıl mücadele bundan sonra başlayacaktı.


KIZIL BUKLELER - LYNNE GRAHAM 
Kat Marshall her şeyini kız kardeşleri için feda etmişti. Artık paraları suyunu iyice çekmişti. Masum Kat, karşısına Rus Mikhail Kusnirovich çıkana dek hayallerini ve rüyalarını unutmuştu. Trilyoner Mikhail’inse hayalleri yoktu hiç. Müthiş serveti sayesinde, istediği her şeyi elde edebilirdi. Kat’i yatağa atmak kolay olmalıydı ama onu baştan çıkarmak neredeyse imkânsızdı! Bu yüzden Mikhail ona tüm borçların ödemeyi teklif etti. Kat, karşılığında, Mikhail’in yatında bir ay geçirip ona eşlik edecekti, o kadar!  

KİM DAHA ŞANSLI - KIM LAWRENCE  
Zoe Grace, Montero Malikânesi için başarısız bir kâhyaydı ve iki hafta içinde kovulmak noktasına gelmişti. Bakmak zorunda olduğu iki çocuk olduğu için çaresizdi. Isandro Montero, yeni kâhyasının beceriksizliğine inanamıyordu. Son derece çekici bulduğu bu kadını kovması gerekiyordu. Ama kasaba halkının tutumu ve Isandro’nun itibarı konusu bir soru işaretiydi. Aslında o, Zoe’yi gözünün önünde, belki de elinin altında tutabileceği bir yerde istiyordu…

KALBİMDEKİ UMUT - MICHELLE REID 
Rachel ile Daniel üç harika çocuk sahibiydiler ve sağlam bir evlilikleri vardı, en azından Rachel öyle sanıyordu. Ancak Daniel’in bir ilişkisi olduğunu öğrendiğinde, mutlu hayatı paramparça oldu. Rachel evliliğini kurtarmak için her şeyi yapardı ama geç kalmış olabilirdi. Noel yeni sürprizler demekti. Peki ya ihaneti affedebilecek miydi Rachel? Ya da ihanet gerçekten var mıydı?
MASUM GÜZEL - LUCY MONROE 
Başarılı iş adamı Vincenzo Tomasi’nin, Noel’e kadar yeğenlerine annelik edecek birini bulması gerekiyordu. Bu iş için düşündüğü milyon dolarlık ücretin çok çekici olacağından emindi. Audrey Miller zaten onun için çalışıyordu ve çocukları seviyordu. Vincenzo’nun, seçtiği adaydan eş olarak da beklentileri vardı. Gizemli patronuna yıllardır platonik âşık olan masum Audrey, alışılmamış bu iş görüşmesinde, o ana kadar güçlükle...
 İKİLİ OYUN - MICHELLE CELMER 
Terri bir bebek istiyordu, Nick ise bir varis. Başlangıçta mükemmel bir anlaşma gibi görünüyordu bu. Ta ki bebeği bu şekilde yapmaya karar verene kadar. En yakın arkadaşından bir bebek sahibi olması, Nick Caroselli'nin sonu demekti. On milyon doları almaya hak kazandığında, Terri Phillips’e de istediğini vermiş oluyordu. Bebek doğduğunda ve para bankaya yattığında, velayeti paylaşarak boşanabilecekler ve eski arkadaşlıklarına döneceklerdi. Ancak yeni yıla doğru planları keskinleşirken bambaşka bir yola gireceklerdi.

KESİŞEN YOLLAR - JANICE MAYNARD 
Wolff Şirketi’nin CEO’su Devlyn, yüzleşmekten kaçtığı geçmişiyle nasıl baş edeceğini bilmiyordu. Yıllar sonra yolları umulmadık bir biçimde tekrar kesişen bu iki insan, engelleri aşarak ortak bir gelecek kurabilecekler miydi? Hesapta olmayan bir baştan çıkarma daha önce hiç hayal edilmeyen bir yola doğru yönlendirebilirdi onları. Gillian aralarındaki eski kırgınlığı aşmayı başarabilecek miydi?

 YENİ YIL YENİ DADI - MICHELLE DOUGLAS 
Nicola McGillroy Noel planlarını hazırlamıştı:
Cade Hindmarsh’ın sevimli iki küçük kızı için harika bir dadı olacak ve onların, annelerinin gidişinin ardından en harika Noel’i geçirmelerini sağlayacaktı. Avustralya’nın eşsiz Noel havasına girecekti. Nefes kesici patronuna duyduğu güçlü çekimin etkisine kesinlikle karşı koyacaktı. Hissettiği gerçek aşk değil, kötü bir ilişkiden çıkmış olmanın etkisiydi mutlaka. Yoksa gerçekten de aşk olması mümkün müydü?   
ÇOCUKLUK AŞKIM - NINA HARRINGTON 
Yakışıklı Ethan Chandler, bir zamanlar Marigold Chance’i sessizce terk etmişti. Neyse ki artık her şey geçmişte kalmıştı. Şimdi bu havalı ve uluslararası ün kazanmış yat yarışçısı geri dönmüştü. Ethan yeniden hayatına girmeye çalışsa da bu kez Marigold ona, çirkin ördek yavrusunun, modern bir kuğuya dönüştüğünü göstermekte kararlıydı! İngiltere’de yaşayan güzel ve başarılı bir iş kadınıydı o artık. Ethan’a ayıracak vakti yoktu. Ancak Ethan da aynı kararlılıkla, en iyi özelliklerini ortaya koyacak ve Mari’ye neler kaçırdığını gösterecekti…

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın